Jump to content
olko25

trzęsie samochodem

Recommended Posts

Witam wszystkich :) , mam pewien problem z moim silnikiem Tdi , a dokładnie chodzi o to że dostaje cały samochód drgań od silnika , jest to odczówalne tylko na postoju . Jak go tak trzęsie i dodam mu troche gazu jest git , ale jak puszcze za kilka sekund znowu to samo . Nie są to jakieś strasznie mocne wstrząsy , ale odczuwalne i irytujące :mad: . Macie jakies pomysły co by to mogło być ????

A oboroty silnika nie spadaja za bardzo?? Bo wyglada na to, ze tak:)

Guest Pawulon1973
Witam wszystkich :) , mam pewien problem z moim silnikiem Tdi , a dokładnie chodzi o to że dostaje cały samochód drgań od silnika , jest to odczówalne tylko na postoju . Jak go tak trzęsie i dodam mu troche gazu jest git , ale jak puszcze za kilka sekund znowu to samo . Nie są to jakieś strasznie mocne wstrząsy , ale odczuwalne i irytujące :mad: . Macie jakies pomysły co by to mogło być ????

Ja przerabiam właśnie to samo.Zresztą powiem Ci,że takich jak Ty czy ja z tym problemem jest na tym forum więcej.

Takie objawy może dawać np:

-układ wydechowy

-poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów

-wtryskiwacz-cze

-koło dwumasowe

i pewnie jeszcze kilka innych elementów o których nie wspomniałem

Ja u siebie wyeliminowałem już pierwsze trzy,które podałem.

Pozostało mi jeszcze sprzęgło+dwumas.

Jak wymienie to napiszę czy pomogło.

no jest tego troche , a obroty że wspomne są raczej dobre gdzieś nicałe 950 obr/min . Według mnie to chyba będzie poduszka pod silnikiem , ta ale pewności nie mam . A tak z ciekawości , czy nie ma w nim amortyzatora silnika , bo w dostawczym dislu mam coś takiego ??

Guest sebas791

Cześc wam

Posiadam passata z 2000r Tdi ATJ i też mam podobny problem. Zaczyna mnie to wkurzac. Tylko u mnie też strasznie układem wydechowym trzęsie. Plecionka niby była przez kogoś wymieniona. Jak dodam lekko gazu wszystko jest ok a na wolnych obrotach to trzęsie nim.

Witam miałem to samo wymieniłem wieszaki tłumika na nowe (stare były całe i wyglądały dobrze) i problem zniknął więc zachęcam zaczynać od najtańszych części