Skocz do zawartości
arni251

Anteny na tylnej klapie?

Rekomendowane odpowiedzi

Też się długo zastanawiałem na co kupić na sedana w końcu wybrałem Presidenta Super Floride (wersja ze stroikiem bo są też bez) i ładnie się prezentuje i osiągi ma zadowalające, do tego Uniden 520 XL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki zestaw, jak podałem sprawdzi się na tylnej bagażnika kombi

Z takim efektem jakim masz, czyli będzie biła w tył.Pakuj antenę na reling lub w otwór po antenie FM, a nie baw się w takie beznadziejne montaże.Tutaj nawet 2m nic wiele nie wskóra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Ja mam centralnie po środku antene na tylnej klapie (mam 1metrową) i gdy otwieram bagaznik, przytrzymuje antenke by nie uderzała w dach, tylko delikatnie oparła się o niego. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc biła w tył, miałem na myśli że będzie lepsze nadawanie w tył niż do przodu, o odbiorze nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Ja nie nawiązywałem do Twojego postu :P.

Tylko do pierwszego w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie nawiązywałem do Twojego postu :P.

Tylko do pierwszego w tym temacie.

To cytuj do czego się odnosisz, bo później wychodzą głupoty, jak teraz np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj - czy ktoś z posiadaczy 3BG w kombi posiada uchwyt KF-150 na klapie bagażnika? Dzisiaj chciałem zamontować antenkę a tu zonk - zaraz za uszczelką jest zgrubienie blachy i uchwyt nie wchodzi do końca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaraz za uszczelką jest zgrubienie blachy i uchwyt nie wchodzi do końca...

Miałem podobny problem więc podpiłowałem pilnikiem krawędź uchwytu tak aby wpasować optymalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak wygląda zamontowany na klapie VW Passat B5 Combi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek, a ty relingu nie masz? Moze jednak tam dasz antene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tez się zastanawiałem ale mi sie nie podoba na relingu paskudnie to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a jak wygląda zamontowany na klapie VW Passat B5 Combi ??

Ja już uchwyt (kf-150) zamontowałem na klapie z boku i według mnie wygląda ok. Niestety nie mam zdjęć samej anteny na uchwycie, a tylko zdjęcia z montażu (http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1126143&postcount=10409). W poniedziałek auto oddaję do mechanika także nie wiem czy przed tym zdołam zrobić zdjęcie, a jeśli nie to dopiero będę mógł Ci pokazać hmm, pod koniec tygodnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał maciek.wroc Zobacz post

panowie a jak wygląda zamontowany na klapie VW Passat B5 Combi ??

Ja już uchwyt (kf-150) zamontowałem na klapie z boku i według mnie wygląda ok. Niestety nie mam zdjęć samej anteny na uchwycie, a tylko zdjęcia z montażu (http://forum.vw-passat.pl/showpost.p...ostcount=10409). W poniedziałek auto oddaję do mechanika także nie wiem czy przed tym zdołam zrobić zdjęcie, a jeśli nie to dopiero będę mógł Ci pokazać hmm, pod koniec tygodnia?

 

bede bardzo wdzięczny za zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz dwa zdjęcia.

p1070655o.jpg

p1070656a.jpg

Edytowane przez mirekr
Wiecej zdjeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj - czy ktoś z posiadaczy 3BG w kombi posiada uchwyt KF-150 na klapie bagażnika? Dzisiaj chciałem zamontować antenkę a tu zonk - zaraz za uszczelką jest zgrubienie blachy i uchwyt nie wchodzi do końca...

 

 

Nie chcę Cię kolego martwić, ale po roku z tym uchwytem Twoja klapa będzie wyglądała tak :

 

65687389.th.jpg

odparzony lakier

 

62646502.th.jpg

odkształcenia blachy

 

I zaznaczę, że nigdzie nie zaczepiłem, a antena która na tym uchwycie jeździła to SNAKE 27 SIRIO - 110 cm.

 

Na wiosnę czeka mnie z bólem klepanie i malowanie. A teram mam tak :

 

1006308.th.jpg

 

1006306.th.jpg

 

Zanim zostanę zakrzyczany, że sprofanowałem paska wiertłem 14 mm i że zrobiłem "chamską wioskę", powiem o zaletach użytkowych:

 

- góra anteny równa się z czubkiem standardowej anteny = wjeżdżam wszędzie bez zdejmowania bata - ułatwia i przyspiesza to wjazd na wszystkie parkingi podziemne we Wrocławiu (kilka razy dziennie) i mnie i innym użytkownikom którzy do tej pory musieli potrąbić chwilę zanim odkręciłem bata przed wjazdem ;-),

 

-a w razie gdyby jednak o coś zahaczyć to miejsce jest "pancerne" bo pod spodem jest akurat konstrukcja szkieletu klapy, więc nie ma obawy o odkształcenia,

 

-chwilowo jest "motylek", ale będzie na stałe przykręcona bo akurat ja zawsze używam CB i antena jest stałym wyposażeniem, a w tym miejscu to możliwe bo w niczym nie przeszkadza na co dzień,

 

-kabel elegancko zamontowany na stałe idzie pod poszycie klapy, plastik wokół tylnej szyby i wchodzi otworem odpowietrznika w uszczelkę wokół tylnej klapy, którą schodzi w dół i takim samym otworem wychodzi przy podłodze do środka gdzie idealnie mieści się w bruzdę między chromowana krawędzią bagażnika i plastikiem boczku bagażnika, a później już można mieć wiele pomysłów gdzie ma zawędrować - u mnie do półeczki pod kierownicą gdzie mam radio podłączane na stałe bez fruwających wtyczek do zapalniczki,

 

-dodatkowo rewelacyjna masa dla anteny, zauważalny brak szumów i trzasków nawet w okolicy tramwajów.

 

Co do strony estetycznej.... To chyba indywidualna kwestia. Nie twierdzę bynajmniej, że to jakiś upiększający hicior, ale mnie osobiście nie gryzie w oczy skoro już gdzieś ma być na stałe.

 

P.S.

Wybaczcie brudne zdjęcia - auto po trasie ;-)

Edytowane przez NiemoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
góra anteny równa się z czubkiem standardowej anteny
A czy nie jest tak że efektywna część anteny od CB to ta powyżej linii dachu? I czy nie jest tak że antena od CB powinna być tak zamontowana aby przewyższała ewentualne wszystkie inne anteny na aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena CB powinna być najwyższym punktem na dachu. Jeśli stawiamy ją jako magnes, to na najwyzszym punkcie dachu. Jak jest tak jak kolega zrobił to przeciwwaga rozchodzi mu się w pionie a powinna w poziomie (prostopadle do skierowania promiennika), przez co traci na efektywności pracy.

 

A masa z budy nie ma nic do rzeczy. Bo np. gdy mamy magnesówkę i damy pod magnes gumową nakładkę to nie mamy połączenia blacha - antena i wedle tej chorej teorii nie mamy masy na antenie i mamy gorszy zasięg, a dam sobie rękę uciąć że antena magnesowa mocowana w taki sposób "bez masy" będzie lepiej zamiatać niż taka sama antena na stałe zamontowana w taki sposób jak u kolegi. Tak więc jak chcecie na stałe to na dachu najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masa z budy nie ma nic do rzeczy.

- a świstak siedzi i zawija.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę Cię kolego martwić, ale po roku z tym uchwytem Twoja klapa będzie wyglądała tak :

A jesteś pewien, że mówisz tutaj o uchwycie KF-150, a nie SF-40? Bo z tego co ja wyczytałem przed kupnem, to właśnie problemy są z uchwytem SF-40, bo jest po prostu tanią podróbką uchwytu KF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a świstak siedzi i zawija....

Jak go posadzili to siedzi....

 

Używałem przez pewien okres magnesówki jako anteny bazowej. Na dachu zamontowałem duży płat grybej blachy (jako przeciwwage) i do tego antena. Jak się domyślasz ta blacha nie miała masy (czyli minusa z zasilacza vel akumulatora) i śmigało jak trzeba. Więc nie wpierajcie mi że masa (-) jest koniecznie potrzebny żeby antena działczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności