Skocz do zawartości
Gość Juras1459

Jaka MFD?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Juras1459

Witam wszystkich!

Mam w aucie taką nawigację (załącznik).W nagłówku instrukcji obsługi widnieje "RNS MFD DVD",ale gdzieś na forum wyczytałem,że jeśli mapa jest na DVD,to znaczy,że jest to MFD 2.Wiem też,że wersja MFD może być A,B,C itd.Czy MFD 2 też to dotyczy,a jeśli tak,to jak sprawdzić,jaka jest moja?Paska kupiłem w Niemczech.Mam komplet różnych dokumentów,ale nigdzie nie mogę się doszukać tej informacji.Będę wdzięczny za wszelką pomoc!

Navi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w aucie taką nawigację (załącznik).W nagłówku instrukcji obsługi widnieje "RNS MFD DVD",ale gdzieś na forum wyczytałem,że jeśli mapa jest na DVD,to znaczy,że jest to MFD 2
Jest to MFD2 dvd.

 

 

Wiem też,że wersja MFD może być A,B,C itd.Czy MFD 2 też to dotyczy,a jeśli tak,to jak sprawdzić,jaka jest moja?
Też są różne wersje. Najlepiej sprawdzić to na naklejce z boku, gdzie podany jest numer katalogowy VW.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc!
Różnica w wersji nie jest aż tak istotna, jak w MFD. Tam litera decydowała, czy navi czyta płyty DX, czy nie? Czy jest mapa Polski do tego, czy nie?

W MFD2 dvd działa ta sama mapa we wszystkich wersjach, niezależnie od litery na końcu numeru katalogowego. Kup sobie mapę i ciesz się z fajnej navi !!

Na allegro masz to

http://www.allegro.pl/search.php?string=dvd+v4&category=14180&description=1&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0&search_type=1&location_radio=1&selected_country=1&category_radio=1&order=t&st=gtext&listing_sel=2&listing_interval=7

Masz kilku sprzedających do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Juras1459

Wielkie dzięki pw za informacje!Pytałem o wersję MFD 2 ze względu na mapy.W tej chwili korzystam z oryginalnej (kupiłem ją z autem),ale to jest V1 (2005/2006) i pokrycie Polski jest mocno niewystarczające.Jako ciekawostkę powiem Ci tylko,że niedawno byłem w Bydgoszczy i ze zdziwieniem stwierdziłem,że ta mapa nic nie wie o istnieniu ul. Wojska Polskiego (!!!),nie mówiąc już o mnóstwie mniejszych ulic.Dlatego zacząłem się rozglądać za jakimś świeższym wydaniem,ale pewien znajomy zaoferował,że postara się zdobyć coś "nieoryginalnego",żeby było taniej.Zaznaczył jednak,że dobrze byłoby znać wersję sprzętu,bo to może mieć jakieś znaczenie.I stąd właśnie moje pytanie...A tak przy okazji : wiesz może czy da się zdobyć jakąś porządną mapkę do tej navi,ale za mniejsze pieniądze?Jeśli nie,to zapewne wezmę coś z allegro,ale....nie szkodzi zapytać.

 

Pozdrawiam!

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Od niedawna jestem posiadaczem Passacika B6 2,0TDI z 2005 roku.

Sporo czytałem na forum na temat DVD i możliwości MFD. Mam juz polskie menu i chciałbym ruszyć z odtwarzaniem filmów itd. Mam juz upatrzony zestaw adaptera z odtwarzaczem DVD. Nie mogę jednak jednoznacznie stwierdzić jaką mam wersję nawigacji. Gość,który "robił" mi polskie menu powiedział mi,że jest to wersja C. Ale na tabliczce znamionowej mam napis 1K0 035 198 A. Wg postów na forum jest to wersja A. To i mapa Polski też nie będzie czytana?

 

Wklejam dane z płyty.

dvd0-EUR04.2_05_GIS_MN v11_TrpLcp

 

 

Title: Produkt V2005/2006 Europa

 

Project-Number: P_Europa_2005-06

Project-Name: Produkt V2005/2006 Europa / TA-Datensatz: Europa 2004.2 / DT mit komprimierten LID-Dateien / NAV-Server: nek4.1 v31_P4

 

Worm: dvd0-EUR04.2_05_GIS_MN v11_TrpLcp

 

Online-Software: nek41 v31_P4

Default-Sprache: [_ g 01 m] deutsch / metrisch

Boot-Reg.: vx

 

Nav-Data: DVD-Link_N5I7M6/nav2-EUR_2004.2_LG5 v7

Map-Source: DVD-Link/lnk2-EUR_2004.2_ML5/v1

Map-Data: lnk2-EUR_2004.2_ML5 v1

 

NTL: BELE6_01 CHEE4_09 CZEE2_25 DEUED_01 DNKE9_09 ESPEE_17 FRAEF_32 ITAE5_01 NLDE8_17 SWEEE_33 AUTEA_01

DNL: BELE6_01-1.3/v4 CHEE4_09-5.0/v2 CZEE2_25-1.36/v1 DEUED_01-3.0/v7 DNKE9_09-7.0/v3 ESPEE_17.v6/v3 FRAEF_32-0.4/v6 ITAE5_01-1.0/v6 ITAE5_01-2.0/v1 NLDE8_17-2003A/v7 SWEEE_33-2.2004/v1 AUTEA_01-1.0/v4 AUTEA_01_1.0/v4

TMC:

CLS (Basis): NTL

 

Trip-File: Hildesheim_Innenstadt v1

 

Date: 22.02.05 (13)

 

Compose-Tool: SCCS-Vers 3.13 02-08-05

Image-Tool: SCCS-TestVers - Stand: 22.02.05 13:43

 

Proszę o odpowiedż. Pozdrawiam.

Edytowane przez zuchniks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam u siebie podobną navi jak kolega pierwszego posru (bynajmniej z wyglądu) i mam pytanko, można do niej jakoś wgrac polskie menu i lektora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale na tabliczce znamionowej mam napis 1K0 035 198 A. Wg postów na forum jest to wersja A. To i mapa Polski też nie będzie czytana?

 

Masz MFD2 czyli pare postow wyzej:

 

Różnica w wersji nie jest aż tak istotna, jak w MFD. Tam litera decydowała, czy navi czyta płyty DX, czy nie? Czy jest mapa Polski do tego, czy nie?

W MFD2 dvd działa ta sama mapa we wszystkich wersjach, niezależnie od litery na końcu numeru katalogowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powitac ,mozna to sprawdzic nie wyciagajac calej nawigacji tylko postepowac wedlug instrukcji;

1)wcisnij NAV

2)settings

3)syst.settings

3)fact.settings i trzymac okolo 5-10 sec.

 

i tyle i tam juz wszytko macie....pozdrowionka

p.s u mnie wyszlo ze mam starsza obudowe a nowszy soft ..moze ktos wczesnie cos zmienial

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam nawi mfd i cos takiego3bo035191g coto jest ico mzna zrobic nieczyta plyt dvd i nieotwaza muzyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFD wersja G

 

MFD nie czyta dvd ani płyt z muzyką! Tylko płyty z mapami w formacie DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ammozna cos z tym zrobic zeby czytalo i odtwazalo zgory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ammozna cos z tym zrobic zeby czytalo i odtwazalo zgory dzieki
CHYBA można podłączyć zmieniarkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ammozna cos z tym zrobic zeby czytalo i odtwazalo zgory dzieki

 

ammozna ;)

 

można zmieniarkę podłączyć wtedy navi odczyta nam płyty CD AUDIO, można tez podłączyć DVD lub dysk zewnętrzny wtedy przemieli nam wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_0356.jpg

 

 

Mam navi MFD 1K0919887F / 1K0035095G jakia to wersja jeśli może ktoś pomóc ?

IMG_0357.jpg

IMG_0358.jpg

Edytowane przez Jokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFD 2 DVD C , wgrany soft 030

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do MFD2 DVD jest mozliwosc wgrania Polskiego Menu oraz jest najnowsza mapa z polskim lektorem z 2012 rok .

Skad ściagnąć to podam link na priv.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany , MFD udało mi się spolszczyć , odblokować i posadzić V9 troszkę to trwało ale się udało :) rrafalek prawdopodobnie pomoc uzyskałem od ciebie dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HellRedAngel

Witam

Mam problem z nawigacją jestem nowy w temacie i szukam spolszczenia nawigacji + całego radia do passata. W książce serwisowej pisze że mam nawigację 3.4 MDF DVD , jakiego softu użyć żeby wgrać język Pl + polską nawigację. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jerry03

Witam własnie navi MFD2 wcieła mi płyte i za nic nie chce oddac. Czy wie ktoś moze jak ją wyciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgaś silnik wyciągnij kluczyk (tak aby Ci sie radio wyłaczyło)

poczekaj 30 sekund i naciśnij przycisk wyjmowania plyty na wylaczonym radiu, trzymaj przez około 15 sekund

 

wyjdzie na bank, jeśli nie, to masz jakąś usterkę mechaniczną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta ma ostre krawędzie, musisz jej pomóc wyjść przez delikatne naciśnięcie dolnej części wlotu cd.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności