Skocz do zawartości
Seaquest

Plastikowa rurka bagnetu oleju (Wymiana)

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko oczywiście nie dawaj mu "pod czerwone" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Około miecha temu też ułamałem u siebie tą rurkę. Wymieniałem świece żarowe, a żeby wymienić 4 musiałem wykręcić filtr paliwa i uchwyt od filtra. Jak przykręcałem uchwyt do filtra to niechcąco się ułamała rurka. Wyczytałem w w/w postach że poprostu ją pociągnąć i wyjdzie, u mnie ogólnie rurka ma z 40 cm podejrzewam albo i więcej ale ogólnie złamała się gdzieś w połowie. Tyle, że jak próbuje ją tak jakby wyrwać, szarpiąc nawet się nie ruszy. Nie wiem co robię nie tak, ale nie che wyjść ;/ Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko jest ją wyciągnąć.. chyba nie ma innego sposobu jak poprostu szarpać do siebie... podobno pomaga podgrzanie ale ja ze swoją dałem rade na zimno.

powodzenia w walce :)

 

P.S. uważaj przy zakładaniu bo ta rurka jest w kształcie łuku i trzeba odpowiednio założyć żeby później trafiła w otwór pokrywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie wydłubuje się z rurki ten plastik - starajac się jednocześnie przytrzymywać jego części palcem. A potem przykładasz nowy plastik, sprawdzasz, czy równo jest przypasowany i potem lekko uderzasz dłonią, czy też młotkiem i wskakuje na swoje miejsce. Na rurce jest przetłoczenie na które musi wejść ten plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż nową rurkę do gorącej wody powiedzmy 60 st, jak się nagrzeje wciśniesz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. no będę próbował dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie rurka jest chyba cała ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jest od innego modelu. Mechanik wymieniając olej spuścił całość po czym zgodnie z książką wlał 3,8l (tyle u mnie wchodzi). Po wyjęciu bagnetu okazało się że jest 5mm ponad stan max. Mechanik powiedział, że to jest teraz moja norma i rysikiem zaznaczył mi na bagnecie jaki poziom trzymać i teraz jak mam 1cm ponad max to jest tak jakby dopiero prawdziwy maks. Komedia istna. Czy ktoś z was wymieniał w 1.8 ADR i wie jakie są koszta rurki z bagnetem (nie wiem co jest od innego auta wsadzone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identyczny problem, zmieniałem ten plastik i pasował tylko ten krótszy, gdyż są dwa - po kodzie się zgadzają. Gdy zakładam ten dłuższy nie mogę zamknąć maski bez zginania bagnetu, po włożeniu krótszego jest identyczna sytuacja jak u Ciebie. Olej był wymieniany i też wlano 3.8l.

Edytowane przez Bladiseer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do silnika ADR wychodziły dwa rodzaje tych lejków, do sprawdzenia po VIN. W ASO koszt około 20 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pewien problem. Plastikowa rurka od bagnetu sprawdzania oleju pekla i wleciala do srodka. Bagnet chodzi luzno we wszystkie strony. Jakakolwiek prowadnica jaka tam byla musiala wleciec do srodka. Jak wyjmuje bagnet to przez dziure moge zobaczyc wszystkie bebechy w srodku silnika.

 

Jutro ide kupic czesci. Moje pytanie brzmi: czy jestem w stanie samodzielnie z pomoca prostych narzedzi to zrobic?? Rozumiem ze trzeba bedzie zdjac pokrywe silnika zeby wyciagnác polamane czesci(zauwazylem ze na niskich obrotach slysze chrobotanie w silniku i wnioskuje ze to te czesci).

Nie znam sie za dobrze na mechanice ale jakies tam zdolnosci manualne posiadam.

Moze ktos posiada link do jakiejs instrukcji krok po kroku albo filmiku.

 

Z góry dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rurka to leży gdzieś po jakiś elementach zewnętrznych silnika. Wątpię, by wpadła do środka, jeśli bagnet by się złamał to tak, ale to tylko rurka.

Załatw sobie szczypce bo pewnie cześć tej rurki jest jeszcze umiejscowiona na metalowej prowadnicy.

W innym wypadku kolejna rurka nie będzie chciała wejść, a przy większym docisku pęknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wymieniałem lejek 3 dni temu. U mnie jest krótsza rurka silnik 1,8 ADR. Kupiłem w ASO w Łodzi z uwagi na to, że trzeba sprawdzić po VIN, koszt 18 zł, numer katalogowy to 050 103 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego tez 050 103 663 i jest OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja mam taki problem. wymieniłem rurkę na nowa bo tamta sie złamała i po prostu przy dłuższej trasie od drgań silnika rurka wychodzi do góry, jak ja przymocować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba ja wcisnąć mocno, przy b5 też mi wychodziła razem z bagnet do puki jej nie wcisnąłem porządnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyj siły ewentualnie spróbuj ją mocno wkręcić by wskoczyła, jak wskoczy to usłyszysz i będziesz miał pewność że jest ok, po tym sprawdź stan oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymianie jakis czas był spokój tylko od niedawna sie tak zaczęło dziać. jutro spróbuje docisnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rurka musi wskoczyć w swoje miejsce weż kawałek kloca drewnianego czy cos podobnego wąskiego i przez niego delikatnie wbij tą rurke wskoczy odrazu ja tak u siebie robiłem, żadne dociskanie za dużo nie da ten plastik jest twardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciśnięte jest tylko ona na się kręci ale spróbuje jeszcze ja docisnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ona na się kręci

 

Tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności