Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie zwracałem uwagi ile wleje tyle jadę myślę ze około 6/7 w mieście i 6 trasa..

:fajny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.9TD z padniętą turbiną na trasie pali 7l/100km to jest chyba dużo , ile palą wasze TD ?? TDI oszczędniejsze niby .
Mój po mieście 8 z tym że mam ciężką nogę. Jak jezdzi moja żona schodzi do 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Pasior 1.8 G60 + LPG pali około 13 litrów gazu na dosyć szerokich zimówkach i raczej spokojną jazdę :( Jestem ciekaw czy to auto jest w stanie spalić mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh xD ja bym się chętnie z Tobą zamienił:P mając ponad 50km więcej i spalanie większe 5l to by wyszło nawet spoko :lol a tak tak serio to powinien Ci palić 2-3l mniej...widać kompressor nie został stworzony pod gaz;/

A piszesz, że masz jeszcze szerokie kapcie na zimę to już w ogóle...ja mając 175 schodzę do lekko poniżej 7l, ale to już jazda tak 100km/h i nie lubię takiej jazdy, ale tak się niestety z matulą jeździ...a na 185 wyszło 7,5l takiej średniej jazdy (bez gwałtownych przyspieszeń, ale też nie bez gazu):D

Edytowane przez makumba50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubię jeździć zbyt wolno, ale staram się jeździć jak najoszczędniej. Czasami dam buta jak przyspieszam, bo uwielbiam ten dźwięk :P, ale nie rozwijam dużych prędkości, szczególnie teraz jak jest ślisko.

Poprzedniemu właścicielowi też gdzieś tak palił 13-14l benzyny, ale on jeździł nim raz na ruski rok. Auto przez 2 lata praktycznie stało.

Założyłem mu niedawno lpg i muszę je dograć do tego auta, bo gdy lekko dodaje gazu to auto zaczyna szarpać :| nie da się nim płynnie jechać. Na benzynie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"DJ.TuningMój 2,0 na pełnym pali w trasie w granicach 6l benzy polskiej 7l ukraińskiej w mieście to odpowiednio 8l

PL 11l UA"

Zacznij tankować 95 na Lukoilu to spali ci mniej niż na polskiej :fajny1,9 TDi na UA pali ok.4,8 l/100 km na trasie z pełną obsadą i to w górach

Edytowane przez Wacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimówki 185/65R14 trasa kraków wiedeń spalanie 5,4l/100

 

prędkość 100-140km/h

Edytowane przez mthc13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam passata b4 mój pali 6.5 w mieście do 7 a na trasie 5 jest to silinik 1.9tdi 90km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdz dawke,kąt i przepływke bo powinien przynajmniej o te 0,5 litra mniej palić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sprawdz dawke,kąt i przepływke bo powinien przynajmniej o te 0,5 litra mniej palić.

albo wsadź magnetyzer....a tak na serio to zima jest, a nie lato, więc wiadomo, że będzie więcej palił...a jak ktoś ma ciężką nogę to już wgl;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idźcie sobie do swojego działu popisać
Już nie raz prosiłem modów o dopisanie w tytule wątku "B3/B4", ale bez odzewu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już nie raz prosiłem modów o dopisanie w tytule wątku "B3/B4", ale bez odzewu...

Mają napisane do jakiego działu Passat B3 - B4 (35i) , a potem tematu wchodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mają napisane do jakiego działu Passat B3 - B4 (35i) , a potem tematu wchodzą
Widać nie działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah te PD-eki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tej zimy mój paszczak bardzo dużo palił. Komp pokazywał 6.8 a w rzeczywistości było to powyżej 7 litrów,

Dodam że nigdy nie osiągnął 90 stopni, max 85. Po 2 godzinnym postoju muszę długo kręcić, po nocy pali od strzała.

Autko ma już 370 tkm przejechane. Domniemam że trzeba sprawdzić wtryski, pompę wtryskową, wymienić termostat i sprawdzić kompresję.

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz ale dodaj do tego co zaplanowałeś porządne vag-owanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój passek b3 1,8 RP 90KM + LPG 11,2 trasa 13/100 miasto zastanawiam sie czy nie za dużo nie mam zbyt ciężkiej nogi ale jak trzeba to maska do góry i ogień z rury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak trzeba to maska do góry i ogień z rury

Głupio tak z otwartą maska jeździć, szyby szkoda.

 

Powiedz jaką masz instalację, czy na śrubę czy II gen. z silnikiem krokowym. Jeśli na śrubę to w maire dobre spalanie. Jeśli krokowiec to mogłoby być nizsze wg mnie. Mój trasa/miasto (90% trasa) bierze 10,65l (wczoraj liczone), a robi się coraz cieplej i do 10l zejdzie. Od razu po regulacji testowałem i przy bardzo ekonomicznej jeździ (pusty samochód, z górki na luzie w granicach rozsądku) wyszło 8,5 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z górki na luzie
:haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się śmiejesz. :D Ale w spalaniu różnica jest u mnie wyraźna. Przy stówce na luz, dotoczę się do 80-85 km/h i dalej normalna jazda ~90km/h. Mam na trasie dwa dość strome zjazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności