Skocz do zawartości
kac222

jak wyłączyć alarm

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,proszę o poradę jak wyłączyć fabryczny alarm w Passku,czy muszę jakiś kabel odpiąć,czy może VAGiem się da,z góry dziękuję za wszelkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
witam,mam problem z fabrycznym alarmem,sam się włącza co jakiś czas,nie wiem co go boli,nie mogę VAGiem sprawdzić bo nie mam jak,może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić,jak odłączyć ten alarm całkowicie

 

A wyglada to jakby alarm sie zalaczal migaly awaryjne? U mnie zalaczala sie sama syrenka alarmowa. VAG-iem mozna sprawdzic co wyzwolilo alarm. Nie otrzymasz jednoznacznej odpowiedzi zamin nie podlaczysz pod VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że VAGiem można ale mam windowsa viste i nie chce mi się połączyć z samochodem,odłączyłem moduł komfortu i na razie mam spokój,nie jestem teraz w Polsce i nie mam jak tego naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oswietlenie wnetrza dziala poprawnie? jesli sie zalacza to znaczy ze ktora krancowka wariuje, podaje mase wic zalacza alarm, ewentualnie odepnic wtyke od zamka pokrywy silnika, tam bardzo czesto padaja krancowki, moze ona podawac mase uruchamiajac alarmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siva

Mam ten sam problem. Dziś autko obudziło mnie o 4 w nocy.... Ale tak jak pisze Tomczak coś również się dzieje z oświetleniem wnętrza. Jakiś czas temu, kiedy autko stało u mechanika, ten zostawił kluczyki w stacyjce i coś grzebał na zewnątrz. Autko samo się zamknęło, problem mieliśmy niezły, bo mamy tylko jeden kluczyk. Mechanik rozwiercił zamek od pasażera, dzięki czemu dostali się do środka. Kilka dni po zdarzeniu zauważyliśmy że nie możemy otworzyć tylnych drzwi.Dziś znowu się zamknął sam, (na szczęście kluczyk był na zewnątrz) Jak myślicie w czym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,proszę o poradę jak wyłączyć fabryczny alarm w Passku,czy muszę jakiś kabel odpiąć,czy może VAGiem się da,z góry dziękuję za wszelkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

Też miałem z tym problem...w sumie dalej mam z tym, że wykręciłem syrenke (jest po lewej stronie na górze w bagażniku pod osloną materiałową) Znajomy mechanik podłaczał sie i nic nie wykrył...powiedział że trzeba coś lutować żeby go wyłączyć.Teraz świecą tylko migacze i sąsiedzi śpią spokojnie:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syrenę wiem jak odłączyć,ale kierunki nadal będą migać,a ja chcę się go pozbyć,myślałem że może VAGiem się da ale nie wiem która funkcja za to odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cartman22

Witam, mam passata B5 FL z 2002 roku z fabrycznym alarmem. Potrzebuje wyjaść bezpiecznie akumulator, ale boje sie o zresetowanie komputera i mozliwe dalsze problemy z samochodem z tym sie wiazace... Czy moje obawy sa sluszane? Jak bezpiecznie wyjasc akumulator? Wiem ze najpierw trzeba wylaczyc alarm z centralki ale nawet nie wiem gdzie ja moge znalesc?Jak wylaczyc owy alarm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość airvolf

czy ktos moze jasno napisać jak wyłączyć programowo fabryczny alarm zintegrowany w comforcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam również na tym forum odpowiedzi " W jaki sposób wyłączyć fabryczny alarm - np. vag-iem" Jeśli ma ktoś taką informacje to będę bardzo wdzięczny ;) Z góry wielkie Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem albo nadal mam ten sam problem. Przez jakiś czas włączał mi się samoczynnie alarm, odpiąłem syrenę i tylko migał, do tego jeszcze jedne dzwi mi się nie zamykały z kluczyka, musialem zamykać je od środka. Kilka dni temu problem sie skończył, wszystko działa jak należy, aż sam jestem zdziwiony. Nic nie było przy nim robione. Czytałem gdzieś to może to być wina czujników, które się przegrzewają . A teraz pogoda jest jaka jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje troche temat...kolega chciałby zmienic aku w swoim passacie i ma fabryczny alarm ale jak odepnie to mu cały czas wyje syrena... jak ja wyłaczyc, Vag-iem czy jakos inaczej, nie znalazłem na forum jednoznacznej odpowiedzi dlatego tu pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz warianty działania modułu komfortu:

 

moduł komfortu[46]->adaptacja[10]

 

123a1957b17857d0m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poniżej masz warianty działania modułu komfortu:

 

moduł komfortu[46]->adaptacja[10]

 

 

to akurat znam, chodzi mi o to zeby syrena nie wyła jak się - odłączy aku - a nie o to czy ma pikac jak sie włacza alarm albo wyłacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozłączam akumulator na klemie minusowej po każdym wyjeździe aby się nie rozładowywał w czasie dłuższych postojów [ zaleca tak książka obsługi pojazdu]. W tym celu kupiłem rozłącznik na klemę. Przed rozłączeniem aku. alarm jest wyłączony z pilota.

Po ponownym włączeniu aku jest mrugnięcie świateł oznaczające uzbrojenie alarmu. Syrena się nie odzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, migały mi kierunki, wyła syrena i pokazywało błąd syreny.

Syrenę wymontowałem i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto będzie odblokowane z alarmu czyli otworzyłeś pilotem to odpięcie aku nie ma prawa załączyć syreny - natomiast jeśli ktoś np zamknął pilotem auto a zostawił tylko maskę otwartą żeby odpiąć aku - to odpięcie ku - wzbudzi alarm.

Co innego jeśli ktoś chce np odłączyć całkiem syrenę - wtedy trzeba grzebać w eepromie modułu komfort i dezaktywować ją ręcznie. Tak samo można dezaktywować gdy komfort ma uruchomioną opcję załączeni sie jeśli uruchamiasz alarm pilotem a otwierasz kluczykiem (np ktoś pod sklepem otwiera auto łamakiem) - alarm nadal aktywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli auto będzie odblokowane z alarmu czyli otworzyłeś pilotem to odpięcie aku nie ma prawa załączyć syreny

 

no włansie jest tak jak napisałes ze nia ma prawa... a jednak włacza sie syrena jak odłaczamy aku pomimo tego ze alarm jest zdeaktywowany czyli wyłaczony pilotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w końcu znajdzie rozwiązanie jak wyłączyć ( dezaktywować ) fabryczny alarm w pasku, żeby działał tylko centralny zamek z pilota ?? Czy jest to w ogóle możliwe ???? :/

 

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

 

Tyle osób odwiedziło ten "Temat z Alarmem" - liczę że znajdzie się w końcu spec w tym temacie i powie czy można to wyłączyć czy nie.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności