Skocz do zawartości
Gość thoomass

Passat B5 TDi 97r jak odlaczyc zasilanie od licznika kilomet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość thoomass

Witam serdecznie. Dzis chcialbym zapytac czy jest mozliwosc odlaczenia licznika przebytych kilometrow w Passacie B5 97 rok zegary jeszcze na zielono gdyz od czasu do czasu potrafi mi caly zciamniec a akumulatora nie chce odpinac zeby komputer trzymal swoje dane adaptacyjne. Kolega w polowce wyciagal zawsze jakis bezpiecznik i licznik ginal, czy w Passacie istanieje taka mozliwosc? Pozdrawiam i dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oczywiście, że można odłączyć bezpiecznie cały licznik przy wyłączonym kluczyku!!! Poza osłoną i paroma śrubkami torxowymi trzyma się na spinkach. Po lewej i po prawej stronie licznika przypięte są dwie wtyczki z wiązkami kabli. Wszystko możesz odpiąc tylko NIE WAŻ !!! się przekręcać kluczyka w stacyjce !!! Jeżeli byś to zrobił to komputer złapie w pierony błędów no i oczywiście uaktywni sie Immobiliser i auta nie ruszysz bez knifu :)

Przy składaniu bardzo dokładnie się upewnij czy obie wtyczki z wiązkami kabli dobrze zatrzasnęły. Jak któraś będzie luźna to też włączy się Immobiliser i tylko komp w ruch lub knif :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha jako ciekawostke napisze ze jak u mnie nei szedł imo to odpalaliśmy na starym liczniku ;) I wkładaliśmy nowy ( na działajacym samochodzie ) nic złego nie zaobserwowałem :D hihi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jakis czas temu przerabiałem to w Passku 1998r w AFN-ie i wtyczka było niedokładnie wpięta i od razu immobliser wszystko zblokował. Nie chciałem przy gościu kombinować więc podpieliśmy kompa i pod sprawie w 5 minut.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Dzis chcialbym zapytac czy jest mozliwosc odlaczenia licznika przebytych kilometrow w Passacie B5 97 rok zegary jeszcze na zielono gdyz od czasu do czasu potrafi mi caly zciamniec a akumulatora nie chce odpinac zeby komputer trzymal swoje dane adaptacyjne. Kolega w polowce wyciagal zawsze jakis bezpiecznik i licznik ginal, czy w Passacie istanieje taka mozliwosc? Pozdrawiam i dziekuje za odp.

 

Odłączałem akku u siebie kilka razy i napewno komp nie traci swoich ustawień.

A co do zielonej szafki to jest :one: mam taką u siebie, wspaniale łagodzi wzrok :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności