Skocz do zawartości
Gość adamus_cf

[B5] Alu-ramki do zegarow B5 - czy da sie zamontowac ??

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinając się pod temat, ja zrobiłem z zegarami zupełnie co innego (tańszego).

Nie kupowałem oryginalnych w całości ramek pod zegary, tylko:

Kupiłem w sklepie taśmę chromowaną około 10m, i sam sobie zegary tym okleiłem.

Dodatkowo okleiłem deskę, i drzwi (zdjęcia wrzucę wieczorem będąc w domu)

I powiem że za 16zł całkowicie zmieniłem swojego Pasztecika :D

 

Choć do zegarów trzeba mieć perfekcyjną i cierpliwą rękę, w szczególności przy demontażu szybki.

Ja osobiście zegary będę poprawiał za jakiś czas, aktualnie - brak chęci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy wystarczy kupic licznik od fl np angola i to bedzie pasować bez problemu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinając się pod temat, ja zrobiłem z zegarami zupełnie co innego (tańszego).

Nie kupowałem oryginalnych w całości ramek pod zegary, tylko:

Kupiłem w sklepie taśmę chromowaną około 10m, i sam sobie zegary tym okleiłem.

Dodatkowo okleiłem deskę, i drzwi (zdjęcia wrzucę wieczorem będąc w domu)

I powiem że za 16zł całkowicie zmieniłem swojego Pasztecika :D

 

Choć do zegarów trzeba mieć perfekcyjną i cierpliwą rękę, w szczególności przy demontażu szybki.

Ja osobiście zegary będę poprawiał za jakiś czas, aktualnie - brak chęci :D

 

Miały być fotki a tu nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy wystarczy kupic licznik od fl np angola i to bedzie pasować bez problemu ??

ja tak właśnie zrobiłem i wszystko pasuje. mało tego na liczniku znalazłemz tyłu naklejke o info że ta cześć oasuje od rocznika 96 do 2004 czy 2006, no do końca produkcji fl-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za info to teraz musze wychaczyc licznik w jakiejs fajnej cenie jak by ktos cos widzial prosze o info

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki kolego za info to teraz musze wychaczyc licznik w jakiejs fajnej cenie jak by ktos cos widzial prosze o info

Pozdrawiam

 

 

 

Mlody_vw - ma licznik podobno z FL do sprzedania:) mialem brac sam:P ale sprzedalem passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio założyłem ringi do swojego passata i podkleiłem kropelka. W jednym miejscu z tyłu licznika kapnęło mi trochę kleju i wytarłem szmatka. Założyłem licznik i z przodu na szybce mialem delikatna smuge wieć wziąłem pierwsza lepsza szmatkę z brzegu i przetarłem. Pech chciał że była to szmatka z kleju kropelka i pół szybki licznika mam troszkę białą. Nie ciekawie to wygląda. Próbowałem już różnymi rozpuszczalnikami, zmywaczami do paznokci ale za nic w świecie to nie chce puścić. Miałby może ktoś z forum może niepotrzebna szybkę liczka do passat'a b5 3b ? Moja z plamami nie prezentuje się z nowymi ringami za ładnie i chętnie odkupie od kogoś tą szybkę. Ewentualnie czy ktoś ma jeszcze inny pomysł jak usunąć te plamy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założyłem ringi do swojego passata i podkleiłem kropelka.

 

:wmorde gdzie przeczytałeś że aluramki się na klej montuje ?

Do vv są jakieś inne specjalne wersje które się klej ?

Edytowane przez hahorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyklejałem ramek dla zabawy i dodatkowego zajęcia tylko z tego powodu iż jedna ramka pasowała idealnie i nie potrzebowała pomocy kleju. Z druga natomiast nie było tak pięknie, owszem weszła na swoje miejsce lecz cześć jej wystawała i nie chciała się idealnie spasować więc musiałem trochę ją wypuścić w stronę szybki i przyłapać klejem. Podczas gdy nie dałem kleju to jak złączałem szybkę z licznikiem ramka trochę odstawała i za każdym razem wyskakiwała a że miałem tylko kropelkę na stanie to musiałem się nie posłużyć. Trochę za dużo kleju nałożyłem i cześć wypłynęła od strony licznika. Wziąłem pierwszą lepszą szmatkę i wytarłem nadmiar. Wszystko było pięknie, poskładałem wszystko całą tapicerkę ale gdy wkładałem licznik zrobiły się smugi od palców więc postanowiłem je przetrzeć szmatką. Pech chciał że wziąłem tą szmatkę po kropelce i tak się stało jak się stało. Smugi nie da się zetrzeć żadnym papierem ściernym nie mówiąc już o różnego rodzaju rozpuszczalnikach tylko pozostała wymiana za którą wezmę się prawdopodobnie na wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, uwaga z tego względu że też montowalem u siebie aluramki w poprzednim aucie. Podobnie jak w pasku mialem sporo elementów do rozebrania zanim dostałem się do zegarów.

 

Ramki ktore otrzymałem były jak nazwa wskazuje ameliniowe ;) otwor pasował ale były luzne jak piszesz, ruszaly sie i mozna nimi było kręcić. Ale rozwiązaniem na to jest zagiecie koncowek od wnetrza co powoduje dokladne spasowanie. Tworzy sie taki kolnierzyk ktory trzyma ramke na miejscu. Taki powinien być właśnie ten montaż bezinwazyjny żeby dalo sie je usunąć tak mialem wlasnie u siebie i tak to rozwiazalem. Stad wielkie zdziwienie kiedy doczytalem sie slowa klej ;)

No chyba ze te ramki do passka wykonano zupelnie inna metodą moze inny sprzedawca inne ramki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że mam ala amelinium na zegarach w b6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od FL pasują orginalne ramki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem założenia chromowych ramek do mojej przedliftowskiej Passaciny, czy jeśli chodzi o allegro to czy kupić pierwsze lepsze tańsze czy trzeba na coś zwracać uwagę? W sensie coś może z leksza nie pasować, nie trzymać się itp. czy to wszystko to jeden ch... tzn. jedna chińszczyzna?

I co do "montażu" to do kogo z tym iść? Do mechanika, elektryka? Bo sam nie chciałbym się za to brać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na kilka postów w tym temacie może zmienisz zdanie. Nie jestem z zawodu ani elektrykiem ani mechanikiem a dałem radę samodzielnie jak i wielu kolegów z forum.

 

Kup komplet do danego modelu i już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co do "montażu" to do kogo z tym iść? Do mechanika, elektryka? Bo sam nie chciałbym się za to brać...

 

Sam dasz radę to zrobić, a najlepiej jest kupić licznik od lifta z angola i przednią szybkę z ringami przełożyć. Wszystko idealnie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam dasz radę to zrobić

Nooo nie byłbym tego taki pewien :D

Niby proste ale "tu podważ, tam uważaj, tu nie ułam, tam odepnij, tu nie zapomnij wpiąć" itp. Prosta to jest wymiana hamulców i oleju tam nie trzeba się tak pilnować.

Dwie zimy temu brałem aku do domu, raz po założeniu zegary mi ześwirowały i bez elektryka się nie obyło. Ja tam wolę nic nie zepsuć.

 

Pytanko - brać pierwsze lepsze na allegro czy pytać sprzedawców np. "czy Pana ringi się zginają w jajo, czy się je klei czy wstawia itp"... czy raczej po prostu kupić?

Żeby chałtury po założeniu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle alu ramki będą alu a nie plasti ;) tytanowych chyba nie będziesz szukał.

 

W przypadku mojego zakupu o nic nie pytałem kupiłem pod dane auto założyłem i wyglądało cacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byle alu ramki będą alu a nie plasti ;) tytanowych chyba nie będziesz szukał.

No właśnie. Jak to odróżnić, bo oczywiście każdy sprzedający zachwala swój towar jako chrom, aluramki... A co się stanie jakby były plasti?

Ma być tak jak u większości forowiczów - apgrejd do fejslifta :D Bo wygląda rzeczywiście lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności