Skocz do zawartości
arni251

Anteny na tylnej klapie?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam radyjko johnyII, potrzebuje pomocy w doborze anteny do tegoż radyjka powiedzmy do 150zł...

Co możecie mi polecić, aby zestaw był kompatybilny ze sobą?

 

antenka ma się stroić z pojazdem a nie z radiem.

zapewne w swoim B5 nie pozwolisz wiercić,

jesli nie przeszkadza ci dodatkowe ok 150cm to najlepiej chyba będzie SIRIO ML-145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad ta antena i chciałem żeby mnie ktoś utwierdzil w wyborze :) jak założe to napisze jak się to sprawuje. Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mogę polecić Ci Serio ML145, elegancko się zestraja i niema z nimi problemu. Ja korzystam już z takiej 2a lata i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do takiego samego radyjka mam Sirio Snake - 27 na stałe i już ponad rok jest :dobrze Ale podstawa to dobre zestrojenie i raczej każda markowa da radę.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, w moim przypadku antenka Midland ML145 umieszczona na tylnej klapie podnosi się swr chyba od ogrzewanej tylnej szyby,

spotkał się ktoś z takim czymś?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
antenka Midland ML145 umieszczona na tylnej klapie podnosi się swr
może to być spowodowane tym ze ML -145 niezbyt lubi uchwyty klapowe i ja sam nie wiem czemu ale na magnesie jest jej najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może to być spowodowane tym ze ML -145 niezbyt lubi uchwyty klapowe i ja sam nie wiem czemu ale na magnesie jest jej najlepiej

 

witam, wróci z powrotem na magnez, poza podwyższonego swr-a nie zauważyłem nic niepokojącego skok u mnie był z o.k 1.1 do 1.7

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

- dawno nie pisałem :) Przedstawiam foto-story z najnowszą anteną...

 

23_1344182257_thumb.jpg 63_1344182276_thumb.jpg 32_1344182284_thumb.jpg 96_1344182285_thumb.jpg 100_1344182285_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

- dawno nie pisałem :) Przedstawiam foto-story z najnowszą anteną...

 

100_1344182285_thumb.jpg

 

Ale ,,rzeźnie'' odwalieś z tym kablem antenowym :wmorde

 

Zdejmij tapcerkę klapy, (wsadź pod nią kabel) potem tą rurą do której kabel przytaśmowałeś (jest w środku pusta ) i będziesz w nadkolu za tapicerką a dale jak Ci pasuje ;)

Teraz to jakoś tak niechlujnie wygląda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś tak zrobię...

 

Obecne rozwiązanie w niczym nie przeszkadza. Z otwartą klapą nie jeżdżę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ćwiartka i jeszcze z dopasowaniem stratnym na to pasmo? dobre inżynierowie z presidenta się nie postarali. chyba bardziej to ma wyglądać.

promiennik z tego to wygląda dokładnie jak antena 5/8 na pasmo UHF i jak te co kiedyś były fabrycznie montowane w polonezach ( sprężynka i talerzyk)\

jeśli ktoś chce mieć małą antenkę to polecam sirio triflex.

nie rzuca się w oczy i nie trzeba zkładac.

niestety działanie jest nie na najwyższym poziomie.

z antenami od cb jest jedna niezłomna zasada "im większa tym lepsza" i to się dotyczy i firmowych i chińszczyzny

 

Witam, a nie jest to tak, że 5/8 Fali jest najlepsza dla pasma CB??? Z tego co kojarzę to właśnie ta fala rozchodzi się pod niewielkim kątem nad ziemią i łączność jest najlepsza, a 1/4 ma kąt już większy.

 

Do tego dodam, że mam santiago 1200 na tylniej klapie z uchwytem Alan SP-S Inox, dokładnie ta aukcja

http://allegro.pl/sirtel-santiago-1200-196cm-uchwyt-klapowy-alan-i4857861326.html,

 

Uchwyt przykręcony jak najniżej klapy zaraz przy lewej lampie, ogólnie jest ok, zmieniłem bo miałem triflexa, napewno jest lepiej, ale jak by to się sprawowało na środku dachu sam jestem ciekaw, pozdrowienia.

Edytowane przez buki
dodam, że....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim samochodzie uchwyt magnesowy po prostu odpadał O.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z jaką prędkością musiałeś jeździć, że Ci to nie trzymało :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kupiłem zestaw CB i chciałbym zamontować antenę na klapie bagażnika w sklepie do zestawu dostałem uchwyt SF-40. Po przeczytaniu paru komentarzy na innych forach dowiedziałem się że ten uchwyt to lipa bo ponoć niszczy dość dotkliwie ranty klapy. Mógłby mi ktoś polecić jakiś uchwyt na rant klapy który nie demolował by jej rantu?

 

Ponoć ten uchwyt jest lepszy, nie deformuje rantu klapy i nie niszczy lakieru

http://allegro.pl/czarny-uchwyt-na-klape-regulowany-av-400-i5178069864.html

Prawda to? Ktoś ma zamontowany taki uchwyt? Jakieś opinie?

 

Wiercenie dziur w karoserii odpada, w grę nie wchodzi też montaż uniwersalnych anten w miejsce radiowej bo jakość ich działania jest wątpliwa, magnez też odpada bo wygląda to nie elegancko.

 

Dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy uchwyt na stałe w mniejszym lub większym stopniu zniszczy klapę. Ja mam na klapie antenkę na magnesie i jest ok. Jak będzie auto stało to i tak będziesz bat zdejmował więc to tyle samo roboty co zdjąć magnesówkę i schować do bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko magnesówka bardziej porysuje ten lakier. W tym uchwycie z linka to rdzewieją te imbusy do przykręcania. Polecanym uchwytem jest alan sps inox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz gumową podkładkę pod magnesówkę nie będzie śladu;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiercenie dziur w karoserii odpada, w grę nie wchodzi też montaż uniwersalnych anten w miejsce radiowej bo jakość ich działania jest wątpliwa, magnez też odpada bo wygląda to nie elegancko.
zawsze jest jeszcze montaż na relingu albo tak jak ja ostatnio zrobiłem tj zamontowałem uchwyt w relingu , zdjęcia u mnie w temacie jak coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dasz gumową podkładkę pod magnesówkę nie będzie śladu;-)

 

No i tu niestety nie do końca się zgodzę .U mnie po zdjęciu podkładki pozostaje ślad po niej , co prawda widoczny z bliska i pod odpowiednim kątem ale jednak :rozpacz

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To z jaką prędkością musiałeś jeździć, że Ci to nie trzymało :) ?

 

Nie wiem jak koledze "slomiany" ale mnie przy 150 raz zdjęło magnes :przestraszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności