Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

A mój w sobotę i niedziele na trasie spalił 7.5 L gazu na 100km pobijcie mnie trasa lublin -częstochowa

 

Mógłbym ale nie chce mi się potem zrzucać głowicy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez Józefoo Zobacz posta

A mój w sobotę i niedziele na trasie spalił 7.5 L gazu na 100km pobijcie mnie trasa lublin -częstochowa

Mógłbym ale nie chce mi się potem zrzucać głowicy

Haha dobry pocisk ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co zrzucać głowicę? - dla zabicia czasu czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dla naprawy wypalonych komór i zaworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba mózgi wam wypali prędzej jeżdżę już 4 rok tym paskiem spalanie tez tak zawsze się utrzymuje ojciec na gazie takim samym silnikiem zrobił już 200 tys i śmiga dalej zero problemów tak więc chwalcie diesla i Pb ja to drugie też chwale bo na nim zapalam i przejadę się raz na jakiś czas tak ze 100 km żeby było wszystko ok.
Chodzi o to, że masz ustawioną ubogą mieszankę lpg i to skutkuje wypalaniem gniazd zaworów:) Mój 2E średnio 10/100 lpg +-1litr. Benzynkę nie długo sprawdzę bo dopiero doprowadziłem do ładu układ zasilania i na pb śmiga teraz aż miło;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to, że masz ustawioną ubogą mieszankę lpg i to skutkuje wypalaniem gniazd zaworów Mój 2E średnio 10/100 lpg +-1litr. Benzynkę nie długo sprawdzę bo dopiero doprowadziłem do ładu układ zasilania i na pb śmiga teraz aż miło

 

 

Jaka uboga przy gazie nie ruszałem nic od kupna w cyklu mieszanym tez skacze spalanie do 10-12l/100km tak wiec wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam paska b4 1.9tdi 90km w sedanie. Ostatnio miałem remont silnika w który wwaliłem 4klocki no ale mam zregenerowaną turbinę, nowe pierścienie odmę, wszystkie uszczelki filtry przewody paliwowe itp. wszystko pięknie ładnie tylko jego spalanie w cyklu mieszany nie spada poniżej 7.5l czy to możliwe ? co może być przyczyną takiego wysokiego spalania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co może być przyczyną takiego wysokiego spalania ?

 

Ciężka noga?

Rozmiar opon masz odpowiedni? Jak są za duże to będzie przekłamywał.

7,5 średnio to mój rozklekotany AAZ bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam paska b4 1.9tdi 90km w sedanie. Ostatnio miałem remont silnika w który wwaliłem 4klocki no ale mam zregenerowaną turbinę, nowe pierścienie odmę, wszystkie uszczelki filtry przewody paliwowe itp. wszystko pięknie ładnie tylko jego spalanie w cyklu mieszany nie spada poniżej 7.5l czy to możliwe ? co może być przyczyną takiego wysokiego spalania ?

 

Sam ten remont za 4 koła wymyśliłeś czy jakiś miejscowy magik ci doradził ? Kto dzisiaj regeneruje turbine do 1Z ? Kto remontuje 1Z ? Wiem ! Fascynat ! ale ten ma jakieś pojęcie o tym co robi i dlaczego ,a ty Putek na takiego nie wyglądasz skoro jak piszesz "wwaliłeś" 4 klocki w remont diesela bez robienia głowicy,wtrysków,pompy.Za tą "wwaloną" kase mogłeś kupić 10 lat młodszego ALH czy nawet AGR i pół tony ropy.O wysokie spalanie zapytaj tego magika co ci robił ten remont bo faktycznie te 7,5 litra to pewnie nowe przewody paliwowe powodują.To jak już u niego będziesz to pamiętaj żeby nie pytać o ciśnienia na wtryskach i pompie,kąt wtrysku i dawke a tym bardziej o przepływomierz,nowy katalizator też ci zaproponował ? czy już po montażu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam ten remont za 4 koła wymyśliłeś czy jakiś miejscowy magik ci doradził ? Kto dzisiaj regeneruje turbine do 1Z ? Kto remontuje 1Z ? Wiem ! Fascynat ! ale ten ma jakieś pojęcie o tym co robi i dlaczego ,a ty Putek na takiego nie wyglądasz skoro jak piszesz "wwaliłeś" 4 klocki w remont diesela bez robienia głowicy,wtrysków,pompy.Za tą "wwaloną" kase mogłeś kupić 10 lat młodszego ALH czy nawet AGR i pół tony ropy.O wysokie spalanie zapytaj tego magika co ci robił ten remont bo faktycznie te 7,5 litra to pewnie nowe przewody paliwowe powodują.To jak już u niego będziesz to pamiętaj żeby nie pytać o ciśnienia na wtryskach i pompie,kąt wtrysku i dawke a tym bardziej o przepływomierz,nowy katalizator też ci zaproponował ? czy już po montażu ?

 

No niestety jak go stawiałem miało wyjść około 2k, ale wyszła lipa i poszło tyle :/kąty i dawkę ustawiał o resztę nie pytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kąty i dawkę ustawiał o resztę nie pytałem.

 

Tak ? a jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
200 zł to robię 650km

200zł / 3,40zł = 58l

wtedy na 650km średnie spalanie to prawie 9l :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ? a jak ?

 

nie wiem na komputer mu nie patrzyłem :( a jak powinna być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Pasek 1.6 100KM, tak średnio 7-9l/100km :) Zależy od jazdy też :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gniewko20

Haha passat b4 1.9tdi 90hp i 7.5l ropy, jasne -.- To chyba po Tybecie jeździłeś z 3 sumitami na pokładzie i załadowanym bagajem po dach -.-

 

Passat b4 1.9tdi 90hp miasto 6l, trasa 5l, auto bez klimy. Mojemu ojcu jadąc nad morze w 3 osoby udało się zrobić 4.5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.8 (abs) 90km 8-zaworowy z lpg brc i jest super silniczek ladnie chodzi a pali mi hm tankuje go co 170km (pol butli) i wchodzi 13 max 14l gazu koszt 37zl... A mam tak ustawiony ze jak depne to o matko hehe i przypominam ze silnik taki jak moj jest najlepszy do gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skurson

Mój passat b5 FL, 3BG, 1.9 TDI, 130 KM, kombi, automat, 2004 rok pali mi w mieście jakieś 10-12 litrów / 100 km, to jest normalne spalanie jak na kombi i automat? Wydaje mi się że to jest przynajmniej o 1/3 za dużo, byłem na komputerze i nic mi nie wykazało, filtry powietrza, paliwa, oleju wymienione, ciśnienie w oponach sprawdzałem, przy ruszaniu z miejsca spalanie chwilowe skacze mi do jakichś 30-40 l / 100km, później utrzymuje się na poziomie 9-15 litrów, prędkość ok 60-70 km/h, na neutralu pokazuje mi spalanie 1.1 l/h, a na parkowaniu 2 l/h.

 

Jakieś sugestie za co się zabrać? Może EGR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 tdi 90 km b4 kombi miasto 6-7 , trasa 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś sugestie za co się zabrać?

za dział b5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat jak w opisie. Zależy gdzie się jeździ i jak. W moim przypadku przewaga trasy 70-80/20-30 spalanie od 4.8 do 5,8 l ON/100km. Spalania większe niż 5-5,1l notuję tylko i wyłącznie w jeździe z dodatkiem krótkich odcinków. Zawsze tankuję pod korek. W trasie (tylko i wyłącznie) powinno się dać zrobić 4.5 l/ 100 km bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności