Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie akurat składa... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim Gofrze zapala się kontrolka oleju i wyje alarm - wszystko to po przekroczeniu ok 2000 obr/min. Gdzie szukać przyczyny? Podejrzewałem czujnik ciśnienia oleju, ale skoro tak się dzieje tylko na wyższych obrotach to może to zawór regulacji ciśnienia oleju (czy jak to się tam fachowo nazywa)? Jeśli tak to jak go sprawdzić? I gdzie on się znajduje?

Seba, na początek pożycz gdzieś manometr do sprawdzania ciśnienia oleju wkręć się w miejsce czujnika ciśnienia i sprawdź jakie jest, w autodacie znajdziesz jakie powinno być przy 2000 obr/min. Jeśli ciśnienie jest git to czujnik do wymiany. Nie ma sensu szukać regulatorów jeśli nie będziesz wiedział jakie masz teraz ciśnienie, bo równie dobrze może to być i pompa, która ducha wyzionęła, ale to wtedy byś słyszał w pracy silnika jak góra by nie dostawała oleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czas zmienić na Passata :D

 

Być może kiedyś... ;)

 

Tak sie akurat składa... :D

 

Na taki drogi przystanek mnie nie stać ;)

 

Seba, na początek pożycz gdzieś manometr do sprawdzania ciśnienia oleju wkręć się w miejsce czujnika ciśnienia i sprawdź jakie jest, w autodacie znajdziesz jakie powinno być przy 2000 obr/min. Jeśli ciśnienie jest git to czujnik do wymiany. Nie ma sensu szukać regulatorów jeśli nie będziesz wiedział jakie masz teraz ciśnienie, bo równie dobrze może to być i pompa, która ducha wyzionęła, ale to wtedy byś słyszał w pracy silnika jak góra by nie dostawała oleju :)

 

O widzisz, przynajmniej wiem od czego zacząć :) Czy dobrze kojarzę - czujnik znajduje się na górze obudowy filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie... a kto u nas jeździ B5 FL kombi srebrny ZGL i 5 cyferek (chyba coś z 23 w rejestracji)? Widziany jak dynamicznie się przemieszczał w niedzielę 22.03 ok 14:50 od Bramy Portowej w kierunku Krzywoustego? Wlepa po lewej stronie na klapie.

 

To moje wozidło, dynamicznie znaczyło, że miałem jeszcze GTB :D

Jakiś czas nie zaglądałem to i widze, że gdzie mnie tam widziano, teraz czesto widze ktoregos z forumowiczy jak codziennie na struga jedzie, tylko ja jade na mazdę a ten dalej w siną dal.. Tablice ZPL ...

 

Sebastian to ten czujnik wykręcasz w podstawie filtra oleju. Tylko uwazaj, bo ja w swojej audi i koledze w A4 wykręciłem razem z gwintem czujnik... w tym aluminium cięzko jest pozniej tez go załapać żeby gwintu nie porwać, a jak sie go urwie to już mozna nowej szukac.

Jakby co to mam jakies czujniki na zbyciu to moge ci je dać, nówka kosztuje 30zł

Edytowane przez zielonyB5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian to ten czujnik wykręcasz w podstawie filtra oleju. Tylko uwazaj, bo ja w swojej audi i koledze w A4 wykręciłem razem z gwintem czujnik... w tym aluminium cięzko jest pozniej tez go załapać żeby gwintu nie porwać, a jak sie go urwie to już mozna nowej szukac.

Jakby co to mam jakies czujniki na zbyciu to moge ci je dać, nówka kosztuje 30zł

 

Podmieniałem dzisiaj z ponoć sprawną używką - bez efektu, ale dostałem dość ciekawą i zaskakującą sugestię - wymienić filtr oleju... pogooglowałem i rzeczywiście kilka osób o tym wspomina (niektórzy dodają żeby olej też wymienić, ale ja przejechałem raptem 500km po zmianie). Ktoś inny jeszcze podpowiadał, że to brak masy na czujniku (cokolwiek to znaczy :D) W sobotę będę miał więcej czasu to zmienię filtr i zobaczę co to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz filtr firmy maxgear bądz pochodnej to ma prawo tak być i zajeżdzisz motor. A brak masy to popularny temat w starcy TDi, w mojej 80tce pojawia sie czesto na piatce powyzej 2 tys obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz filtr firmy maxgear bądz pochodnej

 

Mateusz proszę Cię... obrażasz mnie ;) filtr akurat mam Knechta - zmienię go, choć nie sądzę żeby to pomogło i za pewne założę z powrotem w razie niepowodzenia akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę dobrego blacharza-lakiernika najlepiej na prawobrzeżu ? Oczywiście takiego, który zna się na rzeczy i zrobi to porządnie w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moje wozidło, dynamicznie znaczyło, że miałem jeszcze GTB

Jakiś czas nie zaglądałem to i widze, że gdzie mnie tam widziano, teraz czesto widze ktoregos z forumowiczy jak codziennie na struga jedzie, tylko ja jade na mazdę a ten dalej w siną dal.. Tablice ZPL ...

To słabo się rozglądasz :P Pod nosem czyli pod Hartwigiem czasem możesz zobaczyć mój przystanek albo B7 (aktualnie do końca tygodnia, potem jestem w centrum). Właśnie wczoraj widziałem z okien passata i tak mi sie zdawało że widzę wlepę, ale że odległość spora to postanowiłem podjechać pod płot Mazdy. Widzę też że auto na sprzedaż jest ;) tak jak i mój przystanek :D

20150408_161619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Passat z sierpnia 2006 rok modelowy 2007 możecie mi napisać jakie poprawki i zmiany dokonano . Passat 2.0 TDI 140 km.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie poprawki i zmiany dokonano

 

A skąd to mamy wiedzieć ? Nie zweryfikowałeś auto przed zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam posiadam Passat z sierpnia 2006 rok modelowy 2007 możecie mi napisać jakie poprawki i zmiany dokonano . Passat 2.0 TDI 140 km.pozdrawiam.
Tylne drzwi zmienili z komunikacji LIN na CAN, dywaniki welurowe dawali z końcówką C a nie A (dłuższe włosie), przestali brać dopłatę za brak oznaczenia modelu na tylnej klapie. To z tych poważniejszych poprawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej czy np. Pompa olejowa napędzana jest jeszcze łańcuchem czy kołem zebatym.

 

Dzięki za beke he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To słabo się rozglądasz Pod nosem czyli pod Hartwigiem czasem możesz zobaczyć mój przystanek albo B7 (aktualnie do końca tygodnia, potem jestem w centrum). Właśnie wczoraj widziałem z okien passata i tak mi sie zdawało że widzę wlepę, ale że odległość spora to postanowiłem podjechać pod płot Mazdy. Widzę też że auto na sprzedaż jest tak jak i mój przystanek

 

no akurat moje pole widzenia ogranicza się do parteru. Z mazdy akurat nie widze co się na hartwigu dzieje, jedynie te "bitwy" sokołów z innym ptactwem, co mają gniazda na dachu - jedyne warte uwagi widowisko za tym płotem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ok 15.00 w Szczecinie widziany Artmin wietrzący przystanek przy Outlet Parku, pewnie kupiec miał przyjść :D Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wracają z Motor Show w Łobzie na Niepodległości widzałem bryka Kedziorka. Pzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Łobzie na Niepodległości widzałem bryka Kedziorka. Pzdrawiam.

 

Wszystko możliwe zajechałem do rodziców. Trzeba było titać ;) również pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trabilem ma świadków ,żonę i kamerkę. :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trabilem ma świadków ,żonę i kamerkę. )
Musisz wymienić sobie trąbkę w pociągu za cicho trąbi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację Jacek. Dzwonię do ASO :ciuchcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności