Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

B3 AAZ na mieście 7,8 (krótkie przejazdy, zimny silnik), w trasie 7,2 (poniżej 120 km/h dostaję zajadów od ziewania, najbardziej siada mi zakres 140-160)

B2 1,6D (JK) na trasie ok 480 km przy prędkościach 80-110 km/h - 4,52 (skrzynia 4+E)

lekka noga czyni cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3 AAZ 1.9 TD Do miasta mam okolo 7-10km + miasto srednia 100km/h 5.9, wcale na niego nie narzekam ;) na 30l przejade ponad 500km takze jestem zadowolonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do miasta mam okolo 7-10km + miasto srednia 100km/h 5.9,

Podałeś średnią prędkość? Jeśli tak to niezły magik z Ciebie :D Na trasie w nocy muszę nieźle poganiać żeby MFA pokazało średnią 90km/h :D (80km drogami wojewódzkimi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tzn? rozpedzam sie normalnie a nie jezdze 80km tylko po miescie nawet okolo 100 ;) takze do wolo jezdzacych nie naleze ale z kolei nie swiruje ze startu bo nie ma to sensu stad takie spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe tzn? rozpedzam sie normalnie a nie jezdze 80km tylko po miescie nawet okolo 100 takze do wolo jezdzacych nie naleze ale z kolei nie swiruje ze startu bo nie ma to sensu stad takie spalanie

Mi nie chodzi o spalanie, tylko o średnią prędkość jaką podałeś. Żeby uzyskać średnią prędkość 100km/h to trzeba nieźle jechać, a już na pewno nie jest to możliwe w mieście, nawet na trasie jest ciężko taką średnią prędkość uzyskać. Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coby średnia 90 wyszła to albo autostrada albo na prostych trzeba do 150 ciągnąc a i tak wyjdzie z 74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coby średnia 90 wyszła to albo autostrada albo na prostych trzeba do 150 ciągnąc a i tak wyjdzie z 74
Właśnie o to mi chodziło :)

 

Koniec OT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAZ

 

trasa 5,5/100km

miasto 7/100km

 

żyć nie umierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje autko AFN pali 5,3-5,5 cykl mieszany.Przy ciężej nodze ok 5.8.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 silnik RP (90km) miasto/trasa/mieszany ( 10-12 )/ (7-8,5)/(9-11) l/100km

1.8 silnik PF (107 km) miasto/trasa/mieszany (9-11)/ (7-8)/ (8-9) l/100km

wszystko zalezy czy po regulacji gazu czy nie czy na nowych filtrach, swiecach, przewodach lekkiej ciezkiej nodze

 

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:06 ----------

 

ps gaz jest po 1,5 do 1,60 zł x srednia 10 l to 100 km kosztuje max 16 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie wierze ludziom ktorzy twierdza ze maja spalanie ok 8 litrow gazu w takiej b3 .... Nie jeden mi mowil ze tak ma i okazal sie bajkopisarzem...

Po wymianie parownika, filtrow i innych pierdół.

U mnie 13 jak nic (220 km na 30 l)

W dlugiej trasie natomiast ok 9 (ale benzyny) gazu nie wiem bo mialem uszkodzony ;)

Edytowane przez ugafike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B3 1.6 TD + IC 85 KM miasto 6-7 Litrów , trasa 5-7 Litrów , laczki 205/50/15

P.S. mam coś z ze stawami w prawej kostce i stopa automatycznie mi opada na dół :) , czytaj ( nie jeżdzę delikatnine :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RP - PB miasto 10-11 ltr | trasa 8,5-9,5 ltr

LPG 12-15 ltr | 8,5 - 10 ltr

 

Strasznie jest wyczulony na ostre depnięcie.

Poza tym mam już dosyć gazu i to jest moje ostatnie auto na to paliwo, dobija mnie częste tankowanie i niezbyt duża oszczędność (ale zawsze coś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam już dosyć gazu

kup sobie dizelka :) koszty porównywalne do gazu jeśłi chodzi o tankowanie a nie lejesz tak często :) i do baku Ci wejdzie 80l a nie 30 :) tylko żę na stacji zostawiasz wtedy 250 PLN a nie 50 :D ale jak to podliczyć na to samo wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie okolo 11l LPG / 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik144

Hmm ja Mam Passata b3 na jedno punktowym twrysku czyli monowtrysk jest to silnik 1.8 benzyna 90km Passat w trasie mi pali od 9 do 12 litrow natomiast w miescie do 15 litrow troche za duzo pali ale posiadam silnik na wielopunktowym wtrysku mysle ze jego spalanie spadnie o jakies 3 4 litry w miescie bo teraz passat pije tyle przy normalniej jezdzie a jak depne to troszke wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkopunkt pali delikatnie mniej o jakies od 0,5 do 1 litra bo ma wiecej mocy.

ze spalaniem 8 litrow to prawda trzeba mieć dobra kompresje silnika, dobra instalacje dbać o filtr powietrza, gazu, wszystko ma znaczenie szerokosc opon ja te wyniki osiagam na seryjnym ogumieniu tj 185/65 R14

Najniżej ile spalił mi pasek gazu to równe 7 litrów na trasie przy jeździe max 90 km/h i pustym aucie

wiadomo jesli na pokładzie jest 5 osób i bagaz to fizyki sie nie oszuka.

Mamusie oszukasz tatusia oszukasz ale zycia nie oszukasz.

Podstawa to tez sparwdzona stacja LPG tj BP albo Shell

paliwo pozornie droższe o kilkanascie groszy ale na kazdej setce spali o np. litr mniej wiec sie opłaci

pozdrawiam

Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm spalanie:) A więc tak... mój B3 1.8 pb 112kucy;)

Gazu pali:

-miasto 10.5-16

-trasa 9,5-15

-mieszane licze 12-13l

Nigdy nie spalił mniej niż 9,5l gazu... jakoś niedowierzam aby taka duża buda paliła gazu 7-8 ale ....:) Pozdrawiam Instalacje mam Stefaneli model z 2009 roku:) pozdrawiam:) oczywiście sekwencja:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abs automat kombi lpg-jazda delikatna-10l, trasa 150kmh-13do14,a na bęzynie nie więcej jak 10l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikardo

A ja napisze tak .Na benzynie nie zrobiłem jeszcze 100 kilometrów od razu wiec nie wiem ile pali benzyny.Gazu za to na dzień dzisiejszy przy obecnej temperaturze 15 stopni po miescie po regulacji na 100 km 12litrów przy sredniej jezdzie .Za to zimą nie zeszło mi w mieście poniżej 14 gazu.Z tego co wim przy silniach 2 litrowych a już pytałem kilku z ciekawości to tak samo maja spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności