Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

jeździłem 6 lat B4 1.9 TDI 90KM (1Z), jeżdżąc dynamicznie ale w granicach zdrowego rozsądku:

trasa bez obciążenia -> 5.0/100km (na pewno można mniej ale bujać się 90km/h to męka)

trasa 5 osob i bagaznik pełny -> 5,7/100km

100% miasto w lecie -> 6,7/100km zima ok 7

 

nikt mi nie wciśnie, że pali więcej ;) bardzo mile wspominam ten samochód, zdaje się, że żaden z nowszej generacji nie będzie już taki ekonomiczny;)

 

dla porównania obecnie B5 FL 1.9 101KM (ABV)

 

trasa bez obciążenia => 5,5/100km

trasa 5os i bagaznik pelny -> 6.2/100km

100% miasto lato jeszcze nie wiem ;) zima -> 8,5/100km, a przy krótkich odcinkach i korkach tj już ktoś wcześniej wspomniał, 9-12l/100km ale to już wskazanie z kompa,

 

pozdr

Edytowane przez kaspa1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macunio

Witam wszystkich,pierwszy raz na forum. prosiłbym o pomoc w kwestii spalania moje passata 1,8t (150) automat. Jeżdze tym autem od czerwca 2012 i spalanie mnie przeraża tzn 18,6litra w mieście i ok 9,5 w trasie. Mój mechanik sprawdzil samochód na komputerze i wszystko wygląda OK,nie wykryto żadnych błędów. Auto zachowuje się normalnie i jest regularnie serwisowane.Prosze o porade co to może być lub od gdzie można szukać problemu,bo nie wierzę ze auto tych rozmiarów i z takim silnikiem spala takie ilości paliwa.

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima po miescie zaleznie od stylu jazdy i korków : ciezka noga i jak sie wpadnie w korek 10-11l PB95 max mi wyszlo normalnie : 8-9l Pb95.W lato tak 1-1.5l pb95 mniej wychodzi,tylko ze na zime opony 205/50/15 (takie dostalem od helmuta w idealnym stanie to trzeba zużyć) a na lato 195/50/15.Na trasie jak wg ksiazki serwisowej do 120km/h - 7.5-8l,do 90 km/h - 5.5-6l do 140 to tak 8-8.5 wsiaknie,a powyzej nie chcialem katowac,wszystkie dane na trasie z 3 osobami na pokladzie z podrecznym bagazem kazdy,po miescie sam,czasem w 2 osoby,silnik 1.8 90km Adz monowtrysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B3 1.8 ABS Pb/LPG

Spalanie w porównaniu z użytkowaniem w ubiegłym roku (09.13) chyba znacznie wzrosło, kiedy zaczynałem jeździć spalanie wahało sie w okolicach 12-14l LPG/100km przy dość ostrej jeździe, później kiedy już trochę temperament ostygł palił 12l max. Dodam że jeszcze wcześniej, zanim ja zacząłem nim jeździć brat zszedł do 10,5L. Dziś kiedy zabrakło mi gazu licznik nabił 120km po tankowaniu ok 20l, licząc spalił ok 16l/100km, w tym 90% przebiegu to ekonomiczna jazda. Od dłuższego czasu nie daje rady zejść poniżej 12L/100km, poradzi ktoś od czego zacząć żeby obniżyć spalanie?

Spalanie jakie podałem w poście to jazda w 55-65% jazda po mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat B3 1.8 ABS Pb/LPG

Spalanie w porównaniu z użytkowaniem w ubiegłym roku (09.13) chyba znacznie wzrosło, kiedy zaczynałem jeździć spalanie wahało sie w okolicach 12-14l LPG/100km przy dość ostrej jeździe, później kiedy już trochę temperament ostygł palił 12l max. Dodam że jeszcze wcześniej, zanim ja zacząłem nim jeździć brat zszedł do 10,5L. Dziś kiedy zabrakło mi gazu licznik nabił 120km po tankowaniu ok 20l, licząc spalił ok 16l/100km, w tym 90% przebiegu to ekonomiczna jazda. Od dłuższego czasu nie daje rady zejść poniżej 12L/100km, poradzi ktoś od czego zacząć żeby obniżyć spalanie?

Spalanie jakie podałem w poście to jazda w 55-65% jazda po mieście.

 

Chłopie pali jak smok mi tak średnio wychodzi 10L po mieście (bardzo mało poza) a na trasie średnio 8L -ale i mniej bywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie też to zaczyna przerażać, bo wiem że potrafi palić dużo mniej ;/ kiedyś to przy ostrej jeździe palił mi max 14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 2.0 2e pali w lecie miasto: 8.9-9.3 zima: miasto 10.4-11 trasa 6.3-7 tak mi pokazuje MFA:)

trasa: 6-6,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 18 l lpg wciągnął :D

Coś nie mogę gazowni ogarnąć po wymianie parownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem właścicielem B4 1,9 90km w wariancie (na szczęście go sprzedałem), spalanie miasto 7 litrów i nie udało się przekroczyć tej wartości, trasa czy pusty czy załadowany przy prędkości do 110 nie mniej niż 5,5. Mimo przejechanych 600.000 i opłakanego stany ogólnego spalanie było książkowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności