Skocz do zawartości
07mk

Ubezpieczenie Passata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! w marcu odbieram swojego passata. Dealer oferuje ubezpieczenia pakietowe w dwóch firmach Allianz i Hestia. Z ktorej firmy korzystacie i ewentualnie czy i jakie macie doswiadczenia z likwidacją szkody ups!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allianz to dla mnie koszmar ,o Hestii nie słyszalem złych opinii ,z Wartą mam sprawę w sądzie a ubezpieczam sie w PZU.Jeśli posiadasz pełne zniżki sprawdz czy pakiet ci sie opłaca ,moze lepiej wytargowac coś innego zamiast ubezpieczenia.Często pakiet przy własnych zniżkach nie jest żadną rewelacja.Pozdrawiam i życzę zadowolenia z nowego nabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do egzekwowania szkody z ubezpieczenia, to NA SZCZĘŚCIE jeszcze nie korzystalem. Ale polecam HESTIA 7 - to pakiet ubezpieczeń (OC, AC, NW) No i nie wiem czy jeszcze jest ta promocja, ale jak dodatkowo wykupisz u nich ubezpieczenie na siebie, bądź na dom, garaż, piwnicę....itp - to dodatkowo dostaniesz 20% na AC. Koszt dodatkowego ubezpieczenia to około 400 zl/rok ale jak sie skalkuluje to z ceną auta i procentem od wartości, to na pewno się opłaci - przynajmniej u mnie ta kalkulacja wyszła na duży PLUS. Dla przykładu: za rok płacę 1440 zł i mam wszystko oprócz darmowego hotelu w przypadku awarii auta badź wypadku i ewentualnego uszkodzenia samochodu. Wczesniej za B4 płaciłem w COMPENSIE ponad 2600 zeta/rok :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ja też korzystam od zawsze z PZU i posiadam komplet zniżek, jednak oferta Hestii jest tańsza od ofert mojego agenta ale czy lepsza? Oczywiście wolałbym nie korzystać z polisy ale wiadomo złe nie śpi.

Co do nabytku nie mogę się go doczekać, chociaż śledząc posty na forum trochę się niepokoję jak to naprawdę jest z jakością tej marki (modelu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mik@

Compensa - 3300 zł

zniżki 60%

OC + Assistance Top

Ac + Assistance Top

Suma ubezpieczenia auta 95.500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Allianz to dla mnie koszmar .
wolno spytac dlaczego? Bo wlasnie mam tam ubezpieczonego Paska;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z powodów jest prosty fakt że moja córka mimo opłacenia NW nie skorzystała z odszkodowania gdyż uznano że uszczerbek na zdrowiu wynosił 2% i stanowiło to (o ile pamiętam) 240zł a oni płacili od 300żł.Corka spadła z mostu do rzeki w ktorej bylo ok1,2m wody ,leżała na dachu w niej 20min ,bylo zimno bo był to koniec grudnia ,była hospitalizowana ,chodzila 2 miechy w gorsecie.WKU*****lO mnie to niemiłosiernie i z zasady ich bojkotuję.Na szczęscie oprócz kasacji auta z córcia jest wszystko w porządku ,ale po ch**j płacić im składkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odszkodowanie ( ac, oc) wyplacili bez problemow? No po takiej akcji nie dziwie sie bojkotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC niestety nie było ,a OC nie działało gdyż to była jej wina.Problemem nie była kwestia wielkosci odszkodowania z NW tylko podejscie do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak się jest Vatowcem ale się nie korzysta z odliczeń Vatu to ubezpieczenie płacimy od wartości netto czy brutto auta?I czy jak zapłacimy ubezpieczenie od wartości brutto to ubezpieczenie w przypadku kradzieży auta będzie wypłacone brutto czy netto? samochód kupowany na prowadzenie działalności gospodarczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIANEX2

Ja za pakiet AC OC NNW Asistance płacę ok 1000PLN mam zniesiony udział wlasny !!! niezwykle istotne , mam też ulgi max i dobrego agenta . Inny agent w Generali gdy z nimi zaczynałem był ok 400PLN droższy Dotychczas byłem klientem PZU , Warty ale odpadają . Warta - wysokie składki i kombinacje przy wypłacie odszkodowania. PZU - "polisa pocztą" droższa od agenta czyli strzygą ile się da. 2 lata temu gdy kupiłem paska miałem czas "na przetarg" i znalazłem . Póki co jestem zadowolony. Aha z założenia unikam tzw. TUW-ów - wystarczy poczytać warunki i nawet OC jest ryzykowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Hestia (pakiet OC, AC, NW), auto w leasingu - bez zniżek:

1 rok ubezpieczenia = 4'173,-PLN,

2 rok ubezpieczenia = 3'073,-PLN

Ubezpieczenie od wartości netto.

Odpukać, jeszcze nie miałem okazji sprawdzać ich "rzetelności"

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to procent wartości auta? Mi PZU proponuje w leasingu 4,54 % wartości auta pierwszy rok.Nikt mnie nie pytał o zniżki jakie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak auto na firmę ale teraz też użytkuję auto na firmę i zniżki mam np 60%na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

a w dowodzie własciciel to firma czy osoba prywatna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w dowodzie osoba prywatna.Ale pasek będzie w leasingu w EFL więc w dowodzie będzie EFL tak myślę pierwszy raz kupuję auto w leasingu muszę spytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Teraz w dowodzie osoba prywatna.Ale pasek będzie w leasingu w EFL więc w dowodzie będzie EFL tak myślę pierwszy raz kupuję auto w leasingu muszę spytać.

 

 

tak bedzie, w dowodzie jako wlasciciel oczywiscie firma leasingowa od ktorej auto "wypożyczasz" ;) i dlatego nie pytali cie o zniżki, bo nie ty jestes wlascicielem auta, aż do chwili wykupu, dali ci ofertę ze zniżkami dla EFL jako wlasciciela auta ;)a zazwyczaj firmy leasingowe mają Świetne oferty ubezpiecznieniowe od firm ubezpieczeniowych i chyba nie przebije nikt oferty jaka otrzymujesz z jakiejs agencji ubezpieczeniowej jako klient EFL, bo oni podpisujac umowe z EFL robia im wszystkie auta wiec idą ich setki miesięcznie tym samym mogą dac super ofertę, dużo lepszą niż indywidualnie.

 

Ja otrzymalem oferte rowniez do leasingu od jakiegos agenta ktory obsluguje BRE (bo stąd mam leasing) ale jeszcze podjechalem do mojego znajomego agenta PZU, jak zobaczyl ich ofertę powiedzial ze nie ma szans zrobic mi indywidualniw nic lepszego.

 

Więc sądzę że nawet nie musisz probowac znalesc czegokolwiek lepszego, aczkolwiek sprawdzic nie zaszkodzi ;)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agak

a ja mam w PZU i na dzień dzisiejszy odradzam , miałem kradzież w aucie poduszek z kierownicy i pasażera , likwidatorów było dwóch , pierw jeden potem drugi , nie wiem jak otworzyli auto , ale( gdzieś na forum jest mój post) nie uszkodzili wcale auta to tak jak by pilotem cwaniaki sobie weszli , pieniądze zaksięgowane do wypłaty wszystko niby oki , a przychodzi liścik , że kasa nie zostanie wypłacona , bo............auto spełnia wszelkie wymogi PZU , ale na vagu nie stwierdzona żadnych śladów włamania i co tu robić ?Napisałem odwołanie , ale czy to coś do , tak więc auto zabezpieczyłem jak tylko mogłem i nawet AC nie wieżę , z tego co wiem od agenta to nie pierwszy przypadek wtargnięcia do auta , jaki ja miałem i w HESTI też do takiego czegoś doszło i problemów z wypłatą odszkodowania nie było , z chwilą ubezpieczenia korzystałem z promocji i było warto , no i firma niby solidna a tu masz .......................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
a ja mam w PZU i na dzień dzisiejszy odradzam , miałem kradzież w aucie poduszek z kierownicy i pasażera , likwidatorów było dwóch , pierw jeden potem drugi , nie wiem jak otworzyli auto , ale( gdzieś na forum jest mój post) nie uszkodzili wcale auta to tak jak by pilotem cwaniaki sobie weszli , pieniądze zaksięgowane do wypłaty wszystko niby oki , a przychodzi liścik , że kasa nie zostanie wypłacona , bo............auto spełnia wszelkie wymogi PZU , ale na vagu nie stwierdzona żadnych śladów włamania i co tu robić ?Napisałem odwołanie , ale czy to coś do , tak więc auto zabezpieczyłem jak tylko mogłem i nawet AC nie wieżę , z tego co wiem od agenta to nie pierwszy przypadek wtargnięcia do auta , jaki ja miałem i w HESTI też do takiego czegoś doszło i problemów z wypłatą odszkodowania nie było , z chwilą ubezpieczenia korzystałem z promocji i było warto , no i firma niby solidna a tu masz .......................

 

na przyszlosc pamietaj, wybij sobie szybę sam ;) jak zauwazysz ze czegos nie ma w srodku, heh, smutne ale chyba prawdziwe to rozwiązanie :(

 

no ale z drugiej strony postaw sie na miejscu ubezpieczyciela, brak wlamu na kompie, brak wlamu na aucie, czy ty bys lekką ręką wyplacil kasę w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności