Skocz do zawartości
Gość GUPETTO

Kilka pytan co do B4-Technczne.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy podpinam się pod ten temat z pytankiem odnośnie paska B4 TDI silnik AFN. Czy te autka są tak samo mało awaryjne jak paski b3? Zdaje sobie sprawę z tego, że auta te nie są młode ale sam mam b3 i nie narzekam na niego choć przydałoby się cos nowszego. Co polecacie?? Pozdrawiam

 

ja polecam 1Z, mniej wysilony, więcej tego->popularniejszy, tańsze części, generalnie lepsze noowania niż AFN (oczywiście nie biorę pod uwage koników ;) ), w b3 masz pewnie prostego diesla 1.9, i dlatego ze prosty to bezawaryjny a jezeli już to prosta konstrukcja powowduje prostotę naprawy i tanie części, każdy nowszy silnik miał coraz więcej udoskonaleń i elektroniki co powoduje wieksze prawdopodobieństwo wystapienia awarii niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam paska b3 1.8 zagazowanego jeszcze silnik RP heh wszystko w nim jest w miare proste i tanie ale chciałem przesiąść się na TDI. Ta jednostka 1Z jest w miare silna czy troszkę słabawa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta jednostka 1Z jest w miare silna czy troszkę słabawa??

Raczej słabawa-B4 kombi waży 1250kg a silnik 1Z ma 66kW czyli 90KM wiecauto nie bardzo chce jechać.Pomimo to wiele osób nimi jeździ ( w tym JA)i nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do normalnej jazdy w zupełności wystarcza. Mocy brakuje przy wyprzedzaniu pod górę, ale przy prędkościach 70 - 80 km/h i więcej. Przy mniejszych jest dobrze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam w dzwiach.Czy opcja to nie ulega watpliwości, bo standard to tylko 2 głośniki w przednich drzwiach. U mnie wszystkiego jest 8 sztuk 2 pod szybą przednią, 2 w pzrednich drzwiach, 2 w tylnych dzwach u góry(malutkie gwizdki)+2 w tylnych drzwach na dole.

Pozdrawiam

Mam tak samo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy kupując b4 z silnikiem AFN czekają mnie jakiejś niespodzianki? Co jest słabą stroną b4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Wie ktos moze czy panel sterowania nadmuchem podejdzie do Passata b4 z mk3 golf lub vento??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Ok odpowiem sobie sam - pasuje wszystko tylko front trzeba miec z Passata choc i tamten nawet jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi czy kupując b4 z silnikiem AFN czekają mnie jakiejś niespodzianki? Co jest słabą stroną b4??

 

Takie same jak przy innych wersjach silnikowych, no moze poza zapieczonymi zaluzjami w turbinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności