Skocz do zawartości
Gość Juras1459

Jaka MFD?

Rekomendowane odpowiedzi

podczepię się, a mianowicie mam navi MFD chcę wgrać polski soft ale nie wiem gdzie odczytać jaka to wersja, mam książkę do MFD ale nie wiem co do czego, czy trzeba wyciągać navi by to sprawdzić?

 

po skanowaniu Vag-Com jest takie coś:

 

Address 56 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 035 186 D

Component: Radio BNO 0201

Coding: 05405

Shop #: WSC 05311

No fault code found.

 

czy nie jest to przypadkiem wersja D ???

Edytowane przez Paragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Navi MFD z Sharana o numerze 7M3 035 191D jest odpowiednikiem ver. D z paska?

Nie chcialbym trafic np na ver. G, (mam licznik Full Fis 847A) :D

Pozdro.

 

---Edit ---

 

Znam już odpowiedź. Są to 2 identyczne navi. :)

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. znalazłem ten temat z problemem podobnym do mojego.

W dniu dzisiejszym żona pojechała do serwisu VW aby zbadać typ radia w celu zakupu mapy do nawigacji na Europę.

 

Odczytano z ETKI symbol oraz nazwę.

1KO 035 198 C - jednostka DVD systemu nawigacji z radiem ze wzmacniaczem dynamicznym nawigacji. - RNS MFD-DVD

Cena podana na płytę z mapą mnie zabiła ( 1.202 zł ) :nerwus

Ale w sumie nie o tym.

Czytałem, że w tym roczniku Passata B6 2007r. radio z nawigacją jest MFD2.

Jak to ma się do tego co mi podali na wydruku. Czy to zwykłe MFD czy MFD2. Czy tej dwójki nie dopisuje ETKA ?

Jeśli to MFD lub MFD2 to jakich map szukać?

Czy ktoś z forumowiczów pomógłby mi to ogarnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. znalazłem ten temat z problemem podobnym do mojego.

W dniu dzisiejszym żona pojechała do serwisu VW aby zbadać typ radia w celu zakupu mapy do nawigacji na Europę.

 

Odczytano z ETKI symbol oraz nazwę.

1KO 035 198 C - jednostka DVD systemu nawigacji z radiem ze wzmacniaczem dynamicznym nawigacji. - RNS MFD-DVD

Cena podana na płytę z mapą mnie zabiła ( 1.202 zł ) :nerwus

Ale w sumie nie o tym.

Czytałem, że w tym roczniku Passata B6 2007r. radio z nawigacją jest MFD2.

Jak to ma się do tego co mi podali na wydruku. Czy to zwykłe MFD czy MFD2. Czy tej dwójki nie dopisuje ETKA ?

Jeśli to MFD lub MFD2 to jakich map szukać?

Czy ktoś z forumowiczów pomógłby mi to ogarnąć ?

 

Masz navi 1K0 035 198 C - MFD2. W nr katalogowych NIGDY nie występuje litera "O".

Przeczytaj pierwszy i drugi post tego wątku!!!

Szukaj map oraz spolszczenia (jeżeli nie masz) do MFD2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erox

Witam, nie mogę dodawać tematów więc nie wiem gdzie mogę o to zapytać... Kolego kupił Passata B5 Kombi FL 2005 131 km i ma problem z nawigacją. Jest to MFD, pokazuje komunikat: Brak CD w czytniku. Proszę włożyć CD-ROM Dla VW Navigation System MFD. Chciałem mu to ściągnąć i nagrać przez clone cd ale okazuje się, że są różne wersje, jakieś C, D itd... Jak mogę sprawdzić jaką wersję potrzebuję? Dzięki za odpowiedź i sory jeżeli piszę nie w tym miejscu co trzeba.

 

erox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passek kolegi z ostanich lat produkcji więc bankowo posiada DX-owe MFD.

Wersja navi nie ma więc tutaj nic do rzeczy.

Wypał płytę koledze z mapą DX i wszystko będzie śmigać. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z czymś takim? Soft 029?

GV0kcNV.jpg

Auto mam od nowości. Była płytka z navi, ale jest już bardzo mało aktualna więc chciałem mieć v10. Działało w innym aucie z softem 028 a u mnie ani drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jakiś bug związany z softem :/ Pierwszy raz coś takiego na oczy widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Fajnie, że ktoś odpowiedział :)

Bug? Jak to "naprawić"? Muszę wgrać nowy soft? Niestety mimo iż auto kupiłem w salonie jako nowe nie mam kodu do nawi, więc chyba po aktualizacji będzie konieczna wizyta w salonie i zakup kodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.......będzie konieczna wizyta w salonie i zakup kodu?

Dlaczego zakup? Przecież ten kod to Ci się należy jak "psu miska"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Też mi się wydaje, że mi się należy. Niestety nie sprawdziłem tego przy odbiorze auta i ... teraz to słabo to widzę. Będę obok jakiegoś ASO to zajadę i zapytam, chociaż wątpię. Pewnie powiedzą, że dali a zgubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje, że mi się należy. Niestety nie sprawdziłem tego przy odbiorze auta i ... teraz to słabo to widzę. Będę obok jakiegoś ASO to zajadę i zapytam, chociaż wątpię. Pewnie powiedzą, że dali a zgubiłem.

Pin należy ci się za free. Dowód osobisty i rejestracyjny w łapki i śmigasz do ASO. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: W jaką ORI nawigację wyposażyć Passata?

Nie mam nawigacji ale zbieram wszystkie zabawki (kosz, ramka 2din etc.) Passat B5 2000 - jak w opisie profilu. Na początku napalony byłem na MFD ver. D (z tego co pamiętam - najlepsza wersja) lecz ostatnio zastanawiam się nad MFD2.. czy jest sens, czy da się takie coś wsadzić do B5 bez problemów? Bardzo byłbym "dźwięczny" gdyby jakiś gość/goście w temacie mi doradził czy jest sens, chciałbym by to wszystko było funkcjonalne, miało ręce i nogi :)

 

Pozdrawiam "znacholi" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lecz ostatnio zastanawiam się nad MFD2.. czy jest sens, czy da się takie coś wsadzić do B5 bez problemów? Bardzo byłbym "dźwięczny" gdyby jakiś gość/goście w temacie mi doradził czy jest sens,
w sumie to już próbowali w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/threads/6751-zamiana-MFD-quot-C-quot-na-MFD2 tak więc jak coś to pisz tam do tych co kombinowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie to już próbowali w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/threads/6751-zamiana-MFD-quot-C-quot-na-MFD2 tak więc jak coś to pisz tam do tych co kombinowali

 

Widzę że bez rzeźby się nie obeszło.. zatem zostaje przy MFD, potwierdzicie proszę tylko że MFD ver. D jest najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potwierdzicie proszę tylko że MFD ver. D jest najlepsza?

Tak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam w swoim pasku MCD i tez kiedys miałem ochote na MFD ale odpusciłem......ceny za sprzet czasami kosmiczne u mnie to poł biedy roboty bo wyjmuje stara wkladam nowa i jest ok ale dla osob ktore musza od zera to robic łacznie ze zmiana ramki 2 din to wydaje mi sie ze lepiej poszukac i zainwestowac w jakiegos Pioneera albo JVC albo kazde inne 2 din z DVD i navi

MFD jak za te koszty to bardzo podstawy sprzet .....Muzyke chcesz to musisz zmieniare bo ona czyta tylko mape zmieniarka ori tylko audio kupic USB MP3 to dodatkowo ok 250 zl DVD nie ma..... chcesz to kupic adapter za ok 300 zl + zakup samej MFD i duperele do przerobki to ok 1000 to za tyle to sie kupi fajną firmówke nawet nowa jak sie trafi albo po lekkim przebiegu a jak sie planuje dłuzej auto trzymac to isc do dobrego sklepu CA i nawet na niewielką spłate wziasc dobry sprzet gdzie bajerów bedzie masa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MFD jak za te koszty to bardzo podstawy sprzet .....Muzyke chcesz to musisz zmieniare bo ona czyta tylko mape zmieniarka ori tylko audio kupic USB MP3 to dodatkowo ok 250 zl DVD nie ma..... chcesz to kupic adapter za ok 300 zl + zakup samej MFD i duperele do przerobki to ok 1000 to za tyle to sie kupi fajną firmówke nawet nowa jak sie trafi albo po lekkim przebiegu a jak sie planuje dłuzej auto trzymac to isc do dobrego sklepu CA i nawet na niewielką spłate wziasc dobry sprzet gdzie bajerów bedzie masa

Wszystko pięknie ładnie, ale jak ktoś gustuje jedynie w ori sprzęcie, i do tego przydałoby się aby miał możliwość korzystania z fabrycznych dobrodziejstw w postaci sterowania z kiery oraz posiadania pełnego info na FISie to dalsza argumentacja przeciw MFD nie ma najmniejszego sensu. :)

A tak na marginesie DVD to przeżytek, wystarczy kupić używany tuner DVB-T za całe 60zł (w moim przypadku) i mieć możliwość odtwarzania ,,wszystkiego,, nie wspominając o podstawowym przeznaczeniu tunera (NTC). :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z vipereek bo ja gustuje w ori sprzęcie i tylko taka opcja do mnie przemawia - niestety taka dolegliwość :)

 

A tak na marginesie DVD to przeżytek, wystarczy kupić używany tuner DVB-T za całe 60zł (w moim przypadku) i mieć możliwość odtwarzania ,,wszystkiego,, nie wspominając o podstawowym przeznaczeniu tunera (NTC). :)

Pozdro.

 

Ten tuner DVB-T podłączyłeś normalnie jak zmieniarkę pod navi? I czy możesz mi wymienić co dokładnie za pomocą tego tunera jesteś w stanie odtwarzać? Z góry Ci dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności