Skocz do zawartości
maarc

Wypadanie zapłonów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mocną zagwozdkę z moim silnikiem - 1.8 benzyna 75KM, silnik AAM, przebieg oryginalny 240 tys, gaz z komputerem BRC.

Objawy są następujące: na zimnym zapala dobrze, ale po kilku-kilkunastu sekundach zaczyna się nierówna praca, coś jakby wypadanie zapłonów, ale w sposób mocno przypadkowy (tzn. nie dotyczy konkretnego cylindra), najpierw dość mocno, po 2-3 minutach objawy łagodnieją i silnik zaczyna pracować prawie dobrze, ale prawie robi różnicę - zapłony wypadają nieregularnie, 2-3 na sekundę, w nierównych odstępach, słychać to też wyraźnie z wydechu - takie "pyrkanie". Na gazie i benzynie dokładnie to samo, bez różnicy w nasileniu.

Co robiłem?

- wymieniłem kompletne wysokie napięcie (cewka, przewody, palec, kopułka, świece)

- podmieniłem aparat zapłonowy

- zrobiłem reset komputera

- sprawdziłem kolektor dolotowy pod kątem szczelności - wygląda, że jest dobrze

- sprawdziłem kompresję - książkowa (po 12 na każdym)

- stare świece były CZARNE - tak jakby za bogata mieszanka, albo olej? Oleju nie bierze ani grama. Płynów nie ubywa ani nie przybywa, nie kopci z rury.

- w zeszłym tygodniu podmieniałem komputer gazowy na mądrzejszy w warsztacie gazowym, sprawdzali skład spalin - jakby dobrze

 

Co ciekawe auto jedzie dobrze, ma moc, spalanie małe, nawet za małe IMHO, (miasto 9-10, trasa 8-8,5), co by sugerowało ubogą mieszankę.

Spotkaliście się z podobnymi objawami? Możecie coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam, Marek

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam mocną zagwozdkę z moim silnikiem - 1.8 benzyna 75KM, silnik AAM

 

Zwalczyłem problem, między innymi dzięki czytaniu forum - wina leżała po stronie emulatora sondy lambda. Zrobiłem jeszcze raz reset komputera, przejechałem kilkanaście km tylko na benzynie i silnik chodzi jak marzenie. Ustawiłem zapłon wg znaków na aparacie i kole wałka rozrządu, co skutecznie wyeliminowało strzelanie z rury.

W przypadkach wątpliwych i objawach takich jak moje polecam reset komputera i sprawdzenie jak chodzi na samej benzynie.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mezateam

Marek a jak zresetowales komputer? Mam identyczny silnik jak Ty, podobny przebieg i objawy wręcz identyczne.

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Ja mam ten sam silnik i ten sam problem.Wymieniłem wszystko co tylko można było-świece,kable,cewkę,aparat zapłonowy,sondę lambda,zrobiłem remont głowicy,uszczelniłem kolektor dolotowy i wylotowy, poduszkę pod wtryskiem,zamontowałem nowy wydech.Odwiedziłem kilka serwisów ,straciłem kilka tysięcy złotych,przewertowałem cały internet i dałem sobie spokój bo rozwiązania problemu nie znalazłem.Z tym wypadaniem zapłonu jeżdżę dwa i pół roku,przez ten czas zrobiłem 100000 km.(na liczniku mam 280000 km) Cały czas jest tak samo-ani lepiej,ani gorzej.Ciekaw jestem czy ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu bo z tego co zaobserwowałem to nęka on wiele silników 1.8 AAM.Ja już nie mam co wymieniać,silnik rozbierałem,pod komputer był podłączany wiele razy i przyczyny wypadania zapłonu nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwalczyłem problem, między innymi dzięki czytaniu forum - wina leżała po stronie emulatora sondy lambda.

a możesz dokładniej? co zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mezateam

Własnie ja sobie juz poradzilem z tym problemem Okazalo sie ze mialem delikatnie pekniety przewod podscisnienia Kokretnie przewod ktory idzie od pompy podscisnieniowej na kolektor.

Moj znajmy mial podobny problem z "strzelaniem z rury" on natomiast zastosowal chip tuning ktory to mozna zakupic na allegro. Zwieksza on moc silnika podobno o jakies 13 km Gdy zaloozyl ten chip po problemie nie ma sladu I gdzie tu jest przyczyna? Ciezko powiedziec...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
on natomiast zastosowal chip tuning ktory to mozna zakupic na allegro. Zwieksza on moc silnika podobno o jakies 13 km Gdy zaloozyl ten chip po problemie nie ma sladu I gdzie tu jest przyczyna?

czujnik temperatury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności