Skocz do zawartości
Gość Bukol

Bębny hamulcowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bukol

Czy ktos z uzytkownikow forum wymienial moze juz w swoim passku bebny hamulcowe ?? moje z racji wieku i ostatniej awarii nadaja sie juz tylko do tego, chcialbym to zrobic ale tak prawde mowiac te nie wiem od czego zaczac.... jeden beben nie dosc ze calkowicie zardzewial to kompletnie jeszcze sie zjaral... prosze o pomoc jesli ktos juz mial podobny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

bebny mozna przetoczyc. popytaj w swojej okolicy - nie powinna ta usluga kosztowac wiecej niz 30PLN/szt

 

to tego nowe okladziny (od 60PLN) napewno nie zaszkodza tez nowe sprezynki i zawleczki (15PLN) i nowe cylinderki (70PLN)

 

i masz kapitalny remont tylnych hamulcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z uzytkownikow forum wymienial moze juz w swoim passku bebny hamulcowe ??

 

Jeszcze nie, ale za parę tysięcy km też mnie to czeka. Moje sa wytarte, ręczny chwyta dopiero na ostatnim ząbku. Szczęki (okładziny) mam prawie nowe a hamują tak sobie.

 

bebny mozna przetoczyc. popytaj w swojej okolicy - nie powinna ta usluga kosztowac wiecej niz 30PLN/szt

 

Jeżeli bębny są ostro wytarte od środka to nie będzie już co przetaczać. Nawet nowe okładziny nie pomogą do dobrego hamowania. A, samoregulator luzu też na nic się zda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bukol

moje begny sa tragiczne, zardzewialy tak ze juz je moge palcami lamac... takze o przetaczaniu nie ma mowy... ps ile moga kosztowac 2 bebny 230mm ?? kupowal moze juz to ktos ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maro

Witam.

 

Chciałem zdjąć bębny do wymiany.

Próbowałem kręcić bębnem i ściągać i nic.

Prawdopodobnie ma taki duży próg że zawadza o szczęki.

Czy można jakoś zacisnąć szczęki żeby bęben zszedł ???

Czy też zdejmować na chama ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

mozna scisnac okladziny przez regulator zapatkowy (ten w srodku bebna - dostep przez jeden z otworow po wykreceniu srub kol). ale bez specjalnego "dluta" ciezko to zrobic. mozna spobowac srubokretem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam metodę ppmarian.

Dodatkowo załączam małe co nieco ułatwiające rozeznanie sytuacji.

Dodam, że można sobie pomóc wkładając przez dolny otwór szpilki świecącą żarówkę 2W na przewodach (zaizolowaną).

To nie musi być specjalne "dłuto". Zwykły śrubokręt wystarczy.

Wkładamy go przez górny otwór bęben przytrzymujemy, by się nie obracał i śrubokrętem próbujemy wycisnąć ten klin do góry. Szczęki zejdą się a wtedy bęben schodzi jak po maśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maro

Dzięki bardzo jutro będę walczył :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Jak już zdejmiesz to zmierz sobie średnice suwmiarką.Granica zużycia to 231mm.Jeśli ma tyle to nie ma sensu przetaczać.Tylko mierz po środku bieżni a nie na progu.Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio73
Czy ktos z uzytkownikow forum wymienial moze juz w swoim passku bebny hamulcowe ?? moje z racji wieku i ostatniej awarii nadaja sie juz tylko do tego, chcialbym to zrobic ale tak prawde mowiac te nie wiem od czego zaczac.... jeden beben nie dosc ze calkowicie zardzewial to kompletnie jeszcze sie zjaral... prosze o pomoc jesli ktos juz mial podobny przypadek.

 

Niedawno wymieniałem dwie sztuki razem z łożyskami.

Za całość (bębny 230mm-łożyska-robocizna) zapłaciłem 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za całość (bębny 230mm-łożyska-robocizna) zapłaciłem 400zł.

 

Bębny nowe czy używki po szlifie ? Bo jak nowe to tanio wyszło :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio73
Za całość (bębny 230mm-łożyska-robocizna) zapłaciłem 400zł.

 

Bębny nowe czy używki po szlifie ? Bo jak nowe to tanio wyszło :611:

 

Bębny nowe - kupowałem i robiłem w Dąbrowie Górniczej w Gołonogu - AUTO WÓJCIK

 

z tego co pamiętam to za łożyska dałem ok. 60zł

bębny około 300zł - reszta to robocizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wlodi 1

panowie ja dzis bede wymienial bebny i szczeki z tylu jak jeszczze mozna sciagnac bebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pamowie a jakie dzis bede wymienial bebny i szczeki z tylu jak jeszczze mozna sciagnac bebny?

 

Jak Ci sposob z luzowaniem samoregulatora (opisany na poprzedniej stronie ) nie pasuje to mozesz zrobic tak .

1. odkrecasz kolo

2. bierzesz w łapy mlotek .. taki co najmniej 5 kilowy

3. napieprzasz w bęben aż sie rozleci na drobne kawałki

4. wymieniasz czop, lozyska , szczeki i beben i masz funkiel nówke :D

 

 

Można też palnikiem pociąć ... co kto lubi .

 

:kijemgo::ban?:

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Ja niedawno wymienialem bebny z tylu, robil mechanik to, nie bylo co juz przetaczac. 440 zl z robocizna wyszlo wszystko.

 

- bebny nowe (firma torpan jakos tak) 300 zl

- lozyska ruville 80 zl

- 60 zl robocizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takim sposobem jak koledzy napisali wyzej, tak zawsze robia wszyscy mechanicy (ci u ktorych bywalem) i najzwyklejszy grubszy srubokret plaski do tego sie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak samoregulator nie chce puścić, bierze się drugą osobę która wciska pedał hamulca do oporu. Wtedy śrubokrętem podnieść klin i trzymać, zwolnić hamulec. Nie ma siły żeby nie puścił.

Wcześniej można też trochę poluzować linki przy dźwigni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie klin to ostatecznosc, bo czasem bebny schodza same. gdy bedziesz skladal to nie zapomnij o ustaleniu luzu na lozyskach, bo juz slyszalem o takich co brecha dociagali srube. kolo ma miec lekko wyczuwalny luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja za bębny zapłaciłem 150zyli za szt. i 100za kpl. szczęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem w moim pasku, prawy tylny bęben nie chce zejść, nie blokują go szczęki hamulcowe, pięknie się obraca na osi, bez szumu, obcierania i luzu, mimo to nawet nie drgnie, zastanowiło mnie jednak to że nakrętka dociągająca łożysko była dokręcona "na chama" POMOCY!!! co mam robić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności