Skocz do zawartości
Gość *Andrzej*

Drgania na kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość *Andrzej*

Od niedawna zauważyłem niewielkie drgania na kierownicy przy prędkościach powyżej 90 km/h, zwłaszcza 100 - 110. Jaka może być przyczyna? Czego szukać ? Około 3 tygodni jeżdżę na kołach letnich i były wyważane. Na początku po ich założeniu nie odczuwałem drgań. Występują od kilku dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A nie przywaliles w kraweznik lub dziure w jezdni? Spawdz felgi na przodzie moze tu tkwi przyczyna

2. Odwaznik na polosce mogl sie poluzowac i stad te drgania

3. Przegob wew w skrzyni ma luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Andrzej*

Dodam, że chodzi o B3, 1,9 TD rocznik 1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzę pewnie i bez gdybania, ponieważ przyczyn może być tysiące. Jedz na stację diagnostyczną , taką z prawdziwego zdarzenia i dowiesz się prawdy. Zapłacisz w granicach 20 zł. Szkoda czasu, samochodu i nerwów. No chyba że chcesz się pobawić w Herloka Szolmsa (hi hi hi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość longines

Sytuacja nieprawdopodobna, ale mozliwa. Zdarzyło mi się, ze po zmianie kapci, jakies 2-3 tygodnie poxniej tez zaczęły mi koła "podskakiwać", kierownica w febrze. Wyważenie było ok, felgi zmienione na nówki idalej to samo. Wreszcie okazało się , ze na wewnetrznej części opony, na boku zaraz za rantem, siedział sobie mały bąbel i to on tak dokuczał. Przy okazji diagnostyki niech przeciągną łapą po wewnętrznej stronie opony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo
Od niedawna zauważyłem niewielkie drgania na kierownicy przy prędkościach powyżej 90 km/h, zwłaszcza 100 - 110. Jaka może być przyczyna? Czego szukać ? Około 3 tygodni jeżdżę na kołach letnich i były wyważane. Na początku po ich założeniu nie odczuwałem drgań. Występują od kilku dni.

 

Takie zjawiska wystepuja tylko od koła :640:

Uszkodzona opona, uszkodzona felga, złe wywazenie.

 

Bardzo czesto sa zile wywazone koła bo maszyny nalerzy serwisowac a jest to baaardzo drogie.

 

Ja kiedys wywazałem koła 6 reazy az przestało bic przy 100km\h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gora333

mozliwe ze skrzywila ci sie felga z przodu po najechaniu na cos (jak ktos pisal wyzej ), najczesciej "bicia" sa przez skrzywione felgi, jesli tak to oddaj do prostowania najlepiej, mozesz zalozyc ja na tyl auta, wtedy nie bedzie czuc drgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość solmark

Jakieś trzy tygodnie temu miałem to samo po zmianie kół na letnie. Oczywiście te letnie były przy wymianie wyważane. Jeździłem tak tydzień, potem pojechałem do innego warsztatu, wyważyłem koła jeszcze raz i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość m_kisiel

u mnie jest to samo, jeden z mechanikow powiedzial ze przyczyna moze tez byc gwaltowne chamowanie... opony sie lekko scieraja i bicia gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić czy masz założone pierścienie centrujące na kołach. Ich brak, pomimo wyważonych kół, często powoduje tzw. bicie na kierownicy przy prędkościach 90-120 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja bym jeszcze obstawiał tarcze hamulcowe, nie bije Ci dodatkowo przy hamowaniu?

wystarczy wjechać po hamowaniu,kiedy tarcza jest gorąca w kałużę i problem gotowy.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nikt w tym temacie nie zgłasza problemu, więc osochozi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurekolsz

zgadzam się ,czasami zdarza się że po wymianie kół gość nie założy Ci z powrotem pierścieni centrujących ( rzecz niezbędna przy alufelgach) i przy prędkości powyżej 90 km są niezłe wibracje, po mieście tego nie zauważysz bo tam zawsze są drgania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Hej!

Proponuję zacznij od przekładania pojedynczo kół z tyłu na przód i testowaniu czy bicie nadal występuje. Bo może koło wyważone a w środku płótno zaczyna puszczać i najlepiej to wychwycić w czasie jazdy (to nic nie kosztuje - jak nie pomoże to w/g porad powyżej najpierw ponowne wyważenie w dobrym warsztacie).

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes-vip
1. A nie przywaliles w kraweznik lub dziure w jezdni? Spawdz felgi na przodzie moze tu tkwi przyczyna

2. Odwaznik na polosce mogl sie poluzowac i stad te drgania

3. Przegob wew w skrzyni ma luz

 

 

Ja miałem akcje podobną jak najechałem na szklaną butelkę, wystarczyło wyważenie koła, co do przegubów wewnętrznych to tez nie jest głupi pomysł. Sprawdź też opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich w moim autku drga kierownica i słychac stuki jak jade po bruku i przez tory przejezdzam noi przy hamowaniu lekkim kierownica drga ,byłem w dwóch stacjach diagnostycznych i nic nie znalezli tylko kase skasowali, czy to moga byc gałki kierownicze .bo nawet jazma wymieniłem na nowe

Edytowane przez piotrr720

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrius

W moim autku też drga kierownica nawet przy małych prędkościach. Myslałem, że to któraś z końcówek drążka kierowniczego i okazało się, że nie. Jak zdjąłem lewe koło i chwyciłem za drążek kierowniczy to okazało się, że jest wyczuwalny wyraźny luz, ale nei na końcówce drążka ale od strony magłownicy. Narazie tak jeżdże, bo nie mam kasy by jechać do mechanika. Jakbym miał swój garaz to bym sobie sam naprawił. Tak więc problemem obok zbiezności, wyważenia może być luz drążka kierowniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobną sprawę, craz bardziej kierownica drgała, myślełem że to przez wyrobione gumy na stabilizatrach, bo na ostatnim przeględzie gość mówił że to trzeba zrobić. ale okazało się że to po prostu było ciśnienie w oponach. szok, tak sobie pomyślałem że dopompuję powietrza na stacji i się zdziwiłem jakie miałem ciśnienia z przodu 1,3 i 1,6 a tył 1,6 1, 8 więc dopompowałem wszędzie do 2,3 i ruszając byłem nieźle zdziwiony kieronica już nie latała nie drgała, więc czasem wystarzy tylko sprawdzić powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość black vag

Sprawdź jeszcze wagę (wyważenie) na prawej pół osi być może oberwało się i dostaje drgań. może również być uszkodzone łożysko na przednim kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba po tylu latach kolega nie ma problemu już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności