Skocz do zawartości
przemas32

Oznaczenie reflektorow - anglik - europejczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos orientuje sie w oznaczeniach, czy dany reflektor jest od wersji angielskiej czy europejskiej?

Potrzebuje wymienic lewy soczewkowy i nie chcialbym sie naciac na "anglika".

Chodzi mi o oznaczenia wytloczone przy gornych mocowaniach.

Jesli mozna to prosilbym o fotki oryginalnego "anglika" i "europejczyka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

nie zwracałem uwagi na oznaczenia na reflektorach, czy mają zdefiniowane i podział na europe i uk, ale najlepiej zerknąć na klosz. obydwa typy z tego co ja się orientuję mają różne ułożenie (wzory) na kloszach, tak by prowadzić strumień światła. w anglikach lewa lampa świeci pod kątem w górę, tak jak u nas jest na oświetlanie pobocza po prawej stronie. jak dam radę to postaram sie u siebie znaleźć to oznaczenie, lub zrobić fotę, bo jeżdzę jeszcze na tamtych (uk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pieprzone angielskie oślepiają u nas i wielu młotków parowych na nich jeździ, świadomie bądź nie, stwarzając u nas zagrożenia na drogach po zmroku. Lampy oryginalne, homologowane mają oznaczenia kodowe co do stosowania w UK czy w EU. Miałem kiedyś taki deszyfrator, ale gdzieś mi go wcieło. A tak swoja drogą, gdybym pracował w drogówce to "uczyłbym" stosowac odpowiednie lampy w pojazdach a ponadto "zwracałbym" uwagę na to jakie lampy kiedy używamy a szczegolnie przeciwmgielne tylnie i przednie. Ot młoty parowe i tyle, tempaki bez wyobraźni.

Szorstki jestem, ale mam już tego dosyc. Pełno gamoni i młotów co to sprawy sobie nie zdaja z zagrożenia jakie stważaja swoją postawą, podobnie jak nieoświtleni rowerzyści.

Kiedyś jadąc do pracy zawsze o tej samej porze mijałem w pewnej okolicy nieoświetlonego rowerzystę. Trąbiłem na niego, ale on twardy jak stonka zasad nie zmieniał i ciągle jeźdźił bez oświetlenia, po zmroku ma się rozumiec. Tak mnie wkur....ił, że kolejnym razem jechałem jego pasem, na czołówkę. Zesrał sie chyba ze strachu bo wpadł na pobocze i od tego czsu jeździł oświetlony z przodu i z tyłu. A dzisiaj to go juz w kamizelce odblaskowej spotykam. Ileż kupy trzeba zrobic, aby coś dotarło do puszki kościanej w której brak muzgu , tylko wyskrobac zawartośc i zrobic z tego popielniczkę.

Żeby nie było, że nie lubię rowerzystów. Nie przwda!!! Sam jeżdżę rowerem i sznuje wszystkich użytkowników drogi bez względu na to czym się poruszają, ale mój szcunek sie kończy w chwili kiedy ewidentnie widzę jak ktoś bezmyślnie naraża mnie na kłopoty a swoje zdrowie wystawia na szwank.

Może nie na temat, najwyżej kosz mnie czeka. Chciałbym jednak, aby treśc tego postu rozjaśniła umysł tym, którzy tego potrzebują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemas, jeśli nadal potrzebujesz to jutro postaram się zrobić zdjęcia oryginalnych Angielskich reflektorów, które mi zostały po przekładce i leżą gdzieś w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian

Na reflektorze powinny by strzałki:

1. strzałka w prawo - reflektor przeznaczony do ruchu lewostronnego (np. z auta z rynku UK)

2. brak strzałki - reflektor do ruchu prawostronnego

3. strzałka z lewym i prawym grotem - reflektor symetryczny lub z możliwością przestawienia wiązki (nadaje się i do UK, i do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na komentarz kolegi Fajweja -> Masz racje, popieram.

Nie można jeździć na angielskich lampach, bo to poprostu wkurza innych. Są przeciez tzw. "łezki" na klosze. Również przyznaje się - tez jeździłem na angielskich (dobry miesiac), ale lampy były ustawiona jak najniżej, aby nie oślepiać innych. Wkurza mnie również jak jakiś mieszkaniec Polski wyjedzie do anglii, kupi tam samochód i tu szpanuje. Ma w dupie innych - takich od razu bym zabił :D.

Również pytanie - kto dopuścił przerabiany samochód z lampami angielskimi ?? - to już jest prokurator za to. To że samochód przerabiany to żaden problem - jak są oryginalne części zamienne (np. drążki kierownicze). Układ jezdny jest nie ruszany - niech jeździ. Druga sprawa - jakość przeróbki. Jeżdże anglikiem - przyznaje się, ale wiem, że jest dobrze zrobiony.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na reflektorze powinny by strzałki:

1. strzałka w prawo - reflektor przeznaczony do ruchu lewostronnego (np. z auta z rynku UK)

2. brak strzałki - reflektor do ruchu prawostronnego

3. strzałka z lewym i prawym grotem - reflektor symetryczny lub z możliwością przestawienia wiązki (nadaje się i do UK, i do Polski.

 

Niby tak powinno byc, ale na stronach Helli oznaczenie lamp dla ruchu prawostronnego jest okreslone jako E1 1186, dla ruchu lewostronnego (w e-sklepie InterCarsu)E1 1202 oraz E1 1203.

Nie ma mowy o strzalkach itp.

 

Spojrzalem u siebie i w obu przypadkach mam oznaczenia E1 1186 i E1 1187,

natomiast na prawym reflektorze strzalki --><--, a na lewym --> -->.

 

Dlatego chcialbym zweryfikowac jak to jest z tymi oznaczeniami u "anglika" i "europejczyka".

I przydaly by sie jakies fotki obu wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian

Przemas

nie wiem jakie oznaczenia ma InterCars ale na moich starych Hellach (mam je przed sobą) są strzałki a litera "E" z liczbą o której mówisz oznacza homologację europejską. I tak liczba obok "E" oznacza kraj wydania homologacji (np. 1 - Niemcy, 13 - Luksemburg, 20 - Polska).

Cztery cyfry które znajdują pod kółkiem lub obok niego oznaczają: dwie pierwsze cyfry - to regulamin w/g którego badano reflektor, a dwie następne to nr atestu. Rodzaje reflektorów: C - mijania, R -drogowy, CR o mijania i drogowy, C/R - mijania lub drogowy, RL - do jazdy dziennej, B - przeciwmgielny. Litera H przed przed oznaczeniem, np. HR oznacza,że reflektor jest przystosowany do żarówek halogenowych, a D (np.DC) - do lamp kseonowych. I to chyba wszystko na temat oznaczeń reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie obejrzałem Angielskie reflektory w garażu i u mnie w prawym dolnym rogu jest malutki napis RHD, czyli Right Hand Drive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemas

nie wiem jakie oznaczenia ma InterCars ale na moich starych Hellach (mam je przed sobą) są strzałki a litera "E" z liczbą o której mówisz oznacza homologację europejską. I tak liczba obok "E" oznacza kraj wydania homologacji (np. 1 - Niemcy, 13 - Luksemburg, 20 - Polska).

Cztery cyfry które znajdują pod kółkiem lub obok niego oznaczają: dwie pierwsze cyfry - to regulamin w/g którego badano reflektor, a dwie następne to nr atestu. Rodzaje reflektorów: C - mijania, R -drogowy, CR o mijania i drogowy, C/R - mijania lub drogowy, RL - do jazdy dziennej, B - przeciwmgielny. Litera H przed przed oznaczeniem, np. HR oznacza,że reflektor jest przystosowany do żarówek halogenowych, a D (np.DC) - do lamp kseonowych. I to chyba wszystko na temat oznaczeń reflektorów.

 

A strzalki w ktora strone skierowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian
A strzalki w ktora strone skierowane?

w stronę kierunkowskazów. Stojąc przed maską na lewym reflektorze strzałka w kierunku lewym, na prawym w kierunku prawym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w stronę kierunkowskazów. Stojąc przed maską na lewym reflektorze strzałka w kierunku lewym,

 

Czyli w kierunku grila, a nie w strone kierunkowskazu

Chyba ze prawy reflektor auta jest teraz lewym patrzacego

 

na prawym w kierunku prawym

jw

 

 

Czy tak to rozumiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian
Czyli w kierunku grila, a nie w strone kierunkowskazu

Chyba ze prawy reflektor auta jest teraz lewym patrzacego

jw

Czy tak to rozumiec?

stojąc przodem do maski strzałki sa w kierunku kierunkowskazów nie grilla. Tak jak wspomniałeś "prawy reflektor auta jest teraz lewym patrzacego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stojąc przodem do maski strzałki sa w kierunku kierunkowskazów nie grilla. Tak jak wspomniałeś "prawy reflektor auta jest teraz lewym patrzacego"

 

I twoje pochodza z wersji europejskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian
I twoje pochodza z wersji europejskiej?

Passat był zakupiony w 1998 w Polsce w salonie VW i takie reflektory były zamontowane. Jezeli reflektory by były nie takie to na którymś z przeglądów rejestracyjnych by się juz dawno przyczepili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I twoje pochodza z wersji europejskiej?

Też mam Passka z 98r. i strzałki na reflektorach Hella były umieszczone tak jak pisze adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemas32 w jakiej wersji masz auto?

ja oznaczenia lamp mam identyczne a posiadam passata w wersji angielskiej

wlasnie poszukuje przednich leflektorow w wersji europejskiej i nie chce sie naciac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przemas32 w jakiej wersji masz auto?

ja oznaczenia lamp mam identyczne a posiadam passata w wersji angielskiej

wlasnie poszukuje przednich leflektorow w wersji europejskiej i nie chce sie naciac

 

Moje auto jest z Belgii.

Teraz kwestie lamp troche zaniechalem z powodu innych obowiazkow,

ale do niej wroce przy okazji wymiany rozrzadu za jakies 4-5 m-cy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy w Passatach są zazwyczaj przestawiane na symetryczne i asymetryczne jest w nich taki cwancyk.Nawet diagności się na to łapią podczas przeglądów a ich niewiedza jest zatrważająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampy w Passatach są zazwyczaj przestawiane na symetryczne i asymetryczne jest w nich taki cwancyk.Nawet diagności się na to łapią podczas przeglądów a ich niewiedza jest zatrważająca.

 

Tzn.?

Czy mozesz przyblizyc temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności