Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

BTW - walizka tanieje - ale ostatnio jej cena oscylowala w okolicy 6kPLN

 

widzialem już to, i cholera jasna trudno bedzie podorabiac takie narzędzia, lub watpie zeby ktos je podorabiał.

To juz nie czasy kiedy wszyscy trzęsli tyłkiem na temat sprzęgieł samonastawnych SAC a ich wymiana bez przyrządow okazala sie banalnie prosta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie po 2 latach przez przypadek znalazłem mojego Passata.Pojechałem ze znajomym obejrzeć inne auto i okazało się że do sprzedania mają też Passata.

 

Z zewnątrz od razu zobaczyłem że auto jest moje (Odprysk na szybie , na dachu ,ślad na lampie przedniej po nalepce , odcisk od opaski na relingu , kratka zderzaka na opaskach ) później dostałem kluczyki ale w środku była tylko moja kierownica , gałka biegów i carbon (ramka + drzwi)

 

Wnętrze zmienione na jaśniejsze wstawiony szyberdach i wszystkie szyby boczne i klapa zmienione z numerem roku 3 - ja miałem 1.Przednia została moja i mam jej zdjęcia z odpryskiem od kamienia.

 

W krzakach znalazła się moja klapa z szybą 1 i też ją poznałem miałem kwadratową zaślepkę wycieraczki i został po niej ślad , literki Passat Tdi przyklejałem sam taśmą i po odklejeniu widać że taśma nie jest jak fabryczna a wycinana nożyczkami.

 

Policja twierdzi że gość może się tłumaczyć że części ma z giełdy a to czy auto jest moje można sprawdzić tylko po numerach poduszek powietrznych , kurtyn , pasów i przebitym vin'ie.

 

Mam zdjęcia każdej części auta z każdą wadą którą tam rozpoznałem jednak twierdzą że jeżeli nr poduszek będą się zgadzały z vinem który teraz jest to nie są żadne dowody.

 

Ktoś wie na których częściach są numery ? Wydaje mi się że każda część ma nr lub datę i rok produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stary szacunek. :-) Były tam też inne passaty? Może mojego kolesia się znajdzie... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie po 2 latach przez przypadek znalazłem mojego Passata.Pojechałem ze znajomym obejrzeć inne auto i okazało się że do sprzedania mają też Passata.

 

Z zewnątrz od razu zobaczyłem że auto jest moje (Odprysk na szybie , na dachu ,ślad na lampie przedniej po nalepce , odcisk od opaski na relingu , kratka zderzaka na opaskach ) później dostałem kluczyki ale w środku była tylko moja kierownica , gałka biegów i carbon (ramka + drzwi)

 

Wnętrze zmienione na jaśniejsze wstawiony szyberdach i wszystkie szyby boczne i klapa zmienione z numerem roku 3 - ja miałem 1.Przednia została moja i mam jej zdjęcia z odpryskiem od kamienia.

 

W krzakach znalazła się moja klapa z szybą 1 i też ją poznałem miałem kwadratową zaślepkę wycieraczki i został po niej ślad , literki Passat Tdi przyklejałem sam taśmą i po odklejeniu widać że taśma nie jest jak fabryczna a wycinana nożyczkami.

 

Policja twierdzi że gość może się tłumaczyć że części ma z giełdy a to czy auto jest moje można sprawdzić tylko po numerach poduszek powietrznych , kurtyn , pasów i przebitym vin'ie.

 

Mam zdjęcia każdej części auta z każdą wadą którą tam rozpoznałem jednak twierdzą że jeżeli nr poduszek będą się zgadzały z vinem który teraz jest to nie są żadne dowody.

 

Ktoś wie na których częściach są numery ? Wydaje mi się że każda część ma nr lub datę i rok produkcji.

Zgłoś do to TV TVN turbo kamera podejrzewam, ze z milą chęcią się tym zainteresują i jeśli jest to komis to zrobią im niezłą reklamę a policja na pewno bądź inne organy się odezwą i zareagują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie, nie są w tym programie obojętni, oglądalnośc mają też dobrą i taki temat zdecydowanie ich zainteresuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym powiadomił media, im szybciej tym lepiej, puki auto jeszcze tam stoi, bo policja palcem nie kiwnie i rozejdzie się po kościach. Podejrzewam, że Turbo Kamera szybko zareaguje, bo sprawa tego wymaga, aby można było konkretnie załatwić temat.

Krystian szybko ogarniaj temat i lachę kładź na policję, bo oni potrzebują medialnej mobilizacji, inaczej będą ci wymyślać jakim jeszcze sposobem trzeba potwierdzić wiarygodność twojej opinii. TVN ogarnie rzeczoznawców i odpowiednie źródła żeby udowodnić lub zaprzeczyć twojej racji.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twoje auto to kuj żelazo póki gorące. Policjanci z wydziału do spraw kradzieży samochodowych mają dane gdzie znajdują się numery vin. Nawet te ukryte. Tak że polegaj na nich. Jeśli to twoje auto na pewno dojdą. Powodzenia.

Skoro koledzy radzą media, to próbuj. Rzeczywiście jeśli policja nie reaguje należy się zająć samemu. Jeśli gościa poinformowałeś że podejrzewasz to będzie się starał ukryć auto albo inne, jeśli sprzedaje kradzione.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Krystian miałem podobny przypadek ale z golfem 2 tylko ze mi zwinęli go z garażu tuz zaraz po malowaniu w warsztacie co był robiony przebili numery bo mieli ori brif tylko auta im brakowało poskładałem go do kupy i każdy element po swojemu zabezpieczyłem także wiedziałem co było robione nawet swój środek antykorozyjny co całe auto zabezpieczyłem musiałem donieść na policje a znalazłem go na giełdzie jak była jeszcze na stadionie Pogoni w Szczecinie i tak nie odzyskałem go od razu chyba z półkroku sprawa się toczyła az wreszcie jak mieli zapłacić za parking policyjny to im się właściciel przypomniał ze jest to szybko dzwonili by odebrać auto także każde takie swoje usprawnienia warto zapamiętać i pokazać ze to było robione przez zemnie i potwierdzać to jak masz fotki to masz sprawę wygraną i auto masz do odzyskania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto zostało zabrane lawetą stoi na parkingu policyjnym i ma być sprawdzane przez techników tylko podczas tego postoju mają czas żeby zmieniać to co ja wskazałem.

 

Policja twierdzi że moje zdjęcia i wszystkie dokumenty nic nie dają bo gość mógł mieć takie same wady w aucie jak ja , a resztę części mógł mieć z giełdy bo tak powiedział jak zabierali auto.Nie wiem czy nie mają z nim jakiegoś układu bo dla mnie to jest dziwne.

 

Zgłoś do to TV TVN turbo kamera podejrzewam, ze z milą chęcią się tym zainteresują i jeśli jest to komis to zrobią im niezłą reklamę a policja na pewno bądź inne organy się odezwą i zareagują

 

Nie jest to komis , auto stało u osoby prywatnej , zarejestrowane jest na kogoś innego i właściciel jest w niemczech.

 

Auto zniknęło u mnie 7 lipca 2012r. a zostało zarejestowane w pl 28 sierpnia 2012 i miało być wystawione na sprzedaż za około 2 tygodnie.

 

Oprócz tego co ja zgłosiłem było 8 aut , w golfie miał być silnik 1.6 benzyna a był diesel i brakowało przodu , znaleźli też dużo części ale nic nie pochodziło z kradzieży.

Edytowane przez Frytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto zostało zabrane lawetą stoi na parkingu policyjnym i ma być sprawdzane przez techników tylko podczas tego postoju mają czas żeby zmieniać to co ja wskazałem.

 

tak jak chłopaki radzą.... zgłoś sprawę do TVN Turbo.... jak zadziałają to tylko na twoja korzyść, a jesli nie, cóż trudno ...

''sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie :) ''

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska to dziki kraj. Powodzenia w dochodzeniu sprawiedliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprócz tego co ja zgłosiłem było 8 aut , w golfie miał być silnik 1.6 benzyna a był diesel i brakowało przodu , znaleźli też dużo części ale nic nie pochodziło z kradzieży.
Pewnie sprawdzili w swojej komendzie, że nikt nie zgłosił danych części ale sprawa może byc grubsza podejrzewam więc jeśli chcesz odzyskać swoje mienie to uczepiłbym się każdej gałęzi żeby tego dochodzić tym bardziej skoro jesteś pewien na 100%, ze to Twoje auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram chłopaków - ciśnij sprawę gdzie się da, nawet i w telewizji. A jak zacząłem czytać Twojego posta to przez chwilę zacząłem się zastanawiać czy to nie jakiś wkręt - naprawdę niesamowita sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprawdę niesamowita sytuacja.

 

żadna niesamowita. Jeszcze z 10 lat temu bylo to na porządku dziennym, ze ludzie odnajdowali swoje maluchy kilka ulic dalej na innych blachach.

Chociaz i tak szczescie masz, bo 99% procent pasków idzie na częsci po kradzieży. Mało ktore idą dalej na handel, ponieważ za duzo kombinacji jest żeby VIN zmienic i wymieniac poszczegolne czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak Stasio pisał ktoś sprowadził z Niemiec samą budę i potrzebował na podmiankę Passata więc ukradł i z tamtej budy wział VIN i tak go przerobił.

Zgłaszaj Frytek do mediów, podaj na jakiej komendzie go sprawdzają. Jak policja dostanie kilka telefonów w tej sprawie to od razu im komendant da kopniaka żeby działali bo media będzie miał nad głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dodam jeszcze ze powinieneś zadziałać jak koledzy piszą pokazać dowody i dać to do TV oni takie tematy sa bardzo łasi bo wychodzi na jaw wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma ktoś z was na sprzedaż Alusow albo chociaż felg stalowych z oponami letnimi? Najlepiej 16-17 5x100 jak coś to proszę o info dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samo sprzeglo do DSG (7 biegowa z suchym sprzeglem) to pieniadze rzedu 3700PLN + wymiana
Tanio nie jest. To chyba juz lepiej wypada multitronic ;)
jeżeli masz ksenony i będziesz śmigał bez spryskiwaczy to zabiorą ci dowód,chyba że udowodnisz,że miałeś ori bez sprysków
A jakby sobie nakleil na zderzak zaslepki od wtryskow i w razie kontroli stwierdzi, ze sie popsuly ? ;) Dowod zabrac powinni tylko w sytuacji, gdy auto zagraza bezpieczenstwu na drodze.

 

Jakos nie obilo mi sie o uszy aby za HIDy tez mocno scigali.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakos nie obilo mi sie o uszy aby za HIDy tez mocno scigali.

Oj ścigają na terenie Goleniowa (w drogówce był taki Policjant który był w pierwszej dziesiątce w Polsce co zabiera najwięcej dowodów rejestracyjnych za światła itd, mnie też upolował po 4 latach, na szczęście obecnie nie ma go już w drogówce tylko w biurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i w razie kontroli stwierdzi, ze sie popsuly

 

jak będzie upierdliwy policjant to powie,że masz auto niesprawne i ci zabierze dowód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności