Skocz do zawartości
Jonasz

Dwa pytania ekspolatacyjne.

Rekomendowane odpowiedzi

1. Poniższe zdjęcie przedstawia gródź akumulatora (po jego wyjęciu). Zdjęcie nie jest może zbyt wyraźne ale: pomiędzy dwoma kanałami nawiewu widać cienką plastkiową rurkę (podobną do rurek spryskiwacza) której jeden koniec wchodzi pomiędzy kanały a drugi "pałęta" się luźno w grodzi zakończony czarną końcówką.

Do czego służy ta rurka ?? Czy ma się tak luźno majtać, czy odpadła mi od czegoś podczas wyjmowania akumulatora może ;) ?

 

photo00542sn.th.jpg

 

2. Drugie zdjęcie przedstawia "lekko uszkodzony" trójnik/przewód gumowy łączący chłodnicę z silnikiem i zbiorniczkiem wyrównawczym.

Jak fachowo nazywa się ten przewód i ile może kosztować ? Czy w zakończeniu tego przewodu (od strony silnika) jest umieszczony termostat odpowiadający za sprawdzanie temperatury silnika i jej poprawne wyświetlanie na wskaźniku kokpitu ?

 

photo00559pe.th.jpg

 

 

 

przepraszam za słabą może jakość zdjęć, ale to moje początki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POpraw linki bo nie można ich powiekszyć !! Tak całkiem w ciemno mogę ci powiedzieć ze ten 1 problem to chyba jest odprowadzenie wody z akumulatora kiedyś takie stare miały obok miejsce na podłaczenie rurki teraz juz tego nie maja ( ja u siebie tez miałem taka rurke tam gdzies zabunktowaną... ) wyciagnelem ja i jakoś jezdze wiec tak mi sie wydaje ze to od tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logiczne i sensowne :D

A odpowiedź na 2 pytanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonasz nie mam pojecie odnośnie 2 pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba więc muszę grać wariata i mówić: "Panie no wie Pan ta rura co idzie od silnika do chłodnicy poprzez zbiornik wyrównawczy".

A on mi na to: "Weź Pan tą rurę i nakryj się Pan". ;)

 

Ty patrz jakie te niemcy nietrwałe rury robią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

2. To rurka zwrotna i zarazem odpowietrznik układu chłodzenia. Jak na zdjeciu widać idzie ona od najwyższego punktu w układzie chłodzenia do zbiorniczka wyrównawczego.

 

Numer tego węża to 4B0 121 101 E - cena około 310zł (hurt 270zł)

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje więc giełda w Lubiniu bądź szroty :D

W sumie to to samo :)

Poszaleli takie drogie węże gumowe ?

 

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności