Skocz do zawartości
dwaxp

niespodzianki przy wymianie reflektora?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Za chwilę wymieniam przedni prawy reflektor w 3BG (2004r). Nie kupilem oryginalnego (cena :eek:), ale zamiennik - chyba TYC. Generalnie wiem jak wymienić - zderzak i lampa. Czy jednak muszę przygotować się na jakieś niespodzianki? Ktos z Was to juz robił i trafił na jakieś trudności (coś gdzieś nie pasuje lub coś w tym stylu)?

Jeśli gdzieś już to było, to proszę o przekierowanie.

pozdr

dwaxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerAM

Też chętnie skorzystam z informacji w tym temacie - w piątek będę demontował lewą lampkę (ma zerwane zaczepy i lata soczewka - ciekawe czy da się naprawić inaczej szrot lub giełda lub zamiennik). 3BG 2001 r TDI 101KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś szukał/był zaintersowany - zamiennik TYC - założenie bez komplikacji, wygląd bardzo OK, jakość światła (po pierwszych testach) OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scavenger

Panowie a jak jest ze zdjeciem zderzaka .. gdzie co trzeba zrobic zeby lampe wyjac ? bo jak sama lampe odkrecic to wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety demontujesz (przynajmniej ja tak zrobiłem) cały zderzak, czyli odkręcasz przy nadkolach, na dole i od wzmocnienia plastikowego chyba 4 śruby i zdejmujesz. TYC - całkiem fajne - kupiłem komplecik i jestem zadowolony.

 

PS

nie zapomnij przełożyć silniczków do regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scavenger

a zadnego problemu z wpasowaniem pozniej nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wpasowaniem czego? zderzaka na swoje miejsce ? u mnie nie było najmniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scavenger

tak zderzaka na miejsce....

 

 

no bo czasami widzialem nawet po robotach '' mechanikow '' jak to zle zderzak wpasowali ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerAM

Zobaczymy jak mi pójdzie montaż - zderzak zdjęty i lampy wymontowane (to była chwila,ale miałem pomoc zawodowego mechanika). Jutro odbieram lampy z klejenia i biorę się za zakładanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie z jedna rzeczą sie z wami nie zgodze po co zdejmować zderzak przedni?

Lampy wyciąga sie bez zdejmowania zderzaka,wystarczy odkrecić 5 wkretów nad atrapka ze znaczkiem VW i podczas wyciagania lekko odchylić ta część zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczyweiście, że zderzaka nie trzeba zdejmować. Lampy wyjmowałam już kilka razy i wystarczy odkręcić śruby które trzymają wszystkie plastiki z góry, a potem troszkę to odgiąc i lampa wyjdzie sama. Uważaj tylko żeby nie urwać uchwytów lamp, bo potem będą ci drżały podczas pracy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerAM
Witam

 

Panowie z jedna rzeczą sie z wami nie zgodze po co zdejmować zderzak przedni?

Lampy wyciąga sie bez zdejmowania zderzaka,wystarczy odkręcić 5 wkretów nad atrapka ze znaczkiem VW i podczas wyciagania lekko odchylić ta część zderzaka.

 

 

Prawdę mówiąc nie jestem pewien czy bez ściągania zderzaka się da zdemontować - sprawdzę jak podejdę do garażu. Pewnie i tak będę musiał kupić lewe oczko - naprawa była trochę prowizorką (miał zerwane trzymanie soczewki). Pewnie jak będzie kasa to oba kupię, ale to trochę kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności