Skocz do zawartości
Gość stan-rol

zrywa przewód od inetrcoolera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stan-rol

Witajcie wszyscy użytkownicy. Jestem tu nowy przed chwilą się zarejestrowałem. Mam problem prosiłbym was o informacje. Posiadam Passata 1.9 TDI 130 km z 2003 roku kupiłem nowego także jestem pierwszym właścicielem. Ostatnio i to często zrywa mi górny przewód od intercoolera. Wjechałem na kanał i zdjołem dolny przewód od intercoolera i strasznie zaczął lecieć olej. Przewody są od wewnątrz całe w oleju. Myśle że to turbina daje olejem i zatkało intercooler i temu zrywa przewód. Co wy na to. Czy mam racje czy coś może być inną przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zaraz dostaniesz opi...ol od modów za pisanie z caps lockiem ,wiec wyedytuj post.A co do problemu ,piszesz ze strasznie zaczął leciec olej... czyli na 99% skonczylo sie turbo ,radzilbym ci tak nie jezdzic bo jak silnik zaciągnie w koncu ten olej to tłoki mogą ci wyleciec przez maske jak nie zdązysz go zdławic na biegu ,jesli stanie sie to podczas jazdy w najlepszym układzie pognie korbowody lub wal bo oleju nie da sie sprężyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musi być turbina,zależy ile oleju ,jak mało to nic niepokojącego,poprostu zrywa bo masz opaskę zrąbaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stan-rol

Panowie, ale poważnie z tymi wylatującymi tłokami z pod maski? Ale czy jest możliwe, żeby od oleju zatkał się intercooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wjechałem na kanał i zdjołem dolny przewód od intercoolera i strasznie zaczął lecieć olej. Przewody są od wewnątrz całe w oleju.

 

tak zapytam ile tego oleju wylecialo ?? mozesz to jakos okreslic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stan-rol

Rozumiesz wyleciało tego trochę. Plama oleju i już. Co robić ludzie. Nowy silnik. Tylko ta turbina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stan-rol

Panowie. Zdjąłem dolny przewód od intercoolera i zaczął lecieć olej nie dużo tego było ale leciało. wziąłem szmatę i w sadziłem z dołu do ntercoolera i wyjąłem całą w oleju, także wiadomo co tam się dzieje. A może wiecie jak wyjąć intercooler. Trzeba rozbierać cały przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie jesli mozna u mnie upocił się troche waz ten od gory od intercoolera na składaniu przy metalowej opasce rury na razie nie wywaliło czy to na pewno bedzie turbo co tam jeszcze można sprawdzić może zdjąć ten waz na dole i zobaczyć passat 1.9 90ps 2000rok ahu jakie moga byc jeszcze objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Po zrobieniu przewodów żeby nie wypadały pojawił się gorszy problem. Przy dużym obciążeniu (140km/h, na przyspieszeniu) zerwała się dolną pokrywa od intercoolera. Chyba nie muszę sprawdzać czy mam za duże ciśnienie. Podpowie ktoś co mogę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworek N75 do sprawdzenia, ja raczej stawiam na zapieczoną geometrię w turbawce, tak więc turbo do czyszczenia. Oczywiście wczesniej wykonaj logi dynamiczne aby widzieć jak pompuje turbina. Oczywiście jeszcze w grę wchodzi map-sensor, może źle mierzyć i komp nie włącza trybu awaryjnego.

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności