Skocz do zawartości
Gość Arek

Objawy padniętej uszczeliki pod głowicą

Rekomendowane odpowiedzi

płyn chłodniczy przedostał się do oleju, dlatego masz ten kolor żółtawy/kawowy/ kakaowy jak kto woli.

Jak się przedostał to coś musiała puścić, czyżby uszczelka? niestety, ale tak.

 

---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:35 ----------

 

I czy dobrze rozumuję, że to właśnie ta woda w oleju zatarła turbinę?

Czy woda powinna być w turbinie? nie, więc to jest przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

 

---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

 

NOWE FAKTY

 

Właśnie wróciłem od mechanika bo byłem odebrać turbinę. Zasugerowałem mu że mogła puścić uszczelka on twierdząco odpowiedział, że na pewno nie jest to uszczelka a turbina. Poparł to tym, że jak demontował turbinę w pierwszej kolejności odkręcił odpływ od turbiny i tam zauważył znaczną ilość wody w oleju, której nie było w przewodach doprowadzających olej do torbo ponadto olej spuszczony z silnika tez nie zawierał wody. Powiedział, że nie zna dokładnie budowy tej turbiny ale jego zdaniem puściły jakieś uszczelniacze albo coś w tym rodzaju i to właśnie turbina miesza olej z wodą a gdyby poszła uszczelka pod głowicą to były jakieś dodatkowe oznaki.

 

Co sądzicie na ten temat?

Dodam, że jest to zaufany mechanik i ma bardzo dobrą opinie i naprawia nie tylko VW ale można u niego często spotkać dużo bardziej ekskluzywne wozy i nie słyszałem żeby ktoś na niego narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat ucichł ale ja cały czas jestem w kropce bo turbina poszła do regeneracji na gwarancję i nie wiem co dalej robić. Mój mechanik twierdzi, że to na pewno nie jest uszczelka pod głowicą i nie chce mnie narażać na niepotrzebne koszty bo ok 1000zł się rozleci w przypadku ściągania głowicy.

Co sądzicie na ten temat uwzględniając ostanie fakty, które napisałem powyżej? Proszę o opinie bo nie chciałbym niepotrzebnie wydawać 1000zl ale też nie chciałbym powtórki z rozrywki za jakieś 3tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Niestety i w moim pasku mam problem z ubytkiem płynu chłodzącego tylko jest to o tyle dziwne bo ubywa do granicy minimum na zbiorniczku i dalej stoi jak doleje znowu zniknie, niewidać nigdzie żadnych wycieków, dymienia, wzrostu poziomu oleju

Może ktoś miał już taki przypadek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem podobną sytuację jak kaniol, ale nie posypało się turbo-na szczęście, objawy takie same jak u Ciebie, poszła niestety uszczelka, po roku temat się powtarza zaczyna się od masełka na bagnecie, a kończy wymianą uszczelki.

Swoją drogą jestem ciekaw jak zakończyła się u Ciebie ta historia.

Pozdrawiam Piotr.

Edytowane przez juniorpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam passata b5 1.8T Ostatnio podczas jazdy nagle skoczyła mu temperatura i pokazało 130', ogolnie po chwili jazdy samochód pokazu wysoka teperature nie mam pojęcia co to może być może ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ciężki orzech do zgryzienia. Passat 2004 1.8t awt 150km ze Skandynawii. przejechane 205tys kupiony z przebiegiem 195tys nie dawno. Od razu założony gaz, kme komputer, wtryskiem baracuda.

Jakieś 1400km temu coś się zaczęło dziać nie tak.

Podczas trasy zapaliła się na wyświetlaczu komunikat odnośnie poziomu płynu chłodniczego. Żeby sprawdzić stan. Po zatrzymaniu się na stacji benzynowej otworzyłem maskę i oczom ukazał się brak płynu w zbiorniku wyrównawczym. Kupiłem płyn odkręcić korek a tu płyn się pojawił. Nic nie dolewałem i pojechałem dalej po około 40km to samo się działo. Kontrolka, brak płynu odkręcenie korka spowodowało pojawienie się płynu. I zdarzyło się tak jeszcze z 2 razy po którymś razie już nie dokręciłem korka tylko luźno był w kręcony. Po powrocie z trasy na ostatnich kilometrach po wykręceniu całkiem korka płyn się nie pokazywał wiec go do lałem około 1l i później znów. Nie dokręciłem korka. Następnego dnia żona pojechała w trasę około 150km. I tez dola z 2 razy płynu w sumie około 2l. Oczywiście temperatura nie była nigdy większa niż 90 stopni C. Był to weekend. W poniedziałek kupiłem nowy korek i nic to nie pomogło. Wymieniłem termostat i dołem płynu i od tamtej pory nie ubyło ani kropli płynu. Stan oleju tez w normie. Często auto kopciło na biało na postoju i to nie są spaliny ani oleju ani spalanego płynu chłodniczego. Samochód nie ma spadku mocy. Dymi przez jakieś parę minut nie ciągle i dzieje się to na już rozgrzanym silniku. Często zdarza się że po krótkim postoju 10 min i odpaleniu kopci przez około 5 min na wolnych obrotach.nie jest to chmura białego dymu ale jak stoi w garażu to zaraz garaż wypełnia się białym dymem. Nie zależne to czy auto jest zasilane benzyna czy też gazem. Przewody chłodnicy nie są twarde.

Nie ma majonezu na bagnie ani też na korku od wlewu oleju. Auto od wymiany termostatu przejechało 1300km.i nie ubyło nawet kropli płynu. Kupiłem płyn do sprawdzania zawartości co2 w płynie chłodniczy i zabawia się on na zielono, ale w innym passacie 1.6 tez z LPG płyn też zabawia się na zielono. Ale płyn na zielono powinien się zabarwiać w dieslu na taki kolor a nie w benzynie czy LPG powinien się zabawić na żółto jak jest uwalona uszczelka pod głowicą albo pęknięta głowica. Auto pali tyle i le paliło. Wcześniej tez przed wymiana termostatu auto dymiło na postoju na biało. I nie mam pojęcia o co chodzi. Mechanik tez rozkłada ręce a byłem już u nie jednego. Ma ktoś pomysł co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności