Skocz do zawartości
Gość omre

Czujnik temperatury-różnica między VAG a wskaźnikiem na desce rozdzielczej

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdziłem termostat i jest ok. czyli pewnie czujnik?? byłem u elektryka i mi doradził zeby odpiac ten czujnik i sprobowac zapalic wtedy. Mozna tak??

 

mozna tak komp przyjmie ze na dworze jest jakieś -35 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie że w tym silniku od razu z tego miejsca gdzie jest czujnik walnie wodą...Świetny pomysł,pogratuluj mechanikowi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczególnie że w tym silniku od razu z tego miejsca gdzie jest czujnik walnie wodą...Świetny pomysł,pogratuluj mechanikowi

 

Hmm pogratulowac czytania ze zrozumieniem, kolega napisal odpiąć czujnik, czyli odłaczyć wtyczke, nikt tu nie mowił o wyciaganiu czujnika.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłem termostat i jest ok

A w jaki sposób sprawdzałeś termostat(miałeś drugi dla porównania czy co)bo mając jeden i wrzucając go np.do garnka i gotować to się otworzy tylko przy jakiej temperaturze jak byś miał drugi to mógłbyś porównać który otwiera się wcześniej a który później,czy woda jest już gorąca a morze zaczyna wrzeć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm pogratulowac czytania ze zrozumieniem, kolega napisal odpiąć czujnik, czyli odłaczyć wtyczke, nikt tu nie mowił o wyciaganiu czujnika.

 

Pozdro

Fakt ;) Niedoczytałem :D Chodziło mi o co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem - Bardzo prosze o POMOC...

 

Wymieniłem termostat + nowy płyn G12

i silnik ogólnie trzyma temperaturę na 90stopni.

Niestety jak włączę mocniej dmuchawę ogrzewania przy temperaturze

na zewnątrz poniżej zera to wtedy spada mi temperatura silnika do jakiś 85stopni...

 

Czy to normalne?

Gdzie szukać przyczyny?

 

Kiedy ustawię nawiew na I lub II kreski (climatronic) to wtedy silnik ma 90stopni...

jak mocniej... wtedy temp spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że silnik trzyma te 85-90 stopni, sugerujesz się wskaźnikiem czy danymi z Vag-a? Na desce może pokazywać 90 a Vag że jest 73.

Jak ustawisz ogrzewanie i wentylatory na max to może spadać temp. silnika a zwłaszcza przy takich temp. jak są obecnie -12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i kolega mamy silnik AVF(większe spalanie). Na liczniku pokazuje około 90 stopni u nas obu, ale w vag-u u mnie jest max 73 i normalnie 70, a kolega ma max 74 i normalnie 71. Wymienilismy dzisiaj czujniki płynu g62 i po podpięciu vag-a pokazuje tak samo jak przed. Dodam że nowe czujniki są orginalne. Czy czeka nas wymiana termostatów na 100% ? :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem od niedawna pska i wiele rzeczy się tu dowiedziałem.

Duża może być różnica w spalaniu silnika AWX przy niższej temperaturze pracy np 70, umnie też pokazuje 70-80,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to forum to potęga informnacji i wedzy kolegów eksploatujacych passaty :D

Różnica w spalaniu jest widoczna i 1,5 do 2 litrów więcej na 100km w mieście spokojnie. Na trasie bedzie pewnie troszkę mniej ale jest to widoczne po zasięgu i zadymieniu z wydechu. ;)

Mnie i kolegę czeka raczej wymiana temostatu.

Czy u was na VAG-u pokazuje około 90 stopni jak się zagrzeje? Jeżeli tak to wymieniamy na 100% :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy wymieniajcie. zeby sprawdzic termostat to trzeba grzac w garnku i miec termometr do 100stopni. koszt niewielki a w 90% przypadkow to on jest winny za zbyt niska temperature. wymienic nie zaszkodzi, samemu mozna wymienic i zbyt wiele czasu nie zajmuje (przynajmniej w ATJ :D). takze jesli ktos ma podobny problem jak zalozyciel tematu to zaczac od termostatu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie jest taki problem, że wskaźnik wskazuje 75 stopni C, czasami ale to bardzo rzadko wskoczy do 90 lecz po chwili znów spadnie do 75. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 czyli opada na sam dół?

Jesli tak to czujnik temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety jak włączę mocniej dmuchawę ogrzewania przy temperaturze

na zewnątrz poniżej zera to wtedy spada mi temperatura silnika do jakiś 85stopni...

Tu masz opis Twojego problemu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=14408

Zwróć też uwagę na moje posty nr 23 i 29 - wniosek, że sprawa raczej normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samemu mozna wymienic i zbyt wiele czasu nie zajmuje (przynajmniej w ATJ )

 

A sam wymieniałeś że tak piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opada na sam dół, 75 to jest w połowie zera a 90 stopni. Też myślę że jest to czujnik temp. ale lepiej się upewnić

Edytowane przez irekeso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sam wymieniałeś że tak piszesz?

 

tak, sam. zajelo mi to jakies 30min ;) a robilem to 1 raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, sam. zajelo mi to jakies 30min a robilem to 1 raz

 

No to zdolny jesteś. Dostęp jest trudny dla mało wprawionej osoby, więc te kilka złotych w tym przypadku lepiej zostawić w warsztacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Swojego Passata kupiłem w maju i szczerze mówiąc, to jakoś olewałem sobie wskazówkę od temeratury (czyt. widziałem, że nie osiąga 90 stopni, ale mi to nie przeszkadzało). Jednak po przeczytaniu kilku tematów odnośnie temperatury zaczynam się niepokoić. Jak już wspomniałem, odkąd jestem posiadaczem tego auta wskazówka nigdy nie osiągnęła 90 stopni. Dzisiaj przy temperaturze -15 wskazówka osiągnęła max jedną kreskę przed 90 stopniami. Co ciekawe, po 40 minutach spędzonych w korku w ukochanej Kołbieli wskazówka opadła o jedną kreskę niżej. Wnioskuję, że to zapewnie termostat, tak? Dla ścisłości dodam, że nie zaobserowałem, żeby kiedykolwiek podczas jazdy po rozgrzaniu spadła do zera. No i moje drugie pytanie. Jakie są konsekwencje jazdy z niesprawnym termostatem? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to zdolny jesteś. Dostęp jest trudny dla mało wprawionej osoby, więc te kilka złotych w tym przypadku lepiej zostawić w warsztacie

 

powiem tak. na mechanice wcale sie nie znam. ale gdybym mial z wszystkim latac do warsztatu co robilem to razem z czesciami to bym chyba drugie auto kupil ;) a dla mnie dostep wcale trudny nie byl, 2 srubki, podmianka i gotowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności