Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a coś szerzej ? :) w sensie spadło spalanie paliwa/oleju ? wyciszył się ? lepiej chodzi ?

 

 

w mojej opinii oraz kolegów z pracy zdecydowanie ciszej, na temat zużycia nie jestem w stanie się wypowiedzieć.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja zmieniłem na motula 6100 i też spadło zużycie oleju.

 

 

formulacja 6100 ma to do siebie że bardzo często klienci mówią o zmniejszonym na nim poborze oleju w stosunku do innych olejów 10W40 ale jeśli dużo bierze to olejem nic nie naprawimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
formulacja 6100 ma to do siebie że bardzo często klienci mówią o zmniejszonym na nim poborze oleju w stosunku do innych olejów 10W40 ale jeśli dużo bierze to olejem nic nie naprawimy.

OK, może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Wcześniej miałem motula 8100 i co chwilę musiałem robić dolewkę. Praktycznie przez 15000km przerabiałem bańkę 5l. Teraz może przerobię bańkę ...1L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja postanowiłem teraz zainwestować w dobry olej i ceratec.. Zalałem LiquiMoly Synthoil High Tech 5w40 + ceratec.. silnik chodzi ciszej, spalanie paliwa spadło z tego co widze.. (więcej robię na baku).. co do zużycia oleju dolałem chyba litr na jakieś 2tyś km .. Następna wymiana albo zaleje 10w40 jakiś lepszy albo poeksperymentuje jeszcze z 5w40 innych producentów .. ewentualnie 5w50 jak pisał kolega pare postów wyżej ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. Następna wymiana albo zaleje 10w40 jakiś lepszy

 

Olejem 10W40 tylko pogorszych silnikowi w zime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olejem 10W40 tylko pogorszych silnikowi w zime

 

Wiem,

 

Pracuje w olejach i troche o nich wiem.. Ale znowu jakie my mamy zimy w PL zeby 10w az tak pogorszyło .. poza tym tylko przy starcie wiec szło by to przeboleć jeśli by w końcu przestał brać namiętnie olej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj passek 2,0 115KM przyjechał od Niemca na oleju Mobil 1 10w40. Wymieniłem na castrol magnatec 10w40 i po przejechaniu 2500km ubyło połowę skali na bagnecie. Przy następnej wymianie przechodzę na Valvoline lub Liqui Moly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobil 10W40 niemiecki a Polskie castrole mobile to dwa światy.

Rozważ do Lm także motula. Zobaczysz jak bardzo spadnie Ci pobór oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pochwaliłem się.. :) Spalanie oleju spadło.. zapewne przez ceratec :) teraz wymieniałem olej i jeżdżę na shellu 5w40. Fajnie silnik pracuje. Już tyle nie dolewam, aczkolwiek zależy to od stylu jazdy.. jak dostanie buta to i się upomni o dolewkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra robota.

 

Ps. Przy obciążeniu to norma także jak najlepiej.

Szerokości

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy próbował ktoś z was zalać do azma olej np 15w40 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy próbował ktoś z was zalać do azma olej np 15w40 ?

 

Wyznaję zasadę, że lepiej dolewać dobrego oleju niż katować silnik mineralnym ;/

Fakt, minerał jest gęściejszy ale generuje też więcej nagaru i brudzi silnik więc z czasem może oleju brać jeszcze więcej ..

Dużo Ci łyka ? i na jakim teraz jeździsz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 15 -16 tys wlałem jak dobrze pamiętam 4-4.5 litra a olej Liqui Moly MoS2 Leichtlauf 10W40

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

kolego motomoto a może ty polecasz jakiś olej albo może jakiś sam przetestowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 15 -16 tys wlałem jak dobrze pamiętam 4-4.5 litra a olej Liqui Moly MoS2 Leichtlauf 10W40

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

kolego motomoto a może ty polecasz jakiś olej albo może jakiś sam przetestowałeś ?

 

To chyba nie ma tragedii u Ciebie.. ten silnik jest specyficzny i wiekszosc ludzi ma z nim problem brania oleju ..

Ja się uparłem że będę jeździł na 5w40 :) i jeżdże.. tak jak pisałem wyzej, zalałem shella 5w40 i dałem ceratec. Dolewam raz na jakiś czas 0,5L.

skoro wlales 4-4,5L na 15tys to jest nie duzo, wychodzi jakies 0,4 na 1000km ..

Mi łykał na początku ponad 1L na 1000km ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ile km mniej więcej dolewasz te 0.5 litra ? Ja myślałem żeby może spróbować zalać castrola magnateca 15w40 ale już sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pracuje w olejach i troche o nich wiem..

 

Fakt, minerał jest gęściejszy

 

No to powinieneś wiedzieć, że i mineral i syntetyk gęstość mają podobną :D

Może chodziło ci o lepkość ?

 

 

 

na 15 -16 tys wlałem jak dobrze pamiętam 4-4.5 litra a olej Liqui Moly MoS2 Leichtlauf 10W40

 

:zeco

 

To chyba nie ma tragedii u Ciebie..

 

:lol:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bardzo to się na olejach nie znam i mysle zeby zamiast 10w40 wlać 15 w40 ale czy to cos pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to powinieneś wiedzieć, że i mineral i syntetyk gęstość mają podobną :D

Może chodziło ci o lepkość ?

 

Przejęzyczenie ;) sorki..

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Aż tak bardzo to się na olejach nie znam i mysle zeby zamiast 10w40 wlać 15 w40 ale czy to cos pomoże ?

 

Nie pomoże :) Już lepiej dolewać polsyntetyka lub syntetyka niż katować silnik mineralnym olejem..

Jak bardzo Cię drażni to branie oleju to zrób remont silnika... Albo spróbój jeszcze tak jak ja , wypłukać silnik płukanką i wymień olej na jakiś dobrej firmy 10w40 i dolej cerateca z liquimoly (ceramizer). Tak jak pisałem u mnie pomogło...

 

A co ile dolewam 0,5 ? hm.. ciężko powiedzieć bo zawsze zapominam sprawdzić kilometry bo jest to dość rzadko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że tttm, około 1l 5w30 na 1300 km jazda nie dziadkowa, zmieniam na 10w40 motul lub L moly. Wcześniej miałem tdi na pompkach i też brał.

Wymieniłem olej na LM 10w40 mos2 plus ceratec, obserwuję, jaki teraz będzie pobór oliwy, po 1000km dam znać.

Edytowane przez KrzysztoM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc zbliżam się do 1000 km od wymiany oleju. Zmieniłem z 5w30 na LM 10w40 mos2 plus ceratec, stan oleju ten sam, nie ubywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja postanowiłem teraz zainwestować w dobry olej i ceratec..

Jak oceniasz działanie cerateca po dłuższym czasie? Ile km przejechałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności