Skocz do zawartości
Gość adamus_cf

[B5] Alu-ramki do zegarow B5 - czy da sie zamontowac ??

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że próbowałem przekładać ale duże kółka za :mad:**ja nie chciały przejść wiec szybka ,może miałeś mniejsze kółka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek664, a powiedz mi w jakim celu cały ten demontarz schowka ( w sensie obudowy ) na załączonych wcześniej fotkach ?

Nigdy tego w Passacie nie robiłem, a tego opisu Tom123456 nie bardzo rozumiem.

Co tam trzeba odłączyć, aby wyjąc zegary ? Aż taki to gruby zabieg ?

 

Oczywiście, że próbowałem przekładać ale duże kółka za :mad:**ja nie chciały przejść wiec szybka ,może miałeś mniejsze kółka ;)

Oj coś mi się wydaje, że jak byś zrobił z nich minimalne jajka, ( później palcami w rodku wyprostował ) posmarował je kremem lub smarem po krawędzi styku, to byś przepchnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten "schowek" na dokumenty serwisowe pod kierownicą,gdzie masz m.in.przełacznik świateł musisz go zdemontować,żeby odkręcić "ramke" bo pod nią dopiero kryją sie wkręty trzymające licznik.To nie jest "gruby" zabieg odkrecasz licznik,lekko go do przodu 2 kostki od licznika z lewej i prawej (pomysłowa dżwigienka trzymająca kostki)i wychodzi bez problemy około 15-20 min na 1-szy raz.Napisze szczerze,że materiał był nawet twardy(nie wyglądało to na aluminium i dość ciężki )wiec o wyginaniu nawet nie myślałem ,użyłem dwu-stronnej taśmy do vinylu ładnie podcietą nożykiem,ale z tą szybką to jakieś 3 godz zeszło :wstyd: .Jeśli tobie udało się ominąć demontaż szybki to naprawde super :ok: (spróbuje innym razem;)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek664, dzięki za rozjaśnienie w głowie. Dla pewności, powiedz mi jeszcze... kierownicy nie demontuje się w przypadku Paska b5 i wyjecie zegarów ?

 

Pozostało mi poszukać na ebay ładnych ringów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... kierownicy nie demontuje się w przypadku Paska b5 i wyjecie zegarów ?

 

Pozostało mi poszukać na ebay ładnych ringów.

Oczywiście ,że nie demontujesz tylko górną obudowe stacyjki(i wyciągasz) ,ramke wokół kierownicy (najgorzej odkręcic 2 górne także dobry śrubokręt lub przegubowe cudo lub to co poleca tom12345)ale jej nie ściągniesz chodzi tylko o jej przesuniecie żeby dostać sie do śrubek trzymające licznik (2 wkręty)podwarzasz z wyczuciem licznik ,jak już bedziesz widział kostki (po obu stronach licznika)odłączasz ,ale przed tym odłącz aku no i licznik twój :P.Osobiście polecam zabieg bo naprawde zegary prezentują sie o wiele lepiej i każdy od razu zwraca na to uwage, ja kupiłem o tego

użytkownika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie kupuje ktos takich ramek przypadkiem, na ebay jezcze nic ni kupowalem a na aledrogo takich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście ,że nie demontujesz tylko górną obudowe stacyjki(i wyciągasz) ,ramke wokół kierownicy (najgorzej odkręcic 2 górne także dobry śrubokręt lub przegubowe cudo lub to co poleca tom12345)ale jej nie ściągniesz chodzi tylko o jej przesuniecie żeby dostać sie do śrubek trzymające licznik (2 wkręty)podwarzasz z wyczuciem licznik ,jak już bedziesz widział kostki (po obu stronach licznika)odłączasz ,ale przed tym odłącz aku no i licznik twój :P.Osobiście polecam zabieg bo naprawde zegary prezentują sie o wiele lepiej i każdy od razu zwraca na to uwage, ja kupiłem o tego

użytkownika

:)

 

Nie wysyła gościu do Polski na tej aukcji :( no ale jest z niemiec wiec da się pewnie to obejsc i dogadac z nim.Zostaje Ebay w USA, cena 25$ i wysyłka 10$ czyli 35 $ za komplet 4 sztuk(coś mi ta wysyłka tanio wychodzi, nie wiem dlaczego ale po wybraiu poland pokazało mi 10 $), znalazłem też na niemieckim ebay za 16 euro +18,6 euro wysyłka czyli 34,6 euro łącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te z allegro :638:niby do wszystkich modeli vw b5 też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te z allegro :638:niby do wszystkich modeli vw b5 też

Tak tylko z tym że są to tylko okrągłe ramki bez obwódki komputera i wskażników wskazówkowych temp i paliwa . Cały komplet składa się z 4 elementów tu na allegro na 100% dostaniez tylko 2.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie kupuje ktos takich ramek przypadkiem, na ebay jezcze nic ni kupowalem a na aledrogo takich nie ma.

 

Zamówiłem właśnie z ebaya.

Niestety ścieżka jest taka, że od sprzedającego lecą do kolegi w Niemczech, a ten przysyła je do mnie.

Komplet wraz z obwódką FIS'a, paliwa i temp.

 

Jak dojadą do mnie, a pewnie to potrwa, zamontuję, zrobię fotostory - dam znać ;)

 

A te z allegro :638:niby do wszystkich modeli vw b5 też

Tak jak kolega wyżej wspomniał. Dido ma tylko ringi na obrotek i prędkościomierz :(

W Polsce nie widziałem kompletu z FISem, paliwem i temp :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche lipa, ja proponuje tylko w komplecie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Dzisiaj założyłem obręcze. Kupiłem je na ebayu z zaokrąglonymi rantami. Podobne montowałem wcześniej w Audi B4, ten rodzaj wyjątkowo mi przypasował wizualnie.

Jest tak jak mówiłem we wcześniejszych postach ... W przypadku zakupowanym przeze mnie ringów nie musiałem odrywać szyby, odradzam to. Ring aluminiowy czy plastikowy przejdzie przez otwór. Jeśli zakupi się stalowe ( o ile takie bywają ) lub ringi które za cholerę nie dają się zniekształcić, niestety konieczne bedzie odrywanie szyby.

 

U mnie wyglądało to tak:

 

1. Wyjmujemy zegary z auta

2. Demontujemy obudowę zegarów.

2b9a2d8f2226e44dm.jpg

 

3. Przekładamy ringi przez otwór robiąc z niego jajko podczas przeciskania. Plastikowy odkształci się sam, aluminiowy prostujemy palcami wewnątrz. Odradzam odrywanie szyby, to bardzo ryzykowne i czasochłonne.

ab7cee5545796910m.jpg

ffe6edb8aa4de602m.jpg

 

4. Przyklejamy punktowo ringi na klej ( odradzam kropelkę itp, zostawia biały nalot ) lub czarny silikon, każdy w swoim miejscu.

3622d2a31ab42f2cm.jpg

 

5. Po wyschnięciu zegary są gotowe i możemy się cieszyć zdecydowanie ładniejszym designem w autku ;-)

ef89466bd0b9d6fam.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doc ale jestes:mad::mad::mad::mad::mad:, a pisalem jakby ktos kupowal, wielkie dzieki....................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doc ale jestes:mad::mad::mad::mad::mad:, a pisalem jakby ktos kupowal, wielkie dzieki....................................

Murgen, ja zamówiłem je przed 11-03-2008 kiedy to napisałeś

A nie kupuje ktos takich ramek przypadkiem, na ebay jezcze nic ni kupowalem a na aledrogo takich nie ma.

Trwało to tyle, ponieważ zakup odbył się z pośrednictwem kolegi mieszkającego w Niemczech. Niemiec wysłał jemu ringi, a ten dopiero mi do Polski.

 

Kosztowało to z przesyłką na złotówki 90 PLN, tu goście zarabiają na gadżetach z ebaya http://www.tuning1.com/katalog.php?auto=VW&&ile=490 te same ringi możesz u nich, a właściwie przez nich kupić, niestety trochę drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za ta kase co oni proponuja to jakos ochota przechodzi, prendzej bym sie wziol za przelozenie cyferblatu z licznika 3BG. Ciekawe czy by podszedl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosztowało to z przesyłką na złotówki 90 PLN, tu goście zarabiają na gadżetach z ebaya http://www.tuning1.com/katalog.php?auto=VW&&ile=490 te same ringi możesz u nich, a właściwie przez nich kupić, niestety trochę drożej.

 

 

Doc kurde zawsze pod górke . Kupiłem te z tej strony miały być do passata a na pudełku jest napisane golf4 . Ma ktoś możliwość sprawdzenia średnicy otworu pod te ramki żeby zmierzyć czy będą pasowały.Bo sprzedawca twierdzi że będą że pasat ma takie same jak golf. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem te z tej strony miały być do passata a na pudełku jest napisane golf4 . Ma ktoś możliwość sprawdzenia średnicy otworu pod te ramki żeby zmierzyć czy będą pasowały.Bo sprzedawca twierdzi że będą że pasat ma takie same jak golf. Pomoże ktoś?
Będą.

Golf IV, Bora, Passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności