Skocz do zawartości
arni251

Anteny na tylnej klapie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam sedana i widze ze nie którzy posiadacze sedanów mają anteny na klapie bagażnika( anteny na magnez) i się dziwie że im nie przeszkadzają przy otwieraniu klapy. To jak to jest zdejmujecie je za każdym otwieraniem bagażnika czy jak? U mnie przeszkadza więc mam ją na dachu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma antenkę 30cm lub 50cm, to nie przeszkadza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam metrową i niektórzy widze tez takie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Ja mam ML145;) i jezeli chce wrzucic cos do bagaznika (zalezy od wielkosci), to uchylam tylnia kanape (lewa strone bo jest mniejsza) i wkladam. Faktycznie przy otwieraniu bagaznika trzeba sciagnac antene, albo odkrecic sam maszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz to kwestia wygody,przyzwyczajenia i własnego widzimisię ja wożę na klapie kiedyś taką na magnesie http://www.president.com.pl/oferta/anteny/new_alaska/ obecnie taką http://www.allegro.pl/item301775439_cb_sunker_elite_cb_106_magnes_15_cm_odp_ml_145_.html i mi to w niczym nie przeszadza jak miałem Bravę magnes był centralnie na dachu i gdybym nie miał jednego zestawu do dwóch aut to antena byłaby na stałe w otworze pa UKF-ie i po balu.

Na przykład coś mocnego http://alkamer.pl/cgibin/shop?info=0p017 lub coś dyskretnego http://alkamer.pl/cgibin/shop?info=0p001 ta jest podobna do anten KF http://alkamer.pl/cgibin/shop?info=0p006 lub ostatecznie taką http://alkamer.pl/cgibin/shop?info=0p013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj no nie po to sie ma klape w bagażniku żeby rzeczy pakowac do niego otwierając kanapę. Co kraj to obyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
Oj no nie po to sie ma klape w bagażniku żeby rzeczy pakowac do niego otwierając kanapę. Co kraj to obyczaj.

 

Skad to zdziwienie, otwierajac bagaznik z przyczepionym do niego ML145 zgadnij gdzie laduje koniec masztu;), nie widze problemow w wykorzystywaniu skladanej kanapy (miedzy innymi po to jest skladana) Tutaj zadne obyczaje nie maja znaczenia - po prostu zdrowy rozsadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w sedanie antenkę na samym koniuszku klapy od strony kierowcy - bo tak mi się podoba :D . Podczas otwierania klapy kładę po prostu bata anteny w rynience na dachu żeby nie obcierał mi lakieru. Mi to w niczym nie przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie tak samo jak kolega adams :) mimo ze mam bata 1,5 m na tylniej klapie(NIE MAGNES) to mi to zbytnio nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Ja mam na klapie przymocowana na stałe (odkrecana) na srodku tylnej krawedzi klapy i faktycznie troche przeszkadza. Jak sam otwieram bagaznik to luz - uchylam go tak, ze antena nie szoruje mi po dachu. Gorzej jak sie ktos dopadnie i otworzy bagaznik szybkim ruchem do konca. W zwiazku z tym nalozylem na antene czarną koszulke termokuczliwa ale jej nie zgrzewalem, tylko dopasowalem akurat taką co by tylko weszla i w kazdej chwili moge zdjac. Nie zauwazylem roznicy w zasiegu, a antena wyglada tak jak czarna Sririo chociaz mam Presidenta, ktora fabrycznie jest srebrna i nie jestpokryta zadna powloka. Dodatkowa zaleta koszulki jest taka ze po jezdzie w deszczu i blocie jednym ruchem przecieram antenke i jest czysta.

 

Ostatnio zauwazylem ze uzywam CB tylko w trasie i przykrecam antenke jak juz sie wszyscy zapakują a potem wysiadam pierwszy i odkrecam antenke (co trwa kilkanascie sekund) i sie wszyscy wypakowuja, czyli w sumie przeszkadza ale minimalnie.

 

I tak to wyglada. Antenka musiala wyladowac na klapie bo mialem tam (wlasciwie poprzedni wlasciciel mial) dziure po antenie od zestawu glosnomowiacego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam w sedanie antenkę na samym koniuszku klapy od strony kierowcy - bo tak mi się podoba :D . Podczas otwierania klapy kładę po prostu bata anteny w rynience na dachu żeby nie obcierał mi lakieru. Mi to w niczym nie przeszkadza...

 

Ja swoją ML 145 także mam na klapie bagaznika po lewej stronie i podczas otwierania robie tak samo jak kolega adams, lub jak nie ma wiatru udaje mi sie postawić klape bagaznika pionowo, tak że antenka nawet dachu nie dotyka :) Ale taka równowage pozwala mi chyba uzyskac spoiler zamontowany na tylnej klapie, który zwiększa masę klapy, bo ostatnio jak miałem zdemontowany (z powodu wymiany 3 światła stop w spoilerze) to nie było mowy o postawieniu klapy pionowo, siłowniki przeginały, albo w jedną albo w drugą strone ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze prosbe do kogos, kto zna sie na temacie: Czy montaz na klapie mocno pogarsza jakosc odbioru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze prosbe do kogos, kto zna sie na temacie: Czy montaz na klapie mocno pogarsza jakosc odbioru?

Ja nie sprawdzałem jak antena zbiera z dachu, bo na klapie odbiór jest bardzo dobry u mnie. Natomias z tego co czytałem to najlepsze miejsce dla antent to środek dachu, ale pozostają jeszcze funkcje takie jak wygląd samochodu z antena na srodku i kablem przez pol dachu (chyba ze zamontujesz stala), ale jak stala to chyba tez bym wiercil w okolicach anteny oryginalnje, lub poprostu wymienil anteny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak stala to chyba tez bym wiercil w okolicach anteny oryginalnje, lub poprostu wymienil anteny :)

No i najlepsze na końcu -wywal antenę od UKF ,w otwór ładną CB do tego spliter , zestroić i jazda.

Spliter http://alkamer.pl/cgibin/shop?info=spvr

Antena CB http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=1144670713

 

 

:)Antena UKF TV http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=1144670713 :)i nikt nie ruszy auta z takim koszem na dachu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

Kupiłem kolejnego Passata i mam w nim zamontowany zestaw CB-Uniden 520XL i antenka zamontowana na klapę bagażnika (jakiś Lemm ok. 70cm, mocowanie tuż poniżej lampy). Aha autko jest kombi... W drugim aucie mam zestaw Uniden 520XL i Sirio 100MAG na dachu-z tego akurat jestem zadowolony-ale ten zestaw z anteną na klapie bagażnika jest tragiczny-o pogadaniu mogę zapomnieć, a słyszę raczej tych za mną...

I tutaj pytanie-jak mogę poprawić ten zestaw :?: Chcę wykorzystać ten uchwyt na klapie bagażnika-jak go zdemontuję, to pewnie będzie ślad na klapie, poza tym wszystkie kable są ukryte. Myślałem o antenie Sirio Carbonium coś tam o długości 140cm-montowana na tym uchwycie od Lemma-czy zmiana anteny coś tutaj poprawi :?: Czy ten uchwyt na klapie bagażnika jest zupełnie nieszczęśliwy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt na klapie to pomyłka-niestety.

Mimo wszystko jak założysz 140 cm to odczujesz poprawę, uchwyt jaki, sf-40?

Musisz liczyć mniej więcej tak że tylko to co wystaje nad linię dachu jest efektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uchwyt na klapie to pomyłka-niestety.

Mimo wszystko jak założysz 140 cm to odczujesz poprawę, uchwyt jaki, sf-40?

Musisz liczyć mniej więcej tak że tylko to co wystaje nad linię dachu jest efektywne.

 

Uchwyt wygląda dokładnie jak SF-40... 70cm, to akurat kończy się na wysokości dachu... Bat, o którym myślałem to Sirio Carbonium 27-mam nadzieję, że jest na tyle sztywny, co ten bat w Sirio-100MAG-nie chciałbym, żeby mi nadwozie poobijał... Nie chcę tez wozić strasznie długiego bata-wystarczy mi, jak będę słyszał jakieś 3-4km przed sobą (a nie za sobą)... Właśnie-jak ze sztywnością bata Sirio Carbonium wygląda sprawa :?: Chyba nie giba się jak Hustler :?:

Taki zestaw, jak podałem sprawdzi się na tylnej bagażnika kombi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sf-40 to nawet tego już nie ruszaj.

Aż tak kiepski jest ten uchwyt :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kiepski, w tym dziale użytkownicy dzielili się swoim uwagami na temat użytkowania tego uchwytu, ja również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności