Skocz do zawartości
pasacik

Zawór EGR w silniku AFN

Rekomendowane odpowiedzi

witam proszę o fotke gdzie znajduje sia zawor egr w pasacie 1,9 tdi (110 km, afn) 98r. oraz jak się go czyści dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wołowina

to jest egr(to srebrne, okrągłe)

 

egrui6.jpg

 

2006158119012519644_rs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki wołowina pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby się pobawić w znajdz szczegóły na zdjęciach. to jeden EGR jest w jedną srtonę a drugi odwrotnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie dlaczego jeden tak a drugi tak..??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no własnie dlaczego jeden tak a drugi tak..??!!

 

 

górne zdjęcie 90KM /AHU/ a dolne 110KM /AFN/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się go czyści i czy warto go zaślepiać? Słyszałem, że taki zabieg poprawia moc silnika. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem, że taki zabieg poprawia moc silnika. Czy to prawda?

Jest na forum cały temat o zaślepianiu EGRuu :P

 

no własnie dlaczego jeden tak a drugi tak..??!!
górne zdjęcie 90KM /AHU/ a dolne 110KM /AFN/

Inne turbosprężarki inne kolektory wydechowe w których wyjście rury idącej do EGR jest umieszczone w innych miejscach!

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest ze przez uszkodzony albo zacięty zawór silnik nie chce odpalić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możliwe jest ze przez uszkodzony albo zacięty zawór silnik nie chce odpalić ?

Nie możliwe. EGR kieruje tylko część spalin ponownie do komory spalania, a więc nie jest aż tak ważna częścią silnika, żeby przez niego samochód nie odpalił. Ludzie go zaślepiają i auto śmiga, a więc EGR nie ma nic wspólnego z Twoim nie uruchomieniem silnika.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napisał kolega HELL1939 tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=747145#post747145

 

cytuje - Witam miałem podobny problem i wiesz co się stało? okazało się ,ze zawór EGR wysiadł przez to ,że dałem gazu mocniej na śniegu samochód zgasł i już nie odpalił. zaholowałem go do zakładu tam długo walczyli z pompą i w końcu odcięli EGR-a no i się udało samochodzik bryka jak nowy tylko teraz mam zaślepionego EGR-a do czasu kiedy kupię nowego. pozdrawiam i spróbuj go zaślepić blaszką jak Ci odpali samochód to będzie znaczyć ,że też Ci poszedł EGR w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest egr(to srebrne, okrągłe)

czyli ten egr na foto to 90 KM? bo ja mam u siebie w drugą stronę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli ten egr na foto to 90 KM? bo ja mam u siebie w drugą stronę

Ten na foto to z AFN/AHH (to są bliźniacze silniki). Zrób zdjęcie swojego, chętnie obejrzę, tą "sztukę". Poza tym zwróć na ten metalowy wężyk w plecionce, który "dostarcza" z kolektora wydechowego część spalin do dolotowego przez właśnie EGR. Konstrukcja kolektora dolotowego nie pozwoliłaby na zamontowanie tego zaworu inaczej (odwrotnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten na foto to z AFN/AHH (to są bliźniacze silniki). Zrób zdjęcie swojego, chętnie obejrzę, tą "sztukę". Poza tym zwróć na ten metalowy wężyk w plecionce, który "dostarcza" z kolektora wydechowego część spalin do dolotowego przez właśnie EGR. Konstrukcja kolektora dolotowego nie pozwoliłaby na zamontowanie tego zaworu inaczej (odwrotnie).

 

ja mam kolego dokładnie tak:

img1230ab.th.jpg

 

foto zapożyczone:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalica

witam.ja mam tez problem ze swoim egr .silnikiem raz na jakis czas rzucalo i pozniej nie chcial odpalac.podlaczany byl pod vaga i wyszedl egr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ze sprężaniem autko śmiga do 2200 obr a potem przy wbitym gazie do oporu nie przyspiesz... mechanik stwierdził że to EGR i trzeba go wymienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich szamanów nie lubię :fajny. Na jakiej podstawie stwierdził że to EGR ? Jestem przekonany że to nie EGR tylko coś innego. Trzeba zrobić LOGi dynamiczne co najmniej grup 3 i 11, sczytać ewentualne błędy i dać do oceny na forum. Poszukaj jakiegoś wtajemniczonego forumowicza w pobliżu i zrób LOGi jak nie masz możliwości sam. Mechanikowi podziękuj i powiedz że to nie Polonez aby oceniać "po węchu" :fajny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim Pasku 1,9TDI 110KM 97r. zaważylem, że przy odpuszczaniu gazu przy zmianie biegu autko troche przydymia, widać to w lusterku. Znajomy powiedzialł, że to może być EGR i poradził żeby podjechać pod vaga i sprawdzić. Czy to możliwe, zwłaszcza że nie do końca wiem w jakim stanie jest turbina? Dla porównania przejechałem się innym takim jak mój i różnica w przyspieszeniu była.

Edytowane przez tomislav27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest ERG. Jeśli mowa o EGR to zdejmij przewód doprowadzający podciśnienie do zaworu i słuchaj czy zmieni się praca silnika(jałowe obroty, po odpaleniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o EGR moja pomyłka. Po ściągnięciu przewodu miałem wrażenie jakby silnik głośniej "klekotał", a po założenu pracował normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności