Skocz do zawartości
Gość Słonik

jakie oponki na lato do kombiaka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie takie: na lato mam opony Uniroyal tylko już dość stare (rok produkcji 2004), mają wiele takich drobnych pęknięć, no jak stara guma, ale bieżnik mają jeszcze głęboki. Można jeszcze na nich lato przejeździć czy lepiej kupić nowe opony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam też z 2004 z dużym (ok.6mm) bieżnikiem z lekkimi pęknięciami, i jak dotąd nie pompowałem kół, mają stałe ciśnienie, nie biją nawet przy 180km/h

 

wiadomo, że lepiej kupić nowe,

ale ja bym założył te co masz, sprawdził szczelność, wyważył koła, jak wszystko ok podczas jazdy było by, bez bicia, to śmiało można;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego ja mam też z 2004 z dużym (ok.6mm) bieżnikiem z lekkimi pęknięciami, i jak dotąd nie pompowałem kół, mają stałe ciśnienie, nie biją nawet przy 180km/h

 

Tylko uważajcie, co by Wam razu pewnego z tych pięknych oponek druty nie wylazły.

I oby nie podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam barum bravurius w dwóch autach już miałem i zadowolony jestem dobrze na wodzie jadą,

odradzam daytona d110 głośne i śliskie na wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przede wszystkim boję się, żeby opona sama od siebie nie szczeliła podczas jazdy. Jeżdżąc na nich w lecie słyszałem (chyba od przedniej lewej) takie jakby klepanie, tylko nie na każdym asfalcie. Na takim gładkim bez porów było to słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie przede wszystkim boję się, żeby opona sama od siebie nie szczeliła podczas jazdy.

"Szczelić" to może ch*j :D

A tak na serio to na bezpieczeństwie i zdrowiu nie ma sensu oszczędzać. To nie są 18nastki na niskim profilu - majątku nie kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazlem ten temat a mam podobne pytanie, mianowicie, chce kupic felgi 16" ale jakie opony do tego nie pytam o firme a o wielkosc ja chcialem 205/55 ale wszyscy mi radza 215/55. Kola do passata b5, nie był obnizany a chce wypelnic jak najwiecej luki miedzy kolem a nadkolem ale zeby nic nie tarlo co wy poradzicie?

Edytowane przez mariuszzk85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Uniroyal Rainsport II, super trzymanie na mokrym i suchym. Dwa sezony przejezdzilem i naprawde polecam. W tej cenie nie kupisz lepszych gum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod pytanie "mariuszzk85". Bede miał za darmoszke oponki do Passacika tylko 215/55/16

i nie wiem czy nie będzie wyglądał "szpetnie". Jak myslicie jest sens to zakładać czy lepiej sprzedać i kupić 205/55/16??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam barum bravurius

Kupiłem cały komplet dwa lata temu w rozmiarze 205/50 15, są strasznie miękkie, jak dla mnie straszny syf nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem cały komplet dwa lata temu w rozmiarze 205/50 15, są strasznie miękkie, jak dla mnie straszny syf nie polecam.

 

Co do baruma... bardzo średnie opony.

jeździć można :)

ale do ostrzejszej jazdy, tym bardziej na mokrym lipa straszna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się poradzić co do zmiany opon na letnie obecnie mam oponki o rozmiarze 185/60R14 na tych oponkach licznik mo zaniża o 10km/h jaki rozmiar byście proponowali żebym założył na lato żeby było git i ładnie wyglądał dodam że jeszcze codziennie wożę komplet czyli 5 osób i może na tył dać większy profil jak uważacie no i żeby opony nie stawiały dużego opor bo jest tu silnik 1.6 101KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
185/60R14 na tych oponkach licznik mo zaniża o 10km/h
bo powinny być 185/65/14

ewentualnie mogą być też 195/55/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość holden011

Czy mogę założyć oponki o rozm. 205/60R16 na oryginalne alusy VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ori felga czyli jakieś 6-6.5 cala więc spokojnie możesz zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na lato mam alu 16/205/55 na tyle na przodze 16/205/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam oryginalnie oponki 195/60/15. Planuje zakup dwóch opon na tył. Czy mogę założyć 195/65 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę założyć 195/65 ??

oczywiście, że możesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam toyo proxes . ciche dobrze trzymaja na mokrym asfalcie kupilem uzywki i smigam dwa sezony i jeszcze na ten wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja należę do zadowolonych użytkowników Rainsport2 Uniroyala, letnie mam 205/50R15. Ciche i naprawdę się kleją.

 

Wcześniej miałem Fuldy Carat Attiro - Made in Germany. Tylu gwoździ to przez całe życie nie nałapałem co w tym badziewiu. Średnio co miesiąc któreś koło lądowało w wulkanizacji. Zmieniłem opony i zapomniałem o gwoździach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności