Skocz do zawartości
Gość kromich

Samodzielna wymiana +ustawienie rozrządu.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj Panowie wymieniałem rozrząd w swoim pasku, no i okazało się że przy okazji trzeba wymienić paski wielorowkowe, napinacze oraz rolki napinające pasek wielorowkowy i przy okazji napinacz hydrauliczny. No to powiem krótko, że w kieszeni słyszę tylko echo. Miało być w miarę przyzwoicie bo pasek rozrządu, rolki napinające i pompę wodną kupiłem po cenie hurtowej, no a wyszło nieprzyzwoicie bo drugie tyle wyniosły dodatkowe elementy. Jak już robić to konkretnie, żeby się później nie bawić w rozbieranie przodu. Mam kilka fotek zrobionych co prawda telefonem i jakość jest taka jaka jest ale myślę że śmiało można pooglądać.

 

Przebieg rzekomo 140 000 ale z doświadczenia wiem że jest dużo więcej.

 

Rozbiórka

 

df89a222a5349df6gen.jpg

 

Tu już bez chłodnicy

 

ee00e69127d4f73dgen.jpg

 

Widok dla niektórych może wydać się przerażający

 

a5e02c282793c8bagen.jpg

 

 

Tu jeszcze jak widać stary rozrząd

 

8d976460dfd6f75agen.jpg

 

Tu już bez pompy wodnej i napinaczy

 

abb64e109c97e204gen.jpg

 

I nowe elementy

 

e6d47797c632fb49gen.jpg

 

1. Pasek rozrządu

2. Pompa wody

3. Napinacz hydrauliczny

4. Rolka napinająca

 

Kolejne nowe elementy

 

1f035dfeb889d070gen.jpg

 

5. Pasek alternatora

6. Pasek sprężarki

7. Napinacz paska alternatora

8. Napinacz paska sprężarki

 

Koszt wymiany wraz z robocizną wyniósł mnie 1500 zł. Czas jaki został poświęcony wymianie wraz z rozbiórką i ponownym złożeniem to 4 godziny.

Edytowane przez cinul
aktualizacja fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra lektura. Brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacku

Może komuś przydadzą się takie fotki

 

e9726473cd694ab1m.jpg

 

6b5419df689b38abm.jpg

 

d0beffc20d98383bm.jpg

 

0840a7aedfc22e8em.jpg

 

To są zdjęcia zrobione przed wymianą rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze i tak są te pety na podłodze widać że prawdziwy warsztat hehehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do wymiany rozrządu potrzebny jest kanał i czy jest problem ze zdejmowaniem przodu auta ? Znajomy mechanik wymieni mi rozrząd a moim zadaniem jest przygotowanie mu auta (zdjecie przodu). Mam ogólne pojecie o mechanice samochodowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wymiany rozrządu nie jest potrzebny kanał. Zdejmujesz zderzak i opuszczasz pas przedni auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

Racja,zdejmujesz zderzak(8 srubek),potem belke(2 srubki),mocowanie belki(6 srubek) i odchylasz przod samochodu do siebie na jakies 20 cm.Wg mnie łatwiej jest wymontowac chlodnice(chodzi o samochody bez klimy) i wtedy masz jeszcze latwiejszy dostep do paska rozrzadu(mowa tutaj o samochodach z paskiem z przodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Tomek27.

masz moze ustawienia rozrzadu w 90-tce,bo ja za grzyba nie widze zadnych znakow,dzieki jakbys mial jakies informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

Czesc Misiek,jesli chodzi o silnik z oznaczeniem AHU,to pierwszy znak jes na kole zamachowym,za blokiem silnika,calkiem na dole jest owalny otwor(czesto zaslepiony plastikowa zatyczka).Na tym kole jest wyciecie,ktore musi Ci sie zgrac z tym owalem.Drugi "znak" jest na pompie,jeden z otworow na srednice 18mm(mozna uzyc wiertła) przez ten otwor wsuwasz blokade i trafiasz na otwor w rusztowaniu do pompy(inaczej sie nie da) i w ten sposob blokujesz pompe.Kolejnym ustawieniem jest odpowiednie ustawienie walka rozrzadu(sciagasz pokrywe cylindrow,i z tylu na walku rozrzadu masz wyciecie,w ktore mozesz wlozyc klucz plaski-podloz szczelinomierze po jego stronach,aby klucz byl dokladnie rownolegle do glowicy)...to chyba tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za tych kilka dobrych zdan ale takze dostalem juz zdjecia na e-maila od kolegi jurekw,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kermitbull

witam wszystkich. mam pytanie czego można użyć do zablokowanioa pompy (15mm) orz żeby zablokować wałek czy to trzeba jakąś specjalna blokade. Jutro kolega będzie mi wymieniał rozrząd i niechciał bym żeby czegoś nam zabrakło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swożen od bodaj MZ ETZ ;] tłokowy, ztcw to srednica jego to wlasnie 15mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

Witam, wiem ze o tym rorządzie było duzo i często ale czy ktoś moze wymieniał sam w 1,9tdi 90KM AHU ? Zamierzam wymienić pasek rolke i napiczacz. pompy zdaje się nie musze bo jest na innym pasku? prosze o kontakt czas nagli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...odnośnie pompy to pompa jest na 100% na pasku wielokilnowym i chodzi niezależnie od rozrządu (oczywiście mowa o AHU) :)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...odnośnie pompy to pompa jest na 100% na pasku wielokilnowym i chodzi niezależnie od rozrządu (oczywiście mowa o AHU)

W AHH identycznie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy szanowni koledzy dysponują fotką AHH/AHU jak już jest rozbebeszony ???? Ciekawy jestem jak jest ten tańszy rozrząd rozwiązany. Dodatkowo czy łatwo można wymienić pompę wody?? I czy trzeba stawiać przedni pas w tryb "serwisowy" ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy jestem jak jest ten tańszy rozrząd rozwiązany.

Ano tak jak widać w załączniku :)

Co do reszty Twoich pytań, niech wypowiedzą się praktycy.

rozrz?dAHH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko czy do wymiany paska rozrzadu w b5 3 bg trzeba zdejmowac ten caly zderzak i chlodnice i co jak ma sie klime czy cos sie moze rozszczelnic sam przymierzam sie do wymiany paska mam od niedawna wiec niewiem jak najlepiej sie do tego zabrac :):638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

blokady i blokady wymieniłem już kilka rozrządów i nigdy tego nie stosowałem, może dlatego ze miałem kilka przypadków ustawiania rozrządu po zerwanym pasku a znaki na kołach były pięknie podrabiane przez poprzednich "mechaników". Nie jestem zwolennikiem nabijania swoich znaków ale sam tez je stawiam tyle ze białym markerem ;) po założeniu paska robię 4 obroty wałem korbowym dzięki temu są dwa obroty rozrządu i zawsze muszą mi sie znaki pokryc jesli tak jest zmywam i po sprawie ;) Panowie każdy sposób jest dobry aby się tylko na zębach nie walnąc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co mozna zmienic pasek bez rozbebeszania calego zderzaka i chlodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności