Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy zdjęcia z monitoringu miejskiego przesłane przez SM mogą być dowodem przy wystawianiu mandatu?

fakt jest taki że przez gapiostwo zatrzymałem się na zakazie, nie było mnie w aucie całą minutę wg godziny na zdjęciach.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy zdjęcia z monitoringu miejskiego przesłane przez SM mogą być dowodem przy wystawianiu mandatu?

fakt jest taki że przez gapiostwo zatrzymałem się na zakazie, nie było mnie w aucie całą minutę wg godziny na zdjęciach.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Poczytaj, może coś ten tekst pomoże:

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/zle-wezwanie-za-zle-parkowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy w tej grupie i chciałem wszystkich serdecznie powitać. Zanim jednak zacznę wrzucać fotki mojego Passata i opisywać jego i siebie chciałbym zasięgnąć rady od Was.

Znacie jakiś godny polecenia zakład blacharsko-lakierniczy? Bo niestety kopiłem Paska z defektem błotników i chcę się tym zająć. Pozdrawiam i więcej informacji o mnie wkrótce :) chyba że będzie okazja na jakiś Spocik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbliższy to jest X Ogólnopolski Zlot Passata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mnie tam nie będzie :( ale dla zainteresowanych mogę nadmienić że w ostatnią niedziele czerwca jest spot na Krematorium w Szczecinie.

Może miejscówka oklepana i duuużo ludzi się zjeżdża, ale byłem na ostatnim spocie (cyklicznie kazda ostatnia niedziela miesiąca) i było sympatycznie :) sporo VW w tym naliczyłem chyba z 5 Pasków :) Może dla chętnych zorganizować by tam jakiegoś grilla i mały obóz Passatowa? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dobry artykuł Jacku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Orientuje sie ktos w procedurach reklamacyjnych z tytulu rekojmi na wady fizyczne produktu (czyt. telefonu)?

Wyslalem telefon na reklamacje jw., gdyz szwankowal gps, oraz samoczynnie zrywal polaczenia telef., wylogowywal sie z sieci itp.

Nie dostalem zadnej odpowiedzi od sprzedawcy ustosunkowującej sie do mojego żądania - zwrotu pieniedzy.

Po miesiacu telefon wrocil do mnie bez zadnej informacji czy zostal naprawiony.

 

Czy zachowanie sprzedawcy bylo wlasciwe, czy raczej powinien mi zwrocic pieniadze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na internecie

 

http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

http://konsumentwsieci.pl/pierwsza-reklamacja-na-podstawie-rekojmi-procedura/

https://prokonsumencki.pl/blog/reklamacja-towaru-przez-konsumenta-przed-i-po-25-grudnia-2014-roku-czyli-co-zmieni-nowa-ustawa-o-prawach-konsumenta/

 

gdzie kupileś, kiedy - nie podałeś żadnych danych a są bardzo istotne

 

wyslij mu jeszcze raz telefon z prosba o naprawę lub wymianę na nowy - jezeli telefon ktory ci odeslal oczywiscie nadal nie dziala - na ustosunkowanie sie do tego ma 14 dni jezeli minie 14 dni i nic sie nie odezwie to znaczy ze uznal twoją reklamacje i musi ci naprawić lub dac nowy zalezy co wybrales.

 

Gdy żadasz od razu pieniedzy z tego co czytalem to nie ma terminu w jakim musi odpowiedzieć.

Edytowane przez Marcin_WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jest na internecie
Przerobilem juz kilkanascie stron, ale zadna nie podaje informacji czy sprzedawca musi poinformowac reklamujacego w ciagu 14dni o odmowie lub uznaniu reklamacji w przypadku żądania zwrotu pieniedzy - odstapieniu od umowy (mnie nie interesuje zadna naprawa i wymiana). Jest tylko mowa o naprawie, wymianie lub obnizeniu ceny.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Gdy żadasz od razu pieniedzy z tego co czytalem to nie ma terminu w jakim musi odpowiedzieć.
No wlasnie tak napisalem, gdyz naprawa i wymiana mnie nie interesowala.

 

Ustawa jednak stanowi, ze przy pierwszym podejsciu , sprzedawca moze sie uchylic od zwrotu pieniedzy poprzez probe naprawy, i dopiero przy drugiej reklamacji jest zobligowany juz do zwrotu pieniedzy, niezaleznie od tego czy usterka pojawila sie ponownie, czy powstala juz jakas inna nowa.

 

Telefonicznie uslyszalem ze telefon mial wgrane nowe oprogramowanie, ale zadnego kwitka na to nie dostalem, ktory bedzie mi potrzebny przy kolejnej reklamacji.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, czy znajdzie się ktoś w naszym regionie, najlepiej w Szczecinie kto dysponuje możliwością podpięcia Paszczurka do komputera?

Mam problemy z przeładowaniem turbiny a sam jeszcze nie dorobiłem się kabelka i softu :) poza tym nie mam pojęcia jak to się robi :)

Mile widziane doświadczenie :)

 

Z góry dzięki :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Hey, czy znajdzie się ktoś w naszym regionie, najlepiej w Szczecinie kto dysponuje możliwością podpięcia Paszczurka do komputera?

Mam problemy z przeładowaniem turbiny a sam jeszcze nie dorobiłem się kabelka i softu :) poza tym nie mam pojęcia jak to się robi :)

Mile widziane doświadczenie :)

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mialbym kabelek na zbyciu ale dopiero po 28 czerwca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakieś namiary na sklepy z akcesoriami motocyklowymi w Szczecinie lub Koszalinie, muszę dobry garnek na czerep zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby co to mialbym kabelek na zbyciu ale dopiero po 28 czerwca

Supro :) to odezwę się :) Powiedz tylko cenę i czy miałbyś soft na kompa do kabla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszę dobry garnek na czerep zakupić.
U mnie w kuchni leży kilka nieużywanych, dostaliśmy na nową chałupę. Mogę bigos wywalić i przymierzysz może będzie pasił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w kuchni leży kilka nieużywanych, dostaliśmy na nową chałupę. Mogę bigos wywalić i przymierzysz może będzie pasił.

Bidzisu nie wywalaj bo lubię, dołóż pół litra i przyjadę mierzyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie aluski o rozmiarze 18" 5x112 ET 35 i oponki 235/40/18 będą pasowały do mojego paszteciaka ???

Bo jak się nie mylę to ori są ET 44, tylko nie wiem jakie inne można jeszcze wsadzić

Szukam takich co nie trzeba kombinować.

Edytowane przez penmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie aluski o rozmiarze 18" 5x112 ET 35 i oponki 235/40/18 będą pasowały do mojego paszteciaka ???

Bo jak się nie mylę to ori są ET 44, tylko nie wiem jakie inne można jeszcze wsadzić

Szukam takich co nie trzeba kombinować.

 

Weź o de mnie stalówki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar dobry podales. Takie mialem u siebie. Ale z et nie pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmiar dobry podales. Takie mialem u siebie. Ale z et nie pomoge

 

8J X 18 ET44 :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności