Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

Się śmiejesz.
Się wcale nie dziwię ;)

 

Jadąc na luzie, spalasz paliwo, bo silnik pracuje na jałowym. Hamując silnikiem, nie spalasz go wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam 9a 136 kucy gaz lowato pali najmniej 8l na trasie przy 70 -80 kmh przy 120 -130 10l-11l a powyżej smoczek się załącza a miasto 10-11 l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Się wcale nie dziwię ;)

 

Jadąc na luzie, spalasz paliwo, bo silnik pracuje na jałowym. Hamując silnikiem, nie spalasz go wcale.

Ale kolega ma 1-generację i ona hamując silnikiem tez powoduje spalanie gazu bo nie ma silniczka krokowego który by odciął dopływ gazu, więc jazda na luzie w tym przypadku jest lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupio tak z otwartą maska jeździć, szyby szkoda.

 

szybę i tak mam pękniętą do wymiany bo dostałem kamieniem od tir-a. lpg tomasetto II gen.Kolega jaaano mówi o odcięciu dopływu paliwa przy hamowaniu silnikiem ale słyszałem,że przy naszych rocznikach tego nie ma, ale nie jestem mechanikiem i nie wiem jak z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 2-gen i prawidłowo podpięte to jak najbardziej odcięcie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega jaaano mówi o odcięciu dopływu paliwa przy hamowaniu silnikiem

Uściślając nie jest to moja wypowiedz co nie zmienia że skcrack ma racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Się wcale nie dziwię ;)

 

Jadąc na luzie, spalasz paliwo, bo silnik pracuje na jałowym. Hamując silnikiem, nie spalasz go wcale.

Wiem o tym, ale to nie działa w przypadku mojej instalki. Mam II gen. czyli jest krokowiec, ale w programie można ustawić obroty, do których odcina albo całkiem wyłączyć tę opcję. Nie mam kabla do mojej instalki, a mechanik przy regulacji na kompie widocznie tego nie poprawił.

No i niepodważalnym dowodem jest różnica spalania w jeździe z hamowaniem silnikiem i z wrzucaniem luzu.

Taka jazda może i zalatuje PKSem, ale cóż... Względy oszczędnościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka jazda może i zalatuje PKSem

Nieważne czym zalatuje jest oszczędnie...przy hamowaniu silnikiem na II generacji silnik i tak żłopie gaz ...

Zrobiłem raz test że zamiast hamować silnikiem wrzucałem na luz (jazda na LPG) spalanie na setkę spadło o 1,5 litra.

Trochę męcząca taka jazda...

Jak ktoś ma pomysł jak przenieść odcięcie wtrysków benzyny przy hamowaniu silnikiem na odcięcie elektrozaworu na parowniku to proszę sie podzielić.

Nie interesuje mnie zamykanie krokowca gazu bo ten jest akurat u mnie zbyt powolny i silnik gaśnie...

 

sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w b4 1.9TDI 110KM trasa: 5,5L (90-110km/h); 7-7,5L (130-170). W mieście bez wariacji 6.5L. Miałem wcześniej audi 80 b4 1.9TDi i tam nigdy 6L nie przekroczyłem a jak się postarałem to w trasie do 4.5L szło zejść. W pasku w sumie jest tych 20 koni więcej a każdy koń pić chce ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzes91x

Witam. Silnik 1Y (1.9 D) średnie spalanie 5,5-6,0 l/100 w trybie jazdy mieszanym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 gaz licze zawsze 10-11 l /100 średnio, trasy nie robię więc nie wiem, regulacja gazu dzięki analizatorowi spalin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciepło, w robocie ten tydzień nie jeżdżę i po mieście spadło do 11 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam 9a 136 kucy gaz lowato pali najmniej 8l na trasie przy 70 -80 kmh przy 120 -130 10l-11l a powyżej smoczek się załącza a miasto 10-11 l/100km

Kamil zapomnij że zostało Ci te 136 na gazie ,rok temu na zlocie mierzyłem swojego 100 na lpg i106 na bp ,dziś 130 na lpg i 136 na bp dzięki digi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

11 litrów LPG pół miasto/trasa 50-60-70-80 max, piątka, lekka noga. Na zwałkę ?, za dużo ? (90km , jaki silnik to nie wiem jak mam sprawdzić, jestem bardziej elektronikiem/elektrykiem niż mechanikiem hehe .. :)), ewentualnie co robić, grzebać gdzie ?

Pozdrawiam pancerfanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 ADY instalacja sekwencja spalanie do 12,5 przy załączonej klimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 1,9 TDI 90 km (1Z) pali ok. 5 litrów moze nawet mniej, ale gdy go kupiłem podpinałem go do kompa w miare nowej generacji i gościu który naprawde zna sie na autach powiedzial ze prawdopodobnie mam wgranał mape ekonomiczną wiec auto nie bedzie sie zbieralo tak jak trzeba ale bedzie bardzo mało palił ( nie wiem czy sie cieszyć czy płakać) zbieram kase juz na wgranie nowej mapy i wogole na mody bo mialem to robic juz dawno ale niestety inne ważne wydatki mialem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój w sobotę i niedziele na trasie spalił 7.5 L gazu na 100km pobijcie mnie trasa lublin -częstochowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój 1,9 TDI 90 km (1Z) pali ok. 5 litrów moze nawet mniej, ale gdy go kupiłem podpinałem go do kompa w miare nowej generacji i gościu który naprawde zna sie na autach powiedzial ze prawdopodobnie mam wgranał mape ekonomiczną wiec auto nie bedzie sie zbieralo tak jak trzeba ale bedzie bardzo mało palił ( nie wiem czy sie cieszyć czy płakać) zbieram kase juz na wgranie nowej mapy i wogole na mody bo mialem to robic juz dawno ale niestety inne ważne wydatki mialem :(

No ja bym płakał bo jak trzeba przycisnąć to nie ma czym i zbiera się jak Passat 1.6 :dodupy .Najlepiej niech wgra stare mamy i załóz tak jak ja mam V-TECH-a i autko będzie miało mase mocy i tyle samo ci spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej niech wgra stare mamy i załóz tak jak ja mam V-TECH-a

to po co stare mapy skoro V-tech później??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie musze uzbierać na tą zabawke bo jak mowiłem mialem inne wazniejsze wydatki. Mysle ze do konca roku cos nie cos bedzie juz w moim Passacie, myslę go na DynyVWce sprawdzic na hamowni i zobaczyc ile ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności