Skocz do zawartości
Gość adamus_cf

[B5] Alu-ramki do zegarow B5 - czy da sie zamontowac ??

Rekomendowane odpowiedzi

tylko jest mały problem :(

może kontrolka od ECU sie nie poktywac wtedy trzeba przepalic ściankę oddzielającą diody (jest przeniesiona do góry o jedno pole) i po problemie ;) a jeśli chodzi o fis to jak masz pełny to ok, jak połowa to musisz zostawic kawałek starej tarczki w 3B było 8 kontrolek w połowie fisa a w 3BG 6 sztuk

 

:

gpo

Przecież w 3BG masz kontrolkę od immo na środku u góry na prędkościomierzu a w 3B po prawej n stronie wskazówki na obrotomierzu, to jak niby będzie ci się zgadzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
w 3BG masz kontrolkę od immo na środku u góry na prędkościomierzu a w 3B po prawej n stronie wskazówki na obrotomierzu, to jak niby będzie ci się zgadzać?

 

wyjmij tarczkę z 3BG i sprawdź pod światło kluczyk immo jest na obu tarczkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem sobie przełożyć zegary od 3BG, ale za dużo zabawy:| Alu ramki o jakich mowa i tarcze MOMAN i ładnie wygląda;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
przełożyć zegary od 3BG, ale za dużo zabawy

 

tyle samo czasu i pracy trzeba włorzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjmij tarczkę z 3BG i sprawdź pod światło kluczyk immo jest na obu tarczkach ;)

Sprawdzałem i to co mówisz się nie zgadza. W miejscu gdzie w 3B jest kontrolka immo w 3BG jest kontrolka EPC. Przynajmniej tak jest w liczniku który ja mam od diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepnę sie pod watek itd poczytałem go ale nie znalazłem rzeczy która mnie interesuje niech mi ktoś powie czy zna jakiś magiczny sposób na to żeby sie pozbyć kurzu który sie zbiera pod szybka zaraz przy przyciskach do ustawiania zegarów kasowania inspekcji itd. Nazbierało mi sie tam sporo takiego białego syfu i zastanawiam się jak sie tam dostać bez demontażu całych liczników odrywaniu szyby itd żeby to ładnie wyczyścić!!! Pewnie u was tez się zbiera tylko niektórzy nie zwracają na to uwagi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zielone zegarki i dość efektownie wyglądaja tarcze indiglo, ma może ktoś fote jak wyglądają świecące na zielono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta

 

czy ktos wie gdzie mozna kupic alu ramki na zegary + wyswietlacz + paliwo/temperatura?

 

na allegro sa tylko ringi na predkosc/obroty, tutaj i tutaj tez :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na allegro sa tylko ringi na predkosc/obroty,

słabo szukałeś na tym alledrogo , proszę bardzo :

http://moto.allegro.pl/item687135609_vw_golf_iv_ringi_licznika_chrom_ramki_licznika.html

http://moto.allegro.pl/item675394033_vw_golf_iv_polo_6n_bora_ramki_zegarow_chrom_new.html

zarówno z 1 jak i z 2 linka pasują :) .

p.s. a jak wyglądają po założeniu, to już znajdziesz w moim opisie .

PozdraVWiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ja glupi wpisywalem ramki passat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki, ja glupi wpisywalem ramki passat

no problem :) .

PozdraVWiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja może troszkę z innej beczki ale związane z rozbiórką licznika więc fachowcy może mi pomogą. Mianowicie to chodzi o to, że przycisk do kasowania inspekcji/przebiegu dziennego jest u mnie luźny. Od kupna tak mam więc nie wiem co jest przyczyną i bede musiał rozebrać licznik. Chciał bym się poradzić czy mogło stać się tak że spadł z tej igiełki na którą powinien wejść? o ile takie jest tu rozwiązanie, bo wole na razie nie dopuszczać do siebie myśli że coś poważnego się złamało... i tak przy okazji to czy da się to wyjąć bez demontażu szybki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
da się to wyjąć bez demontażu szybki

Tak da się, ten przycisk wychodzi z całą elektroniką i tarczami, szybka jest częścią obudowy więc niema problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? żeby ten przycisk miał luz między wciśniętym a wyciśniętym? no i że nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Wiem że na temat montażu aluramek było napisane już chyba wszystko ale chciałbym od siebie dodać kilka , może pomocnych , uwag .

Dzisiaj montowałem te cuda w moim aucie .Faktycznie wystarczy zdemontować tylko górną osłonę kierownicy , ale do zestawu niezbędnych narzędzi radzę zaopatrzyć się w magnes który przykładamy w pobliżu wykręcanych śrub. Zaoszczędzi nam to nerwów gdyby wykręcany wkręt zsunął by się z klucza i wpadł pod kolumnę kierowniczą.Montaż ramek odbył się bez demontażu szybki.

Gdy miałem rozpołowiony zegar , przyszedł mi do głowy pomysł podpatrzony z toyoty.O co chodzi ? Jeżdżę kilkoma samochodami służbowymi , i zdarza się że gdy podjeżdżam pod dystrybutor na stacji paliw dochodzi do konsternacji - z której strony jest wlew paliwa?

Może niektórym nie sprawia to różnicy , ale ja wolę podjechać z właściwej strony.

Otóż toyota na wskaźniku paliwa strzałkę - z której strony jest wlew paliwa.Banalne aczkolwiek genialne :dobrze.

Umieściłem właśnie taki trójkącik na wskaźniku , co widać na zdjęciu.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b9ee0ea9871435c.html

 

http://http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f824fee98969e5f.html

 

I jeszcze jedna pomocna rzecz.Przy wkręcaniu wkrętów warto końcówkę torxa zmoczyć butaprenem a wkręty bez problemu trafią w odpowiednie miejsce.

 

powodzenia

5f824fee98969e5f.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po wymianie obudowy licznika z 3B na 3BG.

Namęczyłem się z 2 śrubkami okropnie, dopiero 4-ty klucz torx pożyczony od znajomego dał mi możliwość odkręcenia osłony kierownicy u góry.

 

Mała rada, żeby nie zsuwała się ciągle na dół osłonka (ta w paski poprzeczne) to na samym dole jest sprężynka, trzeb ją odpiąć i o wiele wygodniej się pracuje.

 

Efekt jest na prawdę świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to zrobiłem bez rozklejania i nie dałem ramki na wskazniki paliwa i temp cieczy jutro postram sie wrzucić foto. robiłem w golfie jak i w pasacie i w golfie rozbieranie to 10-15 minut :) pasat ze wzgledu na roletke plastikową było cieżej

Edytowane przez krystian25-90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem właśnie po montażu takich oto alu ramek kupionych na allegroszu http://allegro.pl/ramki-chromowane-na-zegary-vw-golf-iv-bora-passat-i1595960372.html , montowałem je według instrukcji podanej przez kolege tom 123456, czas jaki mi to zajeło ok 2 h , szybko sie wyciąga zegar a najdłużej zeszło ze ściągnięciem pokrywy plastikowej ,trzeba to robić delikatnie i bez nerwów.A oto wynik pracy :mlask

w trakcie jak i po skończeniu :jupi

Zdj?cie0033.jpg

Zdj?cie0034.jpg

Zdj?cie0035.jpg

Zdj?cie0036.jpg

Zdj?cie0037.jpg

Zdj?cie0038.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie tarcz 3B i 3BG - czy przekładając tarczę prędkościomierza od wersji 260km/h do modelu z 220km/h można przełożyć też element sterujący wskazaniem prędkości - inaczej prędkość będzie źle wyświetlana ?

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności