Skocz do zawartości
przemas32

Oznaczenie reflektorow - anglik - europejczyk

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra... to zmięnię ciut temacik, bo jakby dyskusja dyskusją a niecierpliwość niecierpliwością... Zakupiłem do tych "dziwnych" lamp przetwornice i po zmontowaniu wszystkie do kupy żarniki się nie zapalają przesłona słychać jak przeskakuje, pozostałe żarówki w lampie świecą prawidłowo... wszystko działa oprócz xenonu!?

Czy bylibyście tak uprzejmi o podpowiedzieli gdzie szukać błędu?

Napisz pierw jakie przetwornice kupiles czy sa to hidy Czy oryginalne hella, Denso czy Kenso (jakos tak się chyba nazywały) -Toyota avensis, Krawcol przerabial u siebie to bo są tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalne Hella, do b5 fl - nie pamiętam w tej chwili fabrycznych oznaczeń, ale są to oryginały!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
których numery Ci podałem: prawa: 3B7941016N, lewa: 3B7941015M, można zaimplementować w naszych warunkach? Mam możliwość przekładania przesłony (abstrahując od konieczności montowania spryskiwaczy i samopoziomowania - to temat do innego wątku!)

Prawy reflektor to anglik (ten z literką N), lewy reflektor jest w wersji europejskiej (ten z literką M).

Jeśli chcesz, żeby to prawidłowo świeciło, to musisz wymienić cały odbłyśnik wraz z przesłoną na taką z wersji europejskiej.

 

Napisz pierw jakie przetwornice kupiles czy sa to hidy Czy oryginalne hella, Denso czy Kenso (jakos tak się chyba nazywały) -Toyota avensis, Krawcol przerabial u siebie to bo są tańsze

Denso/Koito-montowane w Toyocie oraz Lexusie... Są tańsze od Hella i nie daja zakłóceń, jak chińskie HIDy.

Tylko trzeba uważać przy zakupie tych DenSo/Koito, żeby przez pomyłkę nie zakupić przetwornic D4S/D4R chcąc podłaczyć palnik D2S (któs już się na forum pomylił).

Bawiłem się przetowrnicami Denso/Koito kilka dni temu, przy przeróbce świateł w B6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ok. krawcol82 tylko jak to ustrojstwo wogóle zmusić do świecenia!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no, ok. krawcol82 tylko jak to ustrojstwo wogóle zmusić do świecenia!?

Pisz w drugim wątku, bo bajzel się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) już się właśnie pokapowałem, że to nie tutaj :)

przepraszam za OT!!! Wracam do "budowy lamp przednich....."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

 

Ten cwancyk to taka blaszka, której przestawianie powoduję że reflektor świeci albo poziomo albo zewnętrzna strona snopu światła jest podniesiona. Do blaszki jest dostęp po zdjęciu klapki przykrywajacej regulator wysokości reflektora. Znajduje się ona na wysokości białej złączki tego regulatora nieco w głębi od strony żarówki swiatła mijania. Można podejrzeć lusterkiem a potem wyczuć palcem. Położenie do góry - snop poziomy, na dół - snop podniesiony.

Reasumując: dla lewego reflektora blaszkę ustawiamy do góry, dla prawego na dół.

Tak jest w reflektorach firmy Hella.

 

Witam stary temat,wiem ale nie bede zakladal nastepnego.

Pytanie czy wystarczy przestawic te blaszki na promie i nie bedzie swiecilo nikomu po oczach?chce uniknac klejenia po kloszach jesli to tylko mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam stary temat,wiem ale nie bede zakladal nastepnego.

Pytanie czy wystarczy przestawic te blaszki na promie i nie bedzie swiecilo nikomu po oczach?chce uniknac klejenia po kloszach jesli to tylko mozliwe.

Tak, wystarczy przestawić tylko blaszki w obu reflektorach i będzie światło symetryczne-nie będziesz dzięki temu oślepiać na kontynencie innych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz. Super patent BtW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za szybka odpowiedz. Super patent BtW

Ta dżwigienka rzeczywiście jest dobrym pomysłem i bardzo się dziwie, że w B5 była, a w B6 w zwykłych soczewkach już z tego zrezygnowali, przynajmniej w lampkach Hella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przepraszam że odgrzebuję temat.

Zakupiłem używane lampy wersja EU/PL ?

 

Oto jakie mam oznaczenia na lampie przód lewa strona.

 

HELLA lewa strona

http://img6.imageshack.us/img6/9118/lewastrona.jpg

 

PL

1a HC HC HR A (E1) 17,5

01 04 04 04 02 1186 25

->-> 00 -> 1187

 

HELLA prawa strona

http://img141.imageshack.us/img141/7915/prawastrona.jpg

 

PL A HR HC HC 1a

17,5 (E1) 02 04 04 04 01

1186 <--><-

1187

 

Czy te lapy są faktycznie EU czy anglik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Przepraszam że odgrzebuję temat.

Zakupiłem używane lampy wersja EU/PL ?

 

Oto jakie mam oznaczenia na lampie przód lewa strona.

 

HELLA lewa strona

http://img6.imageshack.us/img6/9118/lewastrona.jpg

 

PL

1a HC HC HR A (E1) 17,5

01 04 04 04 02 1186 25

-> -> 00 -> 1187

 

HELLA prawa strona

http://img141.imageshack.us/img141/7915/prawastrona.jpg

 

PL A HR HC HC 1a

17,5 (E1) 02 04 04 04 01

1186 <--><-

1187

 

Czy te lapy są faktycznie EU czy anglik ?

Końcówka kodu ETKA (AG) wskazuje na to, że są to lampy EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Końcówka kodu ETKA (AG) wskazuje na to, że są to lampy EU.

 

Aha.

Czyli to dobrze ? Jest jakaś różnica pomiędzy EU czy PL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jakaś różnica pomiędzy EU czy PL ?

Oczywiście, że nie ma. Oba reflektory świecą asymetrycznie doświetlając prawe pobocze, czyli zgodnie z naszymi przepisami. Tylko angliki świecą asymetrycznie doświetlając lewe pobocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko.

Otóż jedną z lamp którą kupiłem jest śnieżno biała, wierzchnia warstwa laby chyba nie była polerowana, no jest po prostu biała. OK

Natomiast druga, była polerowana i jest lekko żółta wierzchnia warstwa lampy. Czy to jakoś wpłynie na jakoś oświetlenia jezdni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy po tym zdjęciu, a raczej symbolach na kloszu może ktoś ocenić czy jest to lampa z Anglika czy Europejczyk?

 

lampapp.th.jpg

 

Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Edytowane przez holker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,może ktoś podać oznaczenia lamp xenon hella EU z passata przed liftem ,mam zdjęcia oznaczeń z anglika i są według mnie takie same jak na lampach z wersji europejskich,słyszałem różne opinie ze przestawienie jakiejś dzwigni zmienia kierunek swiecenia i można używać tych lamp normalnie ,inne też że przestawia się tylko z światła asymetrycznego na symetryczne.Chce się dowiedzieć czy lampa xenon europejska i angielska to to samo czy są to dwie różne lampy.I jakie są prawidłowe oznaczenia na oryginalnych xenonach hella w wersji europejskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,może ktoś podać oznaczenia lamp xenon hella EU z passata przed liftem ,mam zdjęcia oznaczeń z anglika i są według mnie takie same jak na lampach z wersji europejskich

xenonB5.png

 

,słyszałem różne opinie ze przestawienie jakiejś dzwigni zmienia kierunek swiecenia i można używać tych lamp normalnie ,inne też że przestawia się tylko z światła asymetrycznego na symetryczne.

Takie cuda tylko w B5 FL, zmienia światło na symetryczne (sprawdzałem w swoim aucie),jednak większość handlarzy twierdzi ze jest inaczej, a to nie jest prawda.

Pod oznaczeniami homologacyjnymi na lampach są strzałki. Pod oznaczeniem 1a i A strzałki wskazują na stronę na której lampa ma być zamontowana na aucie, pod oznaczeniem HR, DCR strzałka w prawo oznacza anglika, brak strzałki (ewentualnie strzałka w lewo) oznacza europejczyka (patrząc na reflektor od przodu). Zanim doszedłem do takich wniosków oglądałem wiele reflektorów w autach EU i GB, i daje sobie rękę uciąć (jeśli nikt nie "rzeźbił" nic z lampami), ze po tych strzałkach można stwierdzić na 100% do jakiego autka są dedykowane.

 

PS

Oznaczenia homologacyjne są takie same w wersjach na EU jak i na GB, jedynie po numerze części i po strzałkach można sprawdzić na jaki kraj są przeznaczone.

Reflektor z halogenem B5.png

relektor B5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zamieszczę zdjęcia reflektorów które są angielskie i proszę o fotki posiadaczy ori xenonów hella europejskich żeby była jasność na przyszłość,chociaż wszystkie jakie znalazłem do tej pory z opisem :" na 100 procent wersja EU"miały identyczne oznaczenia jak te:

 

_s0.zmniejszacz.pl_DSCF0140_zmniejszacz-pl_281236.jpg

_s0.zmniejszacz.pl_DSCF0139_zmniejszacz-pl_915768.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności