Skocz do zawartości
Gość ares1980

Brak podświetlenia zegarów i przycisków

Rekomendowane odpowiedzi

W liczniku jest tranzystor odpowiadający za to, podejrzewam, że po otwarciu licznika uszkodzenie będzie widoczne gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam fotke licznika, jeżeli ktoś może powiedzieć co jest uszkodzone bo nie widzę zwyczajniegotowe.JPG

 

Aha podpinajac 12 volt bezposrednio pod obojetnie ktora diode, wszystkie swieca prawidlowo, ktory to tranzystor jest odpowiedzialny za przekazanie napiecia na diody?

Edytowane przez toto_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoryś mały smd, diody są sterowane tzw. PWM więc to nie takie proste. Najlepiej jechać po ścieżce naocznie idącej od pinu podświetlenia w gnieździe i dojdziesz do elementu wykonawczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam licznik 849A który słabo świeci, podmieniłem go na chwile na 846A i podświetlanie było bardzo mocne, i teraz powiedzcie mi co może być przyczyną słabego świecenia, czy diody sa do wymiany? czy szkopuł jest w czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już naprawione styki zaśniedziałe już delikatnie nawet przytopiło wtyczkę

Witam. U mnie przyczyną zgasnięcia deski było zle podłączone radyjko. Dziwne, ale prawdziwe. Po zdemontowaniu radia, deska wreszcie się oświeciła. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpinam się pod temat. Proszę o pomoc.

Mam większy problem niż brak jednego światła.

Coś od dłuższego czasu dzieje się nie tak z elektryką i nie możemy znaleźć rozwiązania tego problemu.

Do puki podświetlała się półka z zegarami wszystkie światła mieliśmy. Jak zaczęła momentami gasnąć tak przednie pozycyjne lewe i tylnie prawe też gasło. Żarówki sprawne. Bezpieczniki sprawdzone i w porządku. Przekaźniki również. Problem z czasem szedł dalej. Na dziś dzień prócz świateł i podświetlenia półki, zgasło podświetlanie tablicy tylnej. Na ten moment (bezpieczniki sprawdzane, wymieniane - wszystko ok) Teraz problem przenosi się na wycieraczki przednie...... Ledwo ale dosłownie lewo ciągną. Jak zaczyna padać deszcz, zaczynam się modlić żeby dojechać bezpiecznie. A jeszcze jedno miejsce które zauważyłem to brak tylnego podświetlenia wewnątrz auta. Dwa dni później światełko się pojawiło i wycieraczki zaczęły działać prawidłowo.. tylko na jak długo? Powiedzcie gdzie szukać usterki, podejrzewamy masę, ale prawie wszystkie kable przeszukaliśmy, pół tapicerki rozebraliśmy. Podpowiedzcie coś. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Mam podobny problem, nie mam w ogole podswietlenia zegarow, przyciskow. Ma to zwiazek z wypieta wtyczka przycisku regulacji swiatel? Bo wypialem ja i uszkodzilem same pokretla, kable sa okay. Konieczne jest podlaczenie tego przycisku, zeby podswietlenie dzialalo? Bezpieczniki sa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konieczne jest podlaczenie tego przycisku, zeby podswietlenie dzialalo

 

takkkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konieczne jest podlaczenie tego przycisku, zeby podswietlenie dzialalo?

tak, bez tego podświetlenia zegarów brak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moge to jakos spiac, bez podlaczenia tego regulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey, cos tam probowalem "naprawic", wsadzilem nowe diody, polutowalem, lecz swieci dioda tylko z prawej strony w regulatorze, a podswietlenia zegarow itp jak nie bylo tak nie ma. Musi byc obieg w tym regulatorze? Tzn musze swiecic obydwie strony regulatora zeby podswietlenie deski dzialalo? Zalezy mi tylko na podswietleniu deski i klimy, da rade to jakos "obejsc"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy ...

Padło mi podświetlenie całej deski i wszystkich przycisków w samochodzie ...

Sprawdzałem bezpieczniki , wszystkie ok , podmieniałem włącznik świateł , regulator natężenia światła i dalej lipa ...

Światła i postój działa normalnie , rejestracja też świeci ....

Gdzie szukać przyczyny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, odświeżam temat. Zgasło tablica rozdzielcza, przyciski. Podświetlenie tablicy działa, podobnie jak reszta. Bezpieczniki ok, włącznik świateł oraz ściemniacz podmieniony, bez efektu. Proszę o pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności