Skocz do zawartości
Gość ares1980

Brak podświetlenia zegarów i przycisków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam też problem z oswietleniem zegarów itd. Wcześniej zauważyłem że zegary ciemniej mi świecą od climatronica, ale olałem to. A dzisiaj jak na choince raz się paliły zegary a raz climatronic, w końcu wszystko zgasło. Również oświetlenie rejestracji nie świeci. Od czasu do czasu zapali się oświetlenie climatronika. Wie ktoś z kolegów gdzie tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź włącznik świateł on jako jedyny ma powiązanie z tym co napisałeś ( podświetlenie zegarów oraz oświetlenie rejestracji ) , poprawcie jak się mylę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten włącznik mieć wpływ na to że przy włączaniu świateł gasły mi wyświetlacz z kilometrami i zegar, bo tak mi się działo wcześniej ale nie wiem czy to poprostu nie zakłócały ksenony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien chyba że masz coś namieszane w instalacji... Jeśli możesz to najzwyczajniej odepnij xenony ( choć nie powinno mieć to wpływu ) ... Bardziej obstawiał bym problem z samymi zegarami , podepnij VCDS-a czy Vag Coma zrób test zegarów i będziesz miał pewność ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobić VCDSem test zegarów? Nigdy tego nie robiłem i nie chce czegoś spieprzyć. Jeżdze drugi dzien bez ksenonów, zobacze czy bedzie sie tak działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście podświetlenie jest, ale nie działa nigdy. podświetlenie leci z włącznika świateł na ściemniacz, później na komfort. Podświetlenie realizowane jest na PWM więc tak łato jego nie sprawdzisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz jestem w kropce, nie wiem co już robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kolega wyzej pisał sproboj podmienic wlacznik swateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że gaśnięcie zegarka i wskaźnika km przy włączaniu świateł nie ma nic wspólnego z włącznikiem świateł. Te gaśnięcie nie dzieje się zawsze, raz dziennie albo co 2-3 dni i np. przy wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu i włączeniu światła zegarek i km nie gaśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy po każdym zniknięciu przebiegu i zegarka oba resetuja się ?? Jeśli tak to zwyczajnie znika napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg i zegarek się nie resetują po prostu znikają. A brak podświetlenia chyba będzie jednak spowodowany włącznikiem świateł, bo dzisiaj jak stałem w korku próbowałem go tak jakby rozebrać-poprostu ruszałem nim i nagle się zagary i reszta zapaliły. Zaraz pójde go rozebrać i przeczyścic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pozwólcie że podepnę się pod temat. U mnie nie działa prawidłowo część podświetlenia zegarów, tzn. wskaźnik temperatury i część obrotomierza. Dołączam zdjęcia. Może ktoś miał taki problem i znalazł rozwiązanie.

uploadfromtaptalk1348431561425.jpg

uploadfromtaptalk1348431575678.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy pozwólcie że podepnę się pod temat. U mnie nie działa prawidłowo część podświetlenia zegarów, tzn. wskaźnik temperatury i część obrotomierza. Dołączam zdjęcia. Może ktoś miał taki problem i znalazł rozwiązanie.
Luknij tutaj: http://forum.vw-passat.pl/threads/59439-Niepelne-podswietlenie-zegarow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem wyglada nastepująco: świeci sie panel szyb u kierowcy a od pasażera i z tylu przyciski juz nie. spalilo sie cos czy jaki grzyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdź czy oświetlenie tablicy rejestracyjnej też Ci nie padło ?

 

Jeśli tak, to niedawno przerabiałem : styk we włączniku świateł do przeczyszczenia. Bezpieczniki mam nadzieję sprawdziłeś

 

Po prawie dwóch latach zabrałem się za temat... i u mnie było to samo! Styk we włączniku do przeczyszczenia i jest ok

 

nie świeciło mi podświetlenie wnętrza i rejestracji

 

i drobna podpowiedź - żeby wyjąć przełącznik od świateł wystarczy docisnąć pokrętło, przestawić je w pozycję świateł mijania i pociągnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki mały problem: całe podswietlenie działa prawidłowo, oprócz podswietlenia licznika (ten ledwo sie święci, czasem sie mocniej poświęcali). całe podswietlenie, zarówno licznik reaguje na reaguje na regulacje potencjometrem. Z elektroniki zawsze bylem słaby... ;) czy ktoś mial podobny przypadek, czy jednak muszę sprawdzić wsio pokolei( wlacznik świateł, potencjometr, moduł, licznik)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem. Brak oświetlenia deski i tablicy. Kilka dni wcześniej mrugała a teraz już nie świeci.

Bezpieczniki OK.

Włącznik jutro wyczyszcze w robocie.

Chciałem podłączyć na krótko sciemniacz, ale nie wiem które piny połączyć - jest ich 5.

 

EDIT:

Zregenerowałem włącznik i po problemie :-)

Edytowane przez cinek1987cinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Merico

Witam!

 

Mam problem z elektryka w moim VW Passat B5 Kombi z silnikiem 1.9 tdi 110KM.

Problem jest z przepalającymi się nagminnie światłami mijania cały bajer polega na tym iż elektryk nie potrafi tej wady usunąć. W momencie przepalania się żarówek (spalają się najczęściej 2 na raz) gaśnie podświetlenie wewnątrz auta razem z licznikiem który przestaje działać. Po czym mija max 3s i wszystko wraca do normy z tym że żarówki H7 spalone. Dodam że nic nie zmieniałem w elektryce. Ładowanie w normie z drogowymi takiego problemu nie ma.

 

 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja mam problem z podświetleniem, że cały czas świeci. Ustawiam wyłącznik na O, kluczyk w reku a deska i inne podświetlenia, włącznie z podświetleniem tablicy rejestracyjnej cały czas świeci. Wypiąłem już włącznik i nadal świeci. Gaśnie tylko po wyciagnięciu bezpiecznika nr 15. Wyciągnąłem żarówki od podświetlenia tablicy, a deska cały czas świeci. Gdzie jeszcze może tkwic usterka? Stało się to w nocy, rano wsiadam i świeci, nic nie było wcześniej grzebane.

Passat 2002 Variant AVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, minął prawioe rok od kiedy nie mam podświetlenia licznika ;) Przy okazji wymiany czujnika absu postanowiłem coś z tym zrobić ponieważ w nocy nie widać zupełnie nic na liczniku. Nadmienie że podświetlenie wszystkiego innego działa, potencjometr w ściemniaczu również działa prawidłowo. Sprawdziłem wszystko, więc postanowiłem wyciągnąć licznik i pomierzyć napięcia, wg schematu; wygląda to następująco: niebieska wtyczka pin 20 napięcie jest prawidłowe, wartości zmieniają się po użyciu ściemniacza. Pin 9 i 24 jest masa. Czy jeżeli napięcie i masa we wiązce do licznika jest prawidłowa to czeka mnie wymiana licznika? Co tam się mogło spierdzielić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności