Skocz do zawartości
Seaquest

Plastikowa rurka bagnetu oleju (Wymiana)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnosnie tego plastiku poniewaz wymienialem olej i panowie od wymiany urwali m iten plastik a zauwazylem dopiero w domu ze jest urwany. chce dokupic nowy ale w sklepie m imowia ze jest tego pare rodzai. Moze ktos doradzi jaki długi ma byc ten plastik do passata b5 1.9 tdi 90km rocznik 1998kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wziąć ze sobą starą rurkę i porównać. Ja wymieniałem u siebie w zeszłym roku bo rozwaliłem, ale nie pamiętam żeby coś mówili o rożnych rodzajach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze nie mam starej niestety i teraz nie wiem jaką dokupic :( a w sklepie pokazal mi chyba z 4 rodzaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rodzajów w sensie długości tych rurek. Dobierzesz złą to będziesz miał zaniżony lub zawyżony stan oleju.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz AHH to z tym nr OES

 

028103663

 

028103663A

 

028103663B

 

na alledrogo 3zlszt kosztuje

 

sam kiedys kupowalem taka

 

jak wlali tobie 4L oleju to bedziesz mial stan MAX na miarce

jak wcisniesz ta rurke (ogrzej ja w goracej wodzie bo inaczej moze peknac) to taki powinienes miec stan oleju

 

bez tej rurki nie jezdzij bo wywali przez nia olej i beda klopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, z góry sorry za odkopanie tematu, ale nie chcę otwierać nowego, a potrzebuję szybkiego info, czy w passacie b5fl można odessać olej przez bagnet???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mozna

 

ale lepiej jest zlewac korkiem

nigdy wszystkiego nie odessasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak mozna

 

ale lepiej jest zlewac korkiem

nigdy wszystkiego nie odessasz

 

Wiem, a nie orientujesz się jaka rurka średnica tam wejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze okolo 5 mm

powinno wejsc raczej bez problemu bo tam prosto idzie do miski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję w temacie. Wszystko fajnie, ale jak się dostać do tej rurki, żeby wygrzebać resztki złamanej? Trzeba zrzucać kolektor czy jak? Bo zaglądałem (wprawdzie trochę już szarawo było) i jakoś nie mam pomysłu. Silnik 1.6 ALZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyszczypało Ci się do środka to szukaj kawałków w misce olejowej ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do środka raczej nie. Wygląda tak jakby złamała się w dwóch miejscach. Zaraz od góry i przy przechodzeniu w tą metalową rurkę. Jak wyciągałem bagnet to ta złamana część spadła na osłonę silnika. Jak aobie przyświeciłem od góry latarką to widać, że ten kawałek, który wchodzi w plastikową rurkę został w środku, ale nie widać, żeby był pokruszony. Tylko, że nie widzę jakoś możliwości wepchania tam rąk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez masz problem :przestraszony

 

jak kawalek lezy gdzies na zewnatrz to jakis drut sztywniejszy (mozna tez zagiac kocowke drutu robiac haczyk) wez i wypchnij to

jesli do miski wlecialo to tez sie nic nie stanie bo pompoa oleju nie zassa tego bo jest duzy smok co nie pozwloli na to

 

ogolnie jak czytam twoj post to mam wrazenie jakbys sie urodzil w anglii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w silniku alz 1.6 od której strony się do tego zabrać od dołu ?od góry blokuje dostęp kolektor plastikowy czy ktoś demontowałte

rurke w tym silniku jakieś porady knify ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stało że chesz ją wymienić ? Pękła ? Bez problemu włożysz rękę pod kolektor i ją wyciągniesz, resztki pewnie wpadną do miski... A jeśli jest cała to po prostu ciągniesz do góry i już.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A co się stało że chesz ją wymienić ? Pękła ? Bez problemu włożysz rękę pod kolektor i ją wyciągniesz, resztki pewnie wpadną do miski... A jeśli jest cała to po prostu ciągniesz do góry i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopie temat. Ostatnio byłem na wymianie oleju, powiedzieli mi że, plastikowa rurka do bagnetu nie jest z tego silnika i pomiar oleju nie jest wiarygodny . Wlał 4L oleju a stan był minimum na zakrzywieniu. Przy wcześniejszych wymianach zawsze wlewali 4,5 L , tym razem magik powiedział, że do tego silnika ogólnie leją 4L i jest ok. Nie wiem czy to prawda bo rurka świetnie pasuje do osłony silnika. Wie ktoś jak wygląda orginał do 1.9 TDI AWX 2001?

Edytowane przez Sharkyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim avb (miska idento awx/avf) 4l jest stan max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to w AWX z wymianą filtra  wchodzi 3,8l.

4,5 to na pewno za dużo. Kup rurkę o nr 038103663. W ASO koszt ok 27zł, zamiennik max 10zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sharkyman napisał:

Przy wcześniejszych wymianach zawsze wlewali 4,5 L

 Książkowo ma być 3,6 - 3,8. Jak oni tam faktycznie lali 4,5L to ciekawe czy nie wynikną z tego jakieś problemy. 

Ja kiedyś przelałem zdrowo olej to po fakcie w niedalekiej przyszłości miałem do wymiany uszczelkę chłodniczki oleju. Nie wiem czy zbieg okoliczności czy wina zbyt dużej ilości leju. 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać,czy przez to,że tą rurkę mam pękniętą,to silnik jest cały ożygany olejem,nawet powyżej miejsca ułamania tj.klawiatura,kolektor itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności