Skocz do zawartości
Gość omre

Czujnik temperatury-różnica między VAG a wskaźnikiem na desce rozdzielczej

Rekomendowane odpowiedzi

Być może bo płyn mi wymieniali, a jak to odpowietrzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uruchomić silnik zimny i odkręcić korek zbiorniczka dolać do MAX i czekać aż się wentylator załączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Podepnę się.

Niech mi ktoś odpowie na następujące pytanie:

Chodzi mi o temperaturę powietrza zasysanego - wydaje mi się, że ten czujnik akurat jest przed przepływomierzem. Nie chodzi o temp. powietrza doładowującego... Za to już chyba odpowiada inny czujnik. Ale do rzeczy. Dziś temperatura w ciągu dnia na komputerze pokładowym "6,5 stopni na minusie". Podpiąłem VAGa. I w bloku 007 odczytywałem sobie wartości temperatury. Powiedzmy że wcześniej silnik był rozgrzany, auto zostawione do ostygnięcia. Przychodzę po pół godziny, podłączam VAGa, i pokazuje tak: silnik ostygł do powiedzmy 50 stopni, a temperatura powietrza zasysanego wynosi prawie 30 stopni!

Odpalam silnik, temp trochę maleje, po kilku kilometrach spada do plus 11 stopni, a po kolejnych kilku kilometrach powiedzmy do plus 4 stopni... Po dalszej jeździe nie spadła poniżej plus 2,7 stopni. I tutaj moje pytanie. Bo chodzi o kwestię taką, czy ta temperatura powietrza zasysanego, nie powinna być zbliżona do temperatury otaczającego powietrza? Jeszcze tego samego dnia, gdy wcześniej silnik był rozgrzany, pozostawiłem go z maksymalnie ustawionym ogrzewaniem, czyli czwarty bieg dmuchawy + pokrętło ogrzewania na MAX. Temperatura płynu chłodzącego po kilku minutrach na biegu jałowym spadła na VAGu do 50 stopni... Na wskazówce licznika oczywiście też opadła (nowy czujnik temperatury cieczy i nowy termostat - termostat otwiera prawidłowo, sprawdzone w praktyce trzymając wąż od chłodnicy). No i teraz jak zapewne wiecie, zostały spełnione wszystkie warunki do tego, ażeby załączyć dogrzewanie płynu chłodzącego! Tak by się wydawało, ale jednak nie. VAG wywalił że ogrzewanie wyłączone z następującego powodu: temperatura płynu chłodzącego jest wyższa niż 70 stopni, bądź też temperatura powietrza zasysanego jest wyższa niż plus 5 stopni. No i tutaj jest pies pogrzebany. Spoglądam na temperaturę powietrza zasysanego, a tutaj plus 24 stopnie! Powiedzcie mi, czy ten czujnik ma prawo tak przekłamywać? Do 70 stopni powinny działać grzałki, ale nie załącza ich komputer, bo przekłamuje temperatura powietrza zasysanego. Dodam jeszcze, że gdy dziś rano po nocy podpiąłem wyziębiony samochód, to pokazywało mi wszystkie temperatury na Vagu (ciecz chłodząca, paliwo, powietrze zasysane) w okolicach od minus 3 do minus 7 stopni, i taką tolerancję mogę zrozumieć, bo tutaj jest błąd maksymalnie 3 czy 4 stopnie. Ale czy podczas pracy silnika ma prawo pokazywać takie bzdury? Auto niestety bardzo wolno mi się grzeje, i podejrzewam, że te grzałki nawet ze startu zimnego silnika się rano nie załączą, choć powinny. Ale to postaram się sprawdzić. Jak z tym czujnikiem? Dobrze mówię, że to ten przy przepływomierzu? Może takie wartości pokazywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego temp zassysanego powietrza nie ma wpływu na świece, które są sterowane czujnikiem temp cieczy chłodzącej.

Co do wskazań temp zasysanego powietrza to raczej wszystko jest wporządku, ponieważ powietrze krążąc po komorze silnika podgrzewa się, im więcej jeździłeś tym ta temp spadała ze względu na pęd powietrza. Tak wiec nawet zima przy zagrzanym silniku temp zassysanego powietrza bedzie wyższa od temp panującej w powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie na zegarze 90 a na vagu 43-48. czasami wskazowka na zegarze opadnie na chwile by pozniej wskoczyc na 90. autko troche zakopci i silnik lekko faluje na zimnym, czasami kopci jak przejade jakis 1km i sie zatrzymam(siwy gryzacy dym). termostat wymieniony. spalanie wzroslo jakies 0,5l. ale spala w granicach normy bo zimniej teraz.

autko zamulone do 2000 , po odpaleniu jak chce ruszyc klekocze i czasami zgasnie jak mocnej dam gazu ale to tylko przy pierwszym ruszaniu. czy to czujnik czy jakas swieca?

aa i plyn mi sie nie przelewa w zbiorniczku, ale ubywac go nie ubywa i kolor ma ok.

Edytowane przez Damianowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom
Kolego temp zassysanego powietrza nie ma wpływu na świece, które są sterowane czujnikiem temp cieczy chłodzącej.

Tutaj źle mówisz: Świece podgrzewające płyn chłodzący załączane są, gdy m.in.: temperatura płynu chłodniczego jest mniejsza niż 70 stopni, a temperatura zasysanego powietrza jest mniejsza niż 5 stopni.

Co do wskazań temp zasysanego powietrza to raczej wszystko jest wporządku, ponieważ powietrze krążąc po komorze silnika podgrzewa się, im więcej jeździłeś tym ta temp spadała ze względu na pęd powietrza. Tak wiec nawet zima przy zagrzanym silniku temp zassysanego powietrza bedzie wyższa od temp panującej w powietrzu.

Zbadałem dziś sprawę, zrobiłem pomiary podczas jazdy.

Czujnik temperatury powietrza zasysanego, znajduje się nie w innym miejscu, jak w przepływomierzu. Jest to czujnik oznaczany G42.

Organoleptycznie sprawdziłem, że czujnik ten jest tak niefortunnie umiejscowiony, że nagrzewa się przez temperaturę uciekającą z kolektora wydechowego. Gdy maska silnika jest zamknięta, ciepło zbiera się pod nią (jest izolowana przecież) i na postoju (lub podczas powolnej jazdy z dużą ilością postojów w korkach) czujnik zupełnie głupieje. Obserwowałem na VAGu, że dopóki temperatura była powyżej 5 stopni, podgrzewanie nie zostało załączone. Ruszyłem autem, temperatura po jednym kilometrze spadła do 3,7 stopnia, i ogrzewanie świec się załączyło! Jutro postaram się owinąć ten czujnik wełną mineralną i sprawdzić czy w ten sposób wyeliminuję przekłamania.

 

witam

u mnie na zegarze 90 a na vagu 43-48. czasami wskazowka na zegarze opadnie na chwile by pozniej wskoczyc na 90. autko troche zakopci i silnik lekko faluje na zimnym, czasami kopci jak przejade jakis 1km i sie zatrzymam(siwy gryzacy dym). termostat wymieniony

Kolego, ostatnio przerabiałem ten problem. Wymień czujnik temperatury G62 (w dieslu to jest czujnik zielony) i wtedy przeskanuj VAGiem. Dodam tylko, że jeśli temperatura na VAGu dojdzie do 75 stopni, to na liczniku pokaże Ci już 90. Ale tym się nie przejmuj, bo to już jest normalne. A jak chcesz sprawdzić termostat, to czekaj aż Ci VAG pokaże okolice 90 stopni i przed tym momentem zacznie się już robić ciepły ten górny wąż wychodzący z chłodnicy.

A jak np. na VAGu jest dopiero 80 stopni, a ten wąż już jest ciepły, no to wiadomo, termostat walnięty.

Edytowane przez eltom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi kolegów, chciałbym potwierdzić, że u mnie było identycznie jak u kolegów. Przed wymianą termostatu silnik wg komputera osiągał 81 stC, po wymianie termostatu temperatura osiągana to 90 stC. W obu przypadkach na desce wskazówka stałą dokładnie na 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie:D

podepne sie. mam do wymiany chyba G62. jak odczytalem w engine 007 pokazuje (silnik nie jest w pełni rozgrzany):51,3 a w instruments: 50.0. czy jest on uszkodzony czy ok? wiem że mam termostat do wymiany bo na vagu podczas logów wychodzi 81,9 stopni.

 

moje podejrzenia odnośnie G62 pojawiły się jak zapalałem silnik i na moment obroty wskakuja wyżej tj koło 1000 filmiki:

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

 

czy to jest prawdiłowy objaw czy może winny czujnik czy może coś innego??

na jednym widać jak wskazówki nie są tak jak powinny ale to chyba wina tego że test licznika robiłem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś jeśli chodzi o wskakiwanie obrotów to jest to norma - na rozruch silnika idzie większa dawka paliwa :) U mnie jest identyko :) Czujnik zostaw w spokoju na chwile obecną kup termostat w serwisie.... Ja mam wahlera ale okazuje się że jest nie do końca ok... Ja kupuje w serwisie jakoś na dniach :D Jestem po wymianie dwóch termostatów i dochodze do wniosku że to już na początku serwis trzeba było odwiedzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

objaw zupełnie normalny, co do temostatu to wymienialem na wahlera i trzyma idelanie, z tego co wiem to zalezy jak sie trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik zostawiam w takim razie w spokoju. ale z drugiej strony skąd błędy już kilka razy od czujnika:( wlasnie open or short to B+ .spróbuje jeszcze kontaktem potraktować wtyczke może pomoże. też mi się wydaje że wskazania temperatury są ok +- 1 stopień to chyba norma. termostat kupiłem wahlera w poniedziałek wymieniam rozrząd to od razu wymienie i to.

 

kolejna rzecz to przez co może być takie coś raz mi się trafiło dzisiaj jak dojeżdzałem do skrzyżowania zapodałem na luz noga z gazu a silnik został na chwile na około 1200-1300 obrotów i potem znowu wskoczył na wolne obroty... kupiłem to auto miesiąc temu i chce być pewien że wszystko gra:)

 

a tak swoją drogą to nei wiecie co to za kabelek?

 

http://img695.imageshack.us/i/dsc030593492928.jpg/

 

ten zaizolowany. miał pękniętą izolacje w jednym miejscu i w drugim miejscu był przetarty. on jest zaraz nad czujnikiem temp i wchodzi do jakiejś wtyczki.

Edytowane przez _chris_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy jestem po wymianie termostatu na oryginalny i aktualnie termostat trzymie 91 - 92 stopnie :) Jak termostat to tylko ORI !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat mam założonego Verneta i też jest ok,temp 92 st. Jako ciekawostkę dodam,że kupilem w ASO termostat ori i był walnięty.Podczas nagrzewania się silnika temp na wskażnikach 90 st. odpowiada około 75 st. na Vagu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam czestsze diagnozy VAGiem naszych samochodow - starszych niz jakies 5 lat.

U mnie okazalo sie po jakis 3 mcach od ostatniego testu - ktory nie wykazal nic niepokojacego - ze padl czujnik temperatury cieczy (wskazywal ok 50st C - falujaco +_ 5C) a takze czujnik temperatury paliwa (zwarcie na plusie). Po wymianie obydwu silnik pracuje zdecydowanie ciszej - chociaz moze to byc odczucie subiektywne mojego prywatnego czujnika pracy silnikow.

Pozdrowienia,

 

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje informacji .

Wskazówka temperatury wody pokazuje mi 50 stopni, to jest max nie idzie dalej na ciepłym silniku.Po zgaszeniu silnika spada do zera.

Jaka może być tego przyczyna?

Czekam na odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat albo czujnik. masz vaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ból bo nie mam.

Czujnik ten to jest pod zbiorniczkiem wyrównawczym czy gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag by tu pomógł i to dużo;/

 

niestety nie wiem gdzie w twoim silniku jest ten czujnik. gdzies na pewno na przewodach chłodniczych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ból bo nie mam.

Czujnik ten to jest pod zbiorniczkiem wyrównawczym czy gdzie indziej?

 

W Twoim aucie czujnik jest z tyłu silnika (patrząc od przodu auta),dokładnie zaraz za głowicą,zabezpieczony taką zawleczką w kształcie podkowy.Najlepiej zdjąć rurę dolotową (idącą do przepustnicy) wtedy jest o wiele więcej miejsca i jest lepiej widoczny.Tylko nie wyciągaj tego czujnika na ciepłym silniku...Poczytaj jeszcze to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=30758

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Patryk jak opisaleś tam właśnie się znajduje z góry dzięki

Ale czy napewno bedzie czujnik ,a nie termostat

Edytowane przez yad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności