Skocz do zawartości
arni251

Anteny na tylnej klapie?

Rekomendowane odpowiedzi

góra anteny równa się z czubkiem standardowej anteny

W związku z tym, mógłbyś postawić na dachu magnesowego kikuta typu president florida i miał byś prawie to samo co masz teraz i to bez wiercenia.

gdy mamy magnesówkę i damy pod magnes gumową nakładkę to nie mamy połączenia blacha - antena i wedle tej chorej teorii nie mamy masy na antenie i mamy gorszy zasięg

To jest tak zwana pojemność sprzęgająca. A kondensator to taki dziwak, że nie przepuszcza prądu stałego, natomiast ze zmiennym nie ma problemu ;)

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kondensator to taki dziwak, że nie przepuszcza prądu stałego, natomiast ze zmiennym nie ma problemu

 

- a to graficzne wytłumaczenie problemu....

 

13_1259710633.jpg

 

Każdy powinien zakumać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to graficzne wytłumaczenie problemu....

Może nie tyle wytłumaczenie, co "uzmysłowienie celem lepszego zapamiętania" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesteś pewien, że mówisz tutaj o uchwycie KF-150, a nie SF-40? Bo z tego co ja wyczytałem przed kupnem, to właśnie problemy są z uchwytem SF-40, bo jest po prostu tanią podróbką uchwytu KF-150.

 

Miałem oryginalny KF-150 a i tak taki efekt.

 

dam sobie rękę uciąć że antena magnesowa mocowana w taki sposób "bez masy" będzie lepiej zamiatać niż taka sama antena na stałe zamontowana w taki sposób jak u kolegi. Tak więc jak chcecie na stałe to na dachu najlepiej.

 

Żal mi Twojej ręki kolego :-)

 

Więc nie wpierajcie mi że masa (-) jest koniecznie potrzebny żeby antena działczyła.

 

Działała będzie, tylko pytanie JAK ? Zwłaszcza w środowisku miejskim.

 

W związku z tym, mógłbyś postawić na dachu magnesowego kikuta typu president florida i miał byś prawie to samo co masz teraz i to bez wiercenia.

Cytat:

 

"PRAWIE" okazuje się robić jednak różnicę ;-) szczególnie jak się gdyba i teoretyzuje, a nie używa czegoś konkretnego na co dzień.

 

A w praktyce tak zamontowana antena jest wygodna, cicha i zasięgiem bez problemu osiąga 10 km (a po co komuś więcej w mobilu?) Po wystrojeniu zestawu przez Panów z Meteora we Wrocławiu ( GORĄCO POLECAM PROFESJONALNE PODEJŚCIE) jestem zadowolony i nawet znajomy TIRowiec był zdziwiony, że tak daje radę w praktyce.

Poza tym ja nikogo nie namawiam, wręcz przeciwnie, wolę mieć kolejną MOJĄ indywidualna cechę w moim Pasku ;-), pokazałem tylko jak może być i potwierdzam (zaprzeczając wielu "mondrym" głową), że tak daje się z przyjemnością korzystać z CB.

Pozdrawiam

Edytowane przez NiemoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te 10km zasięgu to bym musiał zobaczyc/usłyszec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długo siedzę w temacie CB żeby uwierzyć w takie bajki. Chyba że to zasięg baza-mobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te 10km zasięgu to bym musiał zobaczyc/usłyszec...

 

Za długo siedzę w temacie CB żeby uwierzyć w takie bajki. Chyba że to zasięg baza-mobil.

 

 

 

Kończąc wątek z Fachowcami przez duże "F" jak czytam, ja wiem co mam, może kiedyś i Wy (VI ogólnopolski) "włożycie rękę w bok" Niewierni Tomaszowie.

Mimo to pozdrowienia dla Kapitanów Krytykantów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozdrowienia dla Kapitanów Krytykantów

- nie przejmuj się. Są osobnicy, którzy mają potrzebę "żucia szmat".

Może, gdyby sobie wyobrazili promiennik Twojej anteny jako świecącą świetlówkę, być może doszliby do innych wniosków. Fakt - w niektórych miejscach będzie cień, ale zdecydowanie w strefie 180 stopni będzie widno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, fajnie macie :)

Można zamontować antenę jeszcze niżej, ale jest to wbrew zasadom poprawnego montażu i nikt poważny nie powie mi że jest inaczej.

Co do charakterystyki promieniowania anteny w poziomie: saxten, w mobilu ważne jest, żeby słyszeć tych z przeciwka - przed Tobą, a nie tych co są za Tobą. Chyba że jeździsz na wstecznym.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mobilu ważne jest, żeby słyszeć tych z przeciwka - przed Tobą, a nie tych co są za Tobą

- czyli że co ? Twierdzisz, że jego antena jest głucha z tamtego kierunku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli że co ? Twierdzisz, że jego antena jest głucha z tamtego kierunku ??

Nie twierdzę, że jest głucha. Ale gdyby była na dachu to na pewno odbierała i nadawała by lepiej. Nie rozumiem po prostu, co ma dać montaż długiej anteny równolegle z tylną klapą, kiedy można kupić krótszą i dać ja na dach. Przypominam, że autorowi pomysłu chodziło o to, żeby koniec bata anteny nie był zbyt wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdyby była na dachu to na pewno odbierała i nadawała by lepiej

- gdyby babka miała wąsy, to by dziadkiem była ;)

Sam piszesz o zasadach poprawnego montażu. Myślę, ze każdy chciałby w taki sposób mieć zamontowaną antenę. Widzisz jednak z jak wieloma ograniczeniami ludzie się spotykają. Każdy musi szukać jakiegoś kompromisu. Jeżeli niemor wybrał taki wariant montażu - jego sprawa. W większości sytuacji na drodze da radę.

Trudno postrzegać świat zerojedynkowo....

 

P.S.

- zresztą, zgodzisz się chyba ze mną, że tak zamontowana antena z fizycznie dłuższym promiennikiem jest zdecydowanie bardziej skuteczna niż proponowana przez Ciebie florida czy inna georgia na środku dachu...

Edytowane przez saxten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Posiadam radyjko uniden 520 xl, antena president Missouri na magnes w passacie b5 1.9 TDI 2001 rok i wszystko działało bez zarzutu dopóki nie zamontowałem zestaw bi xenon z przetwornicami i od tej pory mam mały problem! Gdy włączam światła mijania strasznie zakłóca mi cb, zapalają mi się dwie pierwsze lampki na radju no i bardzo szumi,rozmawiam tylko z tymi którzy są blisko mnie,a gdy zgaszę światła problem znika podłączałem inne przetwornice ale nic to nie dało,myślałem o założeniu jakiegoś filtra ale podobno one nie zdają egzaminu! Jeśli miał ktoś podobny problem,to prosiłbym bardzo o poradę bo nie mam pojęcia jak go rozwiązać. może być na maila [email protected] lub gg 8230277 Dziękuje z góry i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Korzystam z sirio omega 95 cm na magnesie, antenę można wkręcić z końcówką w magnes i dodatkowo ją przełamać na motylku. Po mieście antenę stawiam na klapie od strony kierowcy na samym brzegu tuż przy lampie i przełamuję pod takim kątem, że nie uderzał w dach po otworzeniu klapy. Jest ustawiona podobnie jak antena FM na dachu. W mieście jest duży ruch, samochody z każdej strony więc odbiór jest wystarczający. Mogę wjechać w każdy garaż.

Jak w trasę to jednak antenka idzie na dach, też po stronie kierowcy na samym brzegu kabelek ładnie daje się wcisnąć w szparę przy tylnej szybie więc nic nie lata i się nie obija o lakier.

 

Co do ksenonów to problem leży po stronie przetwornic zakłócających pracę CB. Zakupiłem japoński zestaw za 250 zł i problem zniknął, chińszczyzna poszła na długie i mam podwójny ksenon (na długich to już radia nie posłucham)

20110112017.jpg

20110112018.jpg

20110112019.jpg

Edytowane przez Sebancisz
Wstawienie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Imprezie ustawioną Gammę IIr na środku klapy. Przy otwrtym bagażniku mieści się spokojnie nad dachem na tyle, że w niego nie uderza mimo sprężyny w jaką jest wyposażona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

Posiadam radyjko uniden 520 xl, antena president Missouri na magnes w passacie b5 1.9 TDI 2001 rok i wszystko działało bez zarzutu dopóki nie zamontowałem zestaw bi xenon z przetwornicami i od tej pory mam mały problem! Gdy włączam światła mijania strasznie zakłóca mi cb, zapalają mi się dwie pierwsze lampki na radju no i bardzo szumi,rozmawiam tylko z tymi którzy są blisko mnie,a gdy zgaszę światła problem znika podłączałem inne przetwornice ale nic to nie dało,myślałem o założeniu jakiegoś filtra ale podobno one nie zdają egzaminu! Jeśli miał ktoś podobny problem,to prosiłbym bardzo o poradę bo nie mam pojęcia jak go rozwiązać. może być na maila [email protected] lub gg 8230277 Dziękuje z góry i pozdrawiam

pofatyguj się prawdziwe CB i prawdziwą antene a

antenka misouri o ile pamętam jest zbudowana na dopasowanu stratnym więc bedzie zbierać wszystkie śmiecie z eteru. i do tego to radio na układach SMD

Edytowane przez piotrp31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
antenka misouri o ile pamętam jest zbudowana na dopasowanu stratnym więc bedzie zbierać wszystkie śmiecie z eteru

Z tego co ja pamiętam, Missouri jest anteną zwartą, co nie zmienia faktu, że nadaje się raczej do dłubania w ..... czym popadnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja pamiętam, Missouri jest anteną zwartą

- niestety jest rozwarta (ćwiartka), tak jak piotrp31 napisał. Co nie zmienia faktu, że co do drugiej części postu, zgodzę się z Tobą w całej rozciągłości :)

A jak wygląda... Można jeszcze LED'a zamontować :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał pszemek Zobacz post

Z tego co ja pamiętam, Missouri jest anteną zwartą

- niestety jest rozwarta (ćwiartka), tak jak piotrp31 napisał. Co nie zmienia faktu, że co do drugiej części postu, zgodzę się z Tobą w całej rozciągłości

A jak wygląda... Można jeszcze LED'a zamontować

 

 

ćwiartka i jeszcze z dopasowaniem stratnym na to pasmo? dobre inżynierowie z presidenta się nie postarali. chyba bardziej to ma wyglądać.

promiennik z tego to wygląda dokładnie jak antena 5/8 na pasmo UHF i jak te co kiedyś były fabrycznie montowane w polonezach ( sprężynka i talerzyk)\

jeśli ktoś chce mieć małą antenkę to polecam sirio triflex.

nie rzuca się w oczy i nie trzeba zkładac.

niestety działanie jest nie na najwyższym poziomie.

z antenami od cb jest jedna niezłomna zasada "im większa tym lepsza" i to się dotyczy i firmowych i chińszczyzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam radyjko johnyII, potrzebuje pomocy w doborze anteny do tegoż radyjka powiedzmy do 150zł...

Co możecie mi polecić, aby zestaw był kompatybilny ze sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności