Skocz do zawartości
Gość Słonik

jakie oponki na lato do kombiaka ?

Rekomendowane odpowiedzi

co sadzicie o tych oponach o fimie nexen i ogolnie czy beda dobre czy lepiej inny profil bo felgi napewno 17ki ale jakie opony ? zeby ladnie wygladalo i dobrze sie latalo?

 

---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

 

zapomnialem wkleic link http://www.allegro.pl/item949940641_nowe_felgi_17_wzor_s_line_opony_nexen_audi_vw_seat.html dokladnie o tych beda dobre czy szpetnie wygladac bo niemam pojecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego pytasz o te koła w dziale B4 skoro w profilu masz B5 i raczej do tego auta szukasz kół?

 

a felga jak felga - chińszczyzna i tyle. Bajer, a i owszem, ale dla mnie tandeta i na byle dziurze możesz taką felgę wykrzywić. Felga mniejsza ale firmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, też bym wolał np 16stki ale jakiejś dobrej firmy. A najlepiej coś z oryginału vw ;) Co do opon to się nie wypowiadam bo nie znam tej firmy. Pewnie jakieś chiny lub korea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomylily mi sie strony :) sprzedawca twierdzi ze felgi maja certyfikat i sa angielskiej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta... certyfikat wydrukować chińczyki potrafią, już opony świadczą że ten zestaw się do taczki nadaje a nie do samochodu. Odpuść, kup dobre felgi i opony a nie chińszczyznę. No i jeszcze to zdjęcie felgi BMW... zauważyłeś oczywiście, że to nie jest oferowany produkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kochani koledzy z tego super fajnego forum co powiecie na temat tych oponek?

W sam raz do malucha albo cc700. Na dużym aucie, zwłaszcza zimą się nie sprawdzają. Miałem na golfie całosezonówki i po zmianie na też niedrogie Frigo, na śniegu różnica bardzo duża. Navigatory miały problem pod nawet niewielki zaśnieżony podjazd. Na Frigo wjeżdżał znacznie lepiej, bez buksowania.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kochani koledzy z tego super fajnego forum co powiecie na temat tych oponek? http://www.opony.com/opony/46470_deb...vigator_2.html

Jeżdżę na nich drugi sezon, świetnie się spisują w zimę na śniegu i na suchym; na mokrej nawierzchni trzeba uważać już bardziej ;) Nie mniej jednak za ceną którą zapłaciłem za sztukę (130 zł z montażem), jestem z nich bardzo zadowolony-nie zakopałem się w śniegu, górki i podjazdy nie są problemem, hamowanie ok, bieżnik zużywa się powoli; reasumując: ja polecam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:1 czekam na dalsze opinie, albo moze jakie TANIE opnki polecacie w rozmiarze 185/65/14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał zainwestować w szersze oponki i znanej firmy w końcu to bezpieczeństwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie są wpisane w rozmiarówce passata. Przynajmniej takie mam na naklejce w schowku. Do Mondea mamusiowego takie same mają iść i dlatego szukam tanich jakiś kapci wtedy byłyby dwa komplety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wolał zainwestować w szersze oponki i znanej firmy w końcu to bezpieczeństwo

Po co szersze? 185/65/14 jest w passacie b3 rozmiarem standardowym.

 

1:1 czekam na dalsze opinie, albo moze jakie TANIE opnki polecacie w rozmiarze 185/65/14?

Ja pisałem o Navigatorach, The_Saint pisał o Navigator 2. Może po prostu ulepszyli tą oponę i jest lepsza od poprzedniczki.

Poza tym chcesz koniecznie całosezonówki? Jeśli letnie to polecam http://www.opony.com/opony/46098_kleber_dynaxer_hp_2.html takie właśnie miałem na B3 i spisywały się bardzo dobrze. Na zime Frigo 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za sobą 1 sezon na Dębicach Passio 2 - Passio 1 miały beznadziejne opinie, natomiast Passio 2 ludzie bardzo chwalili, więc kupiłem, póki co 0 problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja pisałem o Navigatorach, The_Saint pisał o Navigator 2.

No, pisałem o takich o jakie pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passio1 to tak jak niegdyś tersus - oponki klasy rowerowej - guma do d..py tzn miękka jak guma do zucia - przy hamowaniu ekstremalnie szybko traciły przyczepność piszcząc niemiłosiernie. Zużycie gumy też szybkie.

myśle że te opony przyczyniły się do złej opinii o letnich dębicach. (zimowe dębice są git wg mnie)

ciekaw jestem tych passio2.. musze po pytać jeszcze ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak dębica była dobra ale to kiedyś sam pracuje na wulkanizacji i klienci mówią non stop że nowe kupowali i tylko 20 tys na nich robia :P i moge polecić ci matadorki lub daytona jak za niezbyt duża kase masz dobre oponki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Dunlop SP Sport MAXX- tył

Michelin Pilot SX MXX3- przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam alu felgi 15" 7J ET 38 i teraz pytanie czy do passata b4 variant rozsądne będą opony 195/50/15? czy może jednak jakieś większe? np. 195/55/15 albo coś w tym stylu? jak to się ma do właściwości jezdnych i przekłamania prędkości? Jak na razie to mam dwie 195/50/15 powiedzmy ze jeden sezon przejadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Mam alu felgi 15" 7J ET 38 i teraz pytanie czy do passata b4 variant rozsądne będą opony 195/50/15? czy może jednak jakieś większe? np. 195/55/15 albo coś w tym stylu? jak to się ma do właściwości jezdnych i przekłamania prędkości? Jak na razie to mam dwie 195/50/15 powiedzmy ze jeden sezon przejadą.

 

O ile mnie pamięć nie myli, co do śrenicy koła, która ma się do wskazania prędkościomierza obowiązuje następujący wzór: na przykładzie orginalnego rozmiaru dla naszych passków:

1)

185/65/R14.

185 - szerokość opony [mm],

65 -oznacza wysokość opony (procentowa wartość szerokości, czyli 65%*185=120,25 [mm], pamiętajmy, że podwajamy tą wartość (opona jest wysoka nad felgą i pod felgą :))

14-srednica felgi w calach, 1 cal = 25,4 mm, 14*25,4=355,6 mm,

Z ostatecznego rozrachunku średnica koła ma: 2*120,25+355,6=596,1 mm.

2)

195/50/15 -srednica= (50%*195 mm)*2+15"*25,4mm = 576 mm - czyli średnica mniejsza więc więcej obrotów koła podczas jazdy niż w przypadku wyżej-prędkościomierz będzie zawyżał prędkość pojazdu.

3)

195/55/15 -srednica= (55%*195 mm)*2+15"*25,4mm = 214,5+381=595,5 mm - czyli prawie identycznie jak w 1 przypadku, licznik nie oszukuje.

 

Ja mam osobiście 205/50/15 i średnica koła wyszła 586 mm, to mi wyszło, że jak rzeczywsta prędkość będzie 90km/h, to licznik wskaże około 91,7 km/h i na odwrót, jeśli licznik wskaże 90km/h to się pojazd porusza z rzeczywistą prędkością 88,3 km/h. Czyli na 10 mm średnicy koła mniej licznik zawyża o 1,7 km/h (przy 90). Dalej-to znaczy, że licznik zawyża o 1,9% wskazania. Czyli jak sobie policzymy średnicę koła to mamy:

 

Wynikowo:

Średnica mniejsza od fabrycznej o:

10 mm - licznik zawyża o 1,9%

20 mm - licznik zawyża o 3,8%

30 mm - licznik zawyża o 5,7%

...

..

.

Średnica większa od fabrycznej o:

10 mm - licznik zaniża o 1,9%

20 mm - licznik zaniża o 3,8%

30 mm - licznik zaniża o 5,7%

...

..

.

 

PS. Jeśli się gdzieś pomyliłem, zakręciłem to proszę o poprawkę.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 195/60R15 i nei narzekam:) jak mi sie te opony skonczą to wezme 195/65:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności