Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

mi dzisiaj VR6 przy łagodnym bucie na trasie spalił 7.8l max 100km/h

 

jak widać da się...

Pewnie że się da - pisałem kiedyś że tym autem można jeździć normalnie, to spotkałem się z opiniami że ktoś kto kupuje VR nie pyta o spalanie... Bez przesady - silnik jak każdy inny. Jeepem Grand Cherokee 4,7 V8 na trasie spalam 12L/100 km więc _DA_SIĘ_

Moja beemka przy 120 na trasie pali 8,5L benzyny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zepsuje statystyki Mój 2,0 (9A) 136 kucy pokazał na MFA spalanie 99,9litra na 100km-ów
Twój jeździ tylko w koło podwórka :P U mnie też rano pokazuje 99,9 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po zrobieniu tylnych hamulców (blokowały) i zmianie oponek na letnie pali na trasie niewiele ponad 7 (co wydaje mi się jest całkiem niezłym wynikiem :]) przy niezbyt lekkiej nodze ;). Niestety jazda po mieście to ponad 10 :/ Średnie spalanie na dystansie ostatnich 30 kkm widać w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna od 7,5-9, gaz 10-12

 

---------- Post added at 14:58 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

 

Cytat:

Napisał radeek Zobacz post

B4 2.8 kombi 8 litrów po trasie ok. 120km/h, po mieście max 12 przy cegle w bucie

Zazdroszcze;]. Mam takie w 2.0 8v

 

Ja też :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Benzyna od 7,5-9,
też bym tak chciał,mój pali w trasie ok.10l a może i więcej,w mieście nawet przy małych korkach lubi sobie łyknąć 13-14l/100km.:( oczywiście benzyny bo gazu nie mam,tyle że ja mam automat,ale nawet gdzież żeby tyle palił 2,0 taż to szok :zeco nie wiem co mu się stało wcześniej tak dużo nie palił,a teraz nie dość że tyle pali to jeszcze jakiś słabszy się zrobił,a jak go podłącze pod Vag-a to zero błędów :zeco nie wiem co mu się stało i co mu dolega,ale jak tak dalej będzie to na benzynę nie wyrobię :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim spalanie do tej pory wahało się od 6,3 do 10,2 litra - te 6,3 to uzyskane w trasie w lecie, a 10,2 to jak na razie jedyny wynik powyżej 10 litrów, uzyskany w zimowej jeździe tylko po mieście. Średnie spalanie to 7,5 do 8 litrów, a generalnie - w lecie 7-8, a w zimie 8-9 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.6 td (super silniczek) pali średnio 5,2 litra ropy na 100km. Proporcje to miasto jakieś 40 procent, w tym 1 kilometrowe odcinki, a reszta trasa. Zainteresowała mnie jedna informacja w tym temacie.

Wiem, że od mojego silnika bardziej elektronicznie skomplikowany jest już kalkulator, mam mechaniczną pompę bez katalizatora, a więc i sondy lambda.

Czy w takim razie odjęcie gazu zjeżdżając z górki nie odcina dopływu paliwa do cylindrów? W końcu mam wtryskiwacze....... Na logikę to chyba jednak powinienem zjeżdżać na luzie czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na logikę to chyba jednak powinienem zjeżdżać na luzie czy tak

Na logike to luz jest be... bo i tak silnik dostaje paliwko aby utrzymywać obroty biegu jałowego. Chyba - nie jestem pewien - przy hamowaniu silnikiem czyli odjęciu nogi z gazu wtryski nie podają paliwa - czyli tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój FauEr w mieście pali jakieś...12,5-13 ;) Ale bez szaleństw...oczywiście go nie ciągne na biegach, ale i nie mule że na mnie trąbią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba - nie jestem pewien - przy hamowaniu silnikiem czyli odjęciu nogi z gazu wtryski nie podają paliwa

 

Oj chyba podają, bo skąd pompa paliwa ma wiedzieć, że jedziesz na puszczonym gazie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drodze na Grunwald mimo stania w korkach spalił 9 litrów LPG, w drodze powrotnej został dobrze butowany i wciągnął 12 litrów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa dowiaduje sie o tym od pedału gazu,a wiadomość ta dostarcza ecu:haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jak widać w sygnaturce ;) Choć przez chwilę, po zmianie świec na nowe palił jakieś....20??? :D Włożyłem nowe świeczki i "odkryłem" że mam rozpieprzony zapłon - poprzedni właściciel był "geniuszem" technicznym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój 1.6TD lubi siorbnąć średnio 6.2l/100km. Zmierzone w trasie, w której większość długości jechałem 120-140km/h. Czy to dobrze?

 

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

 

Na logikę to chyba jednak powinienem zjeżdżać na luzie czy tak?

Też się nad tym zastanawiałem. Ale mimo wszystko sądzę, że hamując silnikiem (zjeżdżając z górki na biegu) pompa nie dostarcza ani grama ropy wtryskom. Nie wiem czemu, ale tak już podobno jest w każdym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj chyba podają, bo skąd pompa paliwa ma wiedzieć, że jedziesz na puszczonym gazie ?

 

Otóż to

Ten silnik jest zbyt głupi żeby odczytać odjęcie gazu.

Miałem bmw 318 tds i tam był gaz na potencjometrze więc wiedziałem, że odjęcie coś daje. Tutaj jedynie linka steruje pompą i taka droga wchodzi w grę. Przez rozrząd wałek w pompie się kręci, ale paliwa pewnie jednak nie podaje. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Brak katalizatora czyli brak sondy oznacza brak modyfikacji dawki paliwa, tępe pompowanie ustawionej śrubą dawki. Ciekawi mnie to............

 

W każdym razie mało pali i to mi się podoba. Przyśpieszenie też :)

 

---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

 

Pompa dowiaduje sie o tym od pedału gazu,a wiadomość ta dostarcza ecu:haha

Ten silnik nie ma ecu Byłby wówczas bardziej skomplikowany od kalkulatora, a jak już wcześniej pisałem tak nie jest. Rolę ECU pełni moja ręka i śrubokręt w niej.

Edytowane przez jaccoobb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też bym tak chciał,mój pali w trasie ok.10l a może i więcej,w mieście nawet przy małych korkach lubi sobie łyknąć 13-14l/100km. oczywiście benzyny bo gazu nie mam,tyle że ja mam automat,ale nawet gdzież żeby tyle palił 2,0 taż to szok nie wiem co mu się stało wcześniej tak dużo nie palił,a teraz nie dość że tyle pali to jeszcze jakiś słabszy się zrobił,a jak go podłącze pod Vag-a to zero błędów nie wiem co mu się stało i co mu dolega,ale jak tak dalej będzie to na benzynę nie wyrobię

 

A wymieniłeś chociaż raz świecę i przewody wysokiego napięcia? Filtry? Bardzo ważny jest filtr powietrza. Wymiana może zmniejszyć spalanie. Po za tym przepływomierz może ci już padać. A co do tych świec i przewodów to polecam co jakiś czas wymienić, od razu jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wymieniłeś chociaż raz świecę i przewody wysokiego napięcia? Filtry? Bardzo ważny jest filtr powietrza. Wymiana może zmniejszyć spalanie. Po za tym przepływomierz może ci już padać. A co do tych świec i przewodów to polecam co jakiś czas wymienić, od razu jest różnica.

Świece,kopułka+palec,wszystkie filtry wymieniane jakieś 4000-5000km.temu,jakiś 1000km.temu wymieniłem cewkę,ale przewodów właśnie jeszcze nie wymieniałem.Zapłon ostatnio też mi ustawiali bo niby był źle ustawiony,zmieniony czujnik temperatury,ale nic to nie dało i nadal pali tyle co Vr-ka ;) ale niestety jazda nie taka sama :(

Jutro jadę jeszcze raz go podłącze pod Vag-a i dokładnie trzeba sprawdzić jeszcze raz wszystko,a przeważnie sondę i przepływkę,jeśli nadal nic nie wyjdzie to spróbuje może i te przewody zmienić bo coś nawet dzisiaj czasami zdarzało mu się jakoś dziwnie odpalić.

A paliwko normalnie widać jak znika w oczach,i chyba wychodzi tak przy spokojnej jeździe coś ok.15l :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni rekord 12l w cyklu mieszanym z przewagą na miasto:D ale ta jazda na oszczędności jest strasznie męcząca:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój 1.6TD lubi siorbnąć średnio 6.2l/100km. Zmierzone w trasie, w której większość długości jechałem 120-140km/h. Czy to dobrze?

 

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

 

Też się nad tym zastanawiałem. Ale mimo wszystko sądzę, że hamując silnikiem (zjeżdżając z górki na biegu) pompa nie dostarcza ani grama ropy wtryskom. Nie wiem czemu, ale tak już podobno jest w każdym silniku.

A mój 1.6TD lubi siorbnąć średnio 6.2l/100km. Zmierzone w trasie, w której większość długości jechałem 120-140km/h. Czy to dobrze?

Nie osiągam takich prędkości :) Myślę, że jak na takie prędkości to całkiem dobre wyniki spalania Katalogowo to 6,5 dla kombi i 6,2 dla sedana przy 120km/h jest ok.

A jak to jest z tym odjęciem????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję śmignąć się niedawno w trasę Białystok - Zakopane. W aucie 5 osób, bagażnik na maksa zabity, ostro obciążony - wyszło 6,5 l/100km, uważam, że przy takim obciążeniu i góreczkach od okolic Krakowa to dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności