Skocz do zawartości
adams

Jak zdjąć przedni i tylni zderzak w B5 3B – manual

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

a ja mam pytanko z jakiego tworzywa jest zderzak (ta część lakierowana), jakby ktoś miał zdjęty mógłby zerknąć? (pp/edpm)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakis czas temu zdejmowalem przedni zderzak montujac spryski lamp, w manualu jest pokazane zeby wykrecic torxy pod rejestracja, one trzymaja w jakis sposob zderzak? bo z tego co pamietam ja ich nie ruszalem i wydaje mi sie ze trzymaja one jedynie srodkowa kratke, jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w manualu jest pokazane zeby wykrecic torxy pod rejestracja, one trzymaja w jakis sposob zderzak? bo z tego co pamietam ja ich nie ruszalem i wydaje mi sie ze trzymaja one jedynie srodkowa kratke, jak to jest?

 

Nie trzeba;)

Bez tego zderzak normalnie wychodzi:) Może chodziło o to że trzeba osłonę od silnika od spodu odkręcić bo ona się trzyma przy spojlerze zderzaka z przodu:)

 

A ja mam prośbę do was koledzy może mi ktoś zmierzyć długość listwy tylniej w sedanie tzn chodzi mi od początku listwy do tego miejsca w którym się dzieli i zaczyna się ta środkowa? Może ktoś zmierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytnie z innej beczki bo mam w passacie 3b z przodu jednolite światła i co musze zrobić zeby odkręcić śruby co sa pod kierunkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytnie z innej beczki bo mam w passacie 3b z przodu jednolite światła i co musze zrobić zeby odkręcić śruby co sa pod kierunkami
wyjąć lampy a jak masz jednolite lampy to musisz mieć przód od FL-a nie ma innej opcji daj foto jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 3b przed fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Krotko i na temat :) Passat dostał strzała delikatnego w tył samochodu - zderzak tylni nietkniety ( pomijajac rysy ) generalnie zrobiła sie tylko szpara po obu stronach. Da sie to jakos poprawic ? Mocowanie blotnika nowe ? badz jakas regulacja srubami ? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Krotko i na temat Passat dostał strzała delikatnego w tył samochodu - zderzak tylni nietkniety ( pomijajac rysy ) generalnie zrobiła sie tylko szpara po obu stronach. Da sie to jakos poprawic ? Mocowanie blotnika nowe ? badz jakas regulacja srubami ? Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Spróbuj zdjąć zderzak i zobaczysz co i jak, czy żadne mocowania nie są połamane. Może sie lekko odkształcił i trzeba go tylko 'nastawić'.

 

Może połamały Ci się te zaczepy co są po bokach zderzaka (za nadkolem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki

demontażu przedniego zderzaka i lamp:

lub:

Edytowane przez Navkol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zrzucałem tylnego zderzaka więc dokładnie nie pomogę. Ale to co mogę to:

Śruby które są na pierwszej fotce (pierwszy post - obok lamp w B5), u nas w 3BG są pod lampami - więc demontaż lamp nieunikniony, pozostałe czynności podejrzewam że są bardzo podobne.

Pozdr.

Fakt, że stary post, ale nic aktualniejszego nie znalazłem. Pierwszy mój zamysł był dobry, żeby nie odkręcać reflektorów. Ale, że kolega Wojtek napisał, że trzeba, gdyż są pod nimi śruby to odkręciłem jeden reflektor. 4 śrubki odkręciłem, ale że reflektor i tak nie chciał wyjść, gdyż blokował go zderzak, to pomyślałem spróbuję ściągnąć zderzak bez wyjmowania reflektora, może jednak wyjdzie. I okazało się, że zderzak wyszedł, a ja nie potrzebnie zruszyłem reflektor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam 2001 po lifcie,nie mam srub kolo lamp z tylu,czy to znaczy ze sa one umieszczone tak ze musze zdemontowac lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adekadgr
witam,mam 2001 po lifcie,nie mam srub kolo lamp z tylu,czy to znaczy ze sa one umieszczone tak ze musze zdemontowac lampy?

Jak otworzyłeś klapę to nie ma śrub na torxa? Muszą być, ale skoro twierdzisz, że nie ma to nie potrafę Ci pomóc. Jest jeszcze jedno rozwiązanie; odkręć wszystkie inne śruby i delikatnie ściągaj zderzak to zobaczysz gdzie trzyma. Znaczy czy tak na 100% nie ma tych śrub o których piszesz że ich nie ma :))

SPROSTOWANIE !!!

Przepraszam moje żarty, że nie widzisz śrub były nie na miejscu.

Właśnie rozkręcam tył w sedanie B5 FL i trzeba wyjąć lampy.

Lampy przykręcone na trzy nakrętki każda (klucz 8) i po 2 wkręty na stronę jest przykręcoy zderzak pod lampami.

adekadgr

Edytowane przez adekadgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w pasku jest mały problem z tylnym zderzakiem. Odstaje końcówka zderzaka co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo wycinałem kawałek plastiku i na trytke dałem i jest git :D można podgrzać i naprostować ale lakier może nie wytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może do wymiany ślizgi zderzaka tylnego tylko jest problem bo odstaje tylko sama końcówka albo można by było czymś ją od środka nadkola przymocować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi też tylko końcówka odstawała i od środka dałem trytke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem co oznacza trytka. To jakiś rodzaj wsuwki

 

---------- Dodano o 19:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:17 ----------

 

Ok już wiem ale trzeba jakieś otworki zrobić żeby zamocować opaskę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mały otworek w nadkolu zrobiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok szkoda że nie ma żadnego sposobu oryginalnego. Tylko trzeba się tak bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, spadł mi zderzak na krawężniku;/(przy cofaniu z niego)

Przy rozbiórce okazało się dlaczego, brakuje mi dolnych śrub, tych trzech, nawet nie wiem jak wyglądają, nie ma ktoś czegoś takiego w garażu??

Potrzebowałbym też 3 torxów do przykręcenia nadkoli do zderzaka, o ile toto wiem jak wyglada, to te z dołu nawet nie widziałem...

Cięgno otweirania maski, przy rozbiórce też ucierpiało, ale to juz wina mojej zgrabności....:)

Zatem potrzebuję, 3 śrób z dołu, 3 torxów nadkoli o cięgna maski.....

Dolne śruby i cięgno na wczoraj!!

Ma ktoś????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności