Skocz do zawartości
przemas32

Oznaczenie reflektorow - anglik - europejczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Według ETKI reflektory o nr 3B0 941 015 AP, 3B0 941 016 AP przeznaczone są do ruchu lewostronnego a taki nr ma lampa na tej aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według ETKI reflektory o nr 3B0 941 015 AP, 3B0 941 016 AP przeznaczone są do ruchu lewostronnego a taki nr ma lampa na tej aukcji.
Dzięki serdeczne Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów chciałem się poradzić bo chcę kupić reflektor a nie wiem czy to wersja europejska czy angielska? Poniżej zamieszczam zdjęcia.

Dzięki za pomoc by się nie naciąć.

 

 

1.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów chciałem się poradzić bo chcę kupić reflektor a nie wiem czy to wersja europejska czy angielska? Poniżej zamieszczam zdjęcia.

Dzięki za pomoc by się nie naciąć.

 

 

[ATTACH=CONFIG]109570[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]109571[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]109572[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]109573[/ATTACH]

 

Te reflektory są do ruchu prawostronnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Chciałbym uzyskać odpowiedz na moje pytanie.

 

Można bez problemu dostać reflektory od anglików za naprawdę dobre pieniądze więc czy jest możliwość przełożenia środka reflektora EU (ruch prawostronny) do reflektora z anglii?

 

Moje niestety po poprzednim właścicielu mają pourywane zaczepy zresztą tak samo jak pas przedni a na rynku kupić dzisiaj reflektor z UK to dosłownie grosze.

Czy jest możliwa przekładka odpowiednich elementów reflektora tak by spełniały wymogi świetlne Europejskie ale w "obudowie" UK?

 

Bardzo będę wdzięczny za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno klosz tak ze trzeba przelozyc.

Zreszta jak bedziesz mial te 2 typy reflektorow zauwazysz ze bada mialy inne oznaczenia.

 

Generalnie jak swoje prawostronne lampy nie masz zmatowialych a tylko masz pourywane zaczepy to mozesz sie pobawic w wymiane bebechow.

Jesli masz juz matowe klosze to lepiej kupic nowe cale lampy prawostronne.

Jesli chodzi o soczewki je mozna przelaczyc na lewo/prawostronny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środek (bebechy) są OK.

Jedynie co to uchwyty są popękane i przednia szyba ( plastik ) jest zmatowiały od środka i są po prostu wręcz brązowe :).

Mówią co niektórzy że wystarczy szybę plastikową wymienić na nową z innego ale nie jestem przekonany że ona tak łatwo da się wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a HC HC HR A

01 04 04 04 02

→ → →

 

Na prawej lampie stojąc z przodu samochodu mam takie oznaczenie,czy to anglik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1a HC HC HR A

01 04 04 04 02

→ → →

 

Na prawej lampie stojąc z przodu samochodu mam takie oznaczenie,czy to anglik?

 

Na lampy patrzymy od strony kierowcy ;-) Więc jest to lewa lampa do ruchu prawostronnego (przynajmniej wg strzałek).

 

PRAWA LAMPA: ← ← (zewnętrzne strzałki)

LEWA LAMPA : → → (zewnętrzne strzałki)

PRAWOSTRONNY: (strzałka środkowa lub brak)

LEWOSTRONNY : (strzałka środkowa)

LEWO / PRAWO: ↔ (strzałka środkowa)

Edytowane przez mpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez latwo okreslic kazda lampe oznaceniem np E1 to na niemcy, E11 Anglia,E6 belgia, itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Jestem w trakcie wymiany lampy w Passacie B5 po lifcie od strony pasażera. Znalazłem 2 takie aukcje:

http://allegro.pl/lampa-prawy-przod-vw-passat-b5-lift-3b0-941-016-ap-i4198195109.html

http://allegro.pl/lampa-reflektor-volkswagen-passat-b5-fl-b5fl-i4179473985.html

 

i z tego co tu wyczytałem to znaczy, że ta pierwsza jest do lewostronnego ruchu? Dobrze to wszystko zrozumiałem? Ta druga natomiast to zamiennik i nie wiem czy opłaca się kupić.

Pomożecie w wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i z tego co tu wyczytałem to znaczy, że ta pierwsza jest do lewostronnego ruchu? Dobrze to wszystko zrozumiałem?

Tak, ruch lewostronny, czyli angol.

Moim zdaniem oryginał używany (ale nie zniszczony) będzie zawsze lepszy od zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lampie hela w miejscu gdzie jest soczewka jest blaszka którą można regulować do góry i na dół tam przestawiasz anglik lub europa będziesz widział lewa lampa musi mieć promień światła ścięte w duł najlepiej podjechać pod ścianę wieczorem wtedy efekt tej regulacji jest naprawdę mocno widoczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce ładnie widać tą blaszkę tyle że ta blaszka służy tylko do zmianie światła z asymetrycznego na symetryczne jak w angielskiej tak i w europejskiej lampie.Soczewka na fotce to anglik.soczewka b5 fl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i proszę o pomoc w rozszyfrowaniu czy jest to europa czy angol? chce kupić ale obawiam się że to od angola. lampa.jpg

lampa.jpg

Edytowane przez paczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Proszę Was bardzo o pomoc. Chciałbym się poradzić czy lampy, które właśnie do mnie przyszły są na pewno przeznaczone do ruchu prawostronnego. Lampa lewa: 3B0 941 015 AK. Lampa prawa: 3B0 941 016 AN.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się poradzić czy lampy, które właśnie do mnie przyszły są na pewno przeznaczone do ruchu prawostronnego

Są :ok

Angole mają oznaczenie literowe AP.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w przypadku tylnych lamp też ma to jakieś znaczenie ?

 

Bo znalazłam jedyne tak samo przyciemniane lampy jak moje , ale na aukcji jest napisane że są od anglika , a niedługo mam przegląd więc wole spytać .

 

Z góry dziękuje i proszę o wyrozumiałość... blondynka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności