Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mając zalany syntetyk mogę robić dolewki półsyntetykiem?

 

Raczej nie. Mają różne bazy, więc lepiej ich nie mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKi, pomęczę się z syntetykiem, a następna wymiana będzie motul 6100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 2.0 AZM i niestety ciągłe pilnowanie poziomu oleju już mnie nie bawi. Teraz jeżdżę na Mobil 1 5W-50, ale od następnej wymiany przechodzę na Mobil 10W-40 półsyntetyk. Może to spowoduje że dolewki będą rzadsze. Teraz bierze mi 0,5l / 1000 km przy przebiegu 203 kkm (licznikowym :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz bierze mi 0,5l / 1000 km przy przebiegu 203 kkm

 

tttm ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam bierze olej to zupełnie nie rozumie czemu nie próbujecie zmiany na olej innej firmy ? Np.Valvoline ,Liqui Moly ,Motul.Na każdym forum przeczytacie ,że w większości przypadków np. Valvoline Maxlife znacznie redukuje jego branie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wam bierze olej to zupełnie nie rozumie czemu nie próbujecie zmiany na olej innej firmy ? Np.Valvoline ,Liqui Moly ,Motul.Na każdym forum przeczytacie ,że w większości przypadków np. Valvoline Maxlife znacznie redukuje jego branie

 

U mnie wcina motula :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest olej "Castrol" 10W-40 syntetyk czy półsyntetyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadaczy 2.0 115KM :)

 

posiadam takowy silniczek w B5 FL, ja nawet zrobiłem uszczelnienie głowicy z myślą że przestanie mi brać olej i nic jak brał tak bierze :) pogodziłem się z tym. po uszczelnieniu mechanik poradił zalanie minerałem że niby gestrzy to bedzie mniej brał, ale wzął i tak. To powróciłem do półsyntetyka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie bierze Mobil 10W40 półsyntetyk i po mieście bierze mniej trasa i 140 większe obory to szybciej wcina :)

bierze w granicach przyzwoitości dolewam i jeżdżę w zamian za to silnik nie prosi o nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal leje pełny syntetyk Castrol 5w30, potwierdzam to co pisze stinger - przy wysokich obrotach bierze olej. Gdy się powstrzymam, albo jeżdżę tylko po mieście to potrafi 3 miesiące nie wypić nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już wcześniej napisał, że ten typ tak ma. Ja leję motula, pełen syntetyk, literek zawsze wożę w bagażniku i się nie przejmuję. Jak zapala się żółta lampka to robię stop i dolewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki olej polecacie do azm jeśli bierze syntetyk półsyntetyk jakiej firmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zamiast zmiany oleju zrób spr. ciśnienia w cylindrach bądź wymianę uszczelniaczy zaworowych >? lub planowanie głowicy.. może tam lezy problem.... a może zimering na wale puszcza mocno od str skrzyni... albo filtr nie dokręcony...a nie czuć jak rozgrzany bądź zimny olejem z wydechu ? może pierścienie stanęły ? co ile robisz wymianę oleju? ... zmiana oleju to ostateczność

Edytowane przez mamis638

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go jakieś 3 miesiące temu przejechałem może ze 2 tyś km ze stanu między min a max zrobiło się mniej niż minimum koledzy wyęj piszą że ten typ tak ma . A czy czuć olejem z wydechu to nie sprawdzałem wycieku żadnego nie ma bo bym miał plamy w garażu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy zapach jest... czy na rozgrzanym nie kopci... sprawdź świece czy są mocno czarne (spalony olej)... to że tak piszą nie znaczy że tak musi być.... mi też mówili że opel musi brać 1lna 1000-2000 tys km... a wcale nie było tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę a do świec to zajrzę w poniedziałek miałem opla 2.0 8v i też brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę ten typ tak ma.Autopsja.Posiadam AZM od 2009'.Nie szukaj dziury w całym.Ciesz się bezawaryjnością tych silników .

Edytowane przez zaksiu1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaksiu1971 a tobie ile bierze ? a jaki olej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co około 3000 -3500 litr 10W40 MOBIL1 Oczywiście styl jazdy agresywny czy normalny lub (eco) ma wpływ na częstsze dolewki.

Edytowane przez zaksiu1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma się czym martwić że bierze ? bo już się obawiałem że coś się sypie z silnikiem

a ten mobil 10w40 to syntetyk półsyntetyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności