Skocz do zawartości
MAGNUM-DXi12

Przekaźnik wycieraczek (Passat B3 1991rok)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem nowy przekaxnik wycieraczek, jednak jak włącze czasowe to wycieraczki chodzą non stop.

Dawniej na forum był temat jak zaprogramować taki przekaźnik, lecz teraz nie mogę tego odnaleźć :(

 

Proszę o pomoc w zaprogramowaniu przekaxnika...

Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Kupiłem nowy przekaxnik wycieraczek, jednak jak włącze czasowe to wycieraczki chodzą non stop.

Dawniej na forum był temat jak zaprogramować taki przekaźnik, lecz teraz nie mogę tego odnaleźć :(

 

Proszę o pomoc w zaprogramowaniu przekaxnika...

Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam Jacek

Z tego co pamiętam włączasz wycieraczki czasowe i wył. potem wł. na czas jaki ci pasuje i wył. Potem chodzą zaprogramowane na ten czas.

Jeśli się mylę to poprawcie koledzy.

Pozdrawiam Serdecznie :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek

Jeśli dobrze pamiętam to przekaźnik nr 19 nie ma czasowego wyłącznika a zamiana na nr 99 pomaga.

ja w moim pasku tak zrobiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to kłopot, bo kupiłem nowy "19" i nie ma czasowych:(

Co teraz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz MAGNUM-DXi12 - ja kupiłem na szrocie za 10PLN, w Focie za nowy chcieli ponad 100zł.

A co do Twojej 19 - w pierwszym poście napisałeś, że wycieraczki chodzą non-stop. powinny chodzić cyklicznie co chmm, 8sec.? Nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy .19 powinny chodzić tylko i wyłącznie co 8 sekund. Przy .99 tyle ile mu ustawisz, samemu regulujesz czas. Na allegro jest dużo w cenie koło 25-30 zł. Ja swój dziś kupiłem z forum golfa, łącznie z przesyłką 20 zł, także taniocha a jaka radość po wymianie :P Nie chce swojej .19 sprzedawać, ale jakbyś był w warszawie to mogę pożyczyć na próbę sprawny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe w warszawie moim paskiem raczej nie będe;(

Czyli kupiłem nowy przekaźnik i na dodatek jest zrabany:(

Przekaźnik podróbka.

Kurde szkoda:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przedostatnim dniu ubiegłego roku stałem się szczęśliwym posiadaczem VW Passat B3 Variant GL. Wspaniałe auto, ale ma pewne mankamenty związane z elektryką:

 

1. Nie działa tryb pracy przerywanej wycieraczek przednich, po jego włączeniu wycieraczki chodzą non stop

2. Nie działa podgrzewanie szyby tylnej , podgrzewanie lusterek OK

3. Nie działa wycieraczka szyby tylnej

4. Nie działa światło przeciwmgielne tylne

5. Nie działa klakson

 

 

Z niecierpliwością będę czekał na rozwój wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem niektóre problemy...

- klakson: na 99% przekaźnik do wymiany

- tylne światło przeciwmgielne: miałem przetarty kabel ktróy idzie po zawiasach klapy (tylko ja mam sedana)

 

hehe a podgrzewanie szyby działa mi ale strasznie marnie tzn długo podgrzewa a później tak jakby sięwyłączyło...????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ulzana

Witam, podepnę sie do tematu, jak można oczywiście, moje pytanie dotyczy także tego czasowego regulowania przednią wycieraczką, bo u mnie działa co 8sek., pare odpowiedzi wyżej Denek napisa:Jeśli dobrze pamiętam to przekaźnik nr 19 nie ma czasowego wyłącznika a zamiana na nr 99 pomaga.jak to można po chłopsku zrozumieć,zamiana przekaznika, czy może ma na myśli raczej jego rodzaj, nie wiem , moge prosić o bardziej szczegółowy opis :)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak po chłopsku, to trzeba wyjąć przekaźnik z namalowanym nr 19 i w to miejsce włożyć przekaźnik z nr 99. Ten drugi ma regulowaną częstotliwość pracy wycieraczek czasowych.

Jest też inny sposób - przekanik nr 19 zamienić na przekaźnik nr 99. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - szukałem jakichkolwiek informacji dotyczących przekaźnika nr 198 ale nic nie znalazłem - a jest to przekaźnik od wycieraczek przednich.

Dlatego też chciałem Was drodzy koledzy zapytać czym się różnią od przekaźnika 19 lub 99 (dodam że wszystko jest w porządku - po prostu chciałem zaspokoić moją ciekawość :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

198 = 99

To samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepnę się pod temat. Co zrobić jeśli tylna wycieraczka po jednokrotnym włączeniu czasowym chodzi cały czas, to znaczy nie kończy cyklu (działa w trybie przerywanym) . Jedynie wyłączenie stacyjki pomaga - stycznik do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zrobić

Wyłączyć czyli wykonać taki sam ruch manetką jak przy uruchamianiu wycieraczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po lekkim uniesieniu manetki wycieraczki zacinają się w drodze powrotnej lub stają w połowie jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wina ślizgów w mechaniźmie przekładni silniczka.

Rozbierz plastikową obudowę i podoginaj blaszki co pracują na ślizgach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak z tylną wycieraczką a powodem była rdza na trzpieniu,tym co wychodzi z silniczka.Rozebranie i wyczyszczenie pomogło,teraz chodzi jak szalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności