Skocz do zawartości
adams

Jak zdjąć przedni i tylni zderzak w B5 3B – manual

Rekomendowane odpowiedzi

nie przesadzaj :)

max 15min :)

 

mi to zajeło 5 minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziewal... ale te 15min na spokojnie dla nie doświadczonego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi to zajeło 5 minut

Kiedy dojdziemy do minuty?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie będzie śrub :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie, u mnie trochę odstają końce zderzaka te które widać na tym zdjęciu 77e64be3bb5e58cf.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77e64be3bb5e58cf.html

czy da się je jakoś po doginać żeby były bardziej przyległe? czy mogły się połamać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ślizgi zderzaka czy są całe :) może być też tak że zderzak nie siedzi w nich dobrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do wymiany błotnika lewego z przodu konieczny jest demontaz całego przedniego zderzaka czy wystarzcy poluzowac jedną strone i go odchylić?

 

Czy przy wymianie błotnika są jakieś dodatkowe problemy czy tylko wykręcenie śrub i schodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błotnik należy przyspawać do słupka i przedtem spasować z resztą karoserii by nie odstawał można odchylić zderzak ale lepiej ściągnąć moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błotnik należy przyspawać do słupka

 

A w którym miejscu? Stary też jest spawany? Nowy musi byc koniecznie spawany czy połaczena śrubowe wystarczą?

 

Z tego co ogladalem wyglada że nie ma tam nigdzie spawów, tylko śruby pod maską, pod zderzakiem, 2 po otwarcie drzwi kierowcy i pod plastikowa nakładka przy kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób zrobisz przejście z błotnika na słupek śrubami ?

w oryginale jest zgrzewany z resztą a teraz musi być przyspawany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam taki problem nie wiem co się dzieje z tylnym zderzakiem ale w pewnym miejscu robi się garb i pokrywa bagażnika styka się z nim z zrobiła już niezłą szramę na nim co to może być???

1z39fe0.jpg

11hvxqf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błotnik należy przyspawać do słupka i przedtem spasować z resztą karoserii

 

w oryginale jest zgrzewany z resztą a teraz musi być przyspawany

 

Błotnik na 100% nie jest spawany w B5 przed liftem-jest tylko 1 nit mocujący błotnik od strony drzwi z plastikiem znajdującym się pod plastikowym nadkolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hieronim

Pytanko do wątku: czy B5 kombi i B5 FL kombi mają takie same zderzaki tylne (czy można stosować zamiennie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko do wątku: czy B5 kombi i B5 FL kombi mają takie same zderzaki tylne (czy można stosować zamiennie?)
99 procent inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko do wątku: czy B5 kombi i B5 FL kombi mają takie same zderzaki tylne (czy można stosować zamiennie?)

 

Zderzak ten sam,w 3BG dolny spojler jest wymienny ;) Inne też są mocowania. Tu masz dokładnie opisane: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=46995&highlight=zderzak+tylny+3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zderzak ten sam,w 3BG dolny spojler jest wymienny ;) Inne też są mocowania. Tu masz dokładnie opisane: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=46995&highlight=zderzak+tylny+3BG
masz racje patrzylem z ciekawosci tylko na alegro i istnieje roznica w czyms tam bo sprzedaja jakies wersje europejski i nie mam pojecia czym sie roznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi też są inne ;) Jak zamontujesz zderzak z 3BG do 3B to będzie nieco odstawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam taki problem nie wiem co się dzieje z tylnym zderzakiem ale w pewnym miejscu robi się garb i pokrywa bagażnika styka się z nim z zrobiła już niezłą szramę na nim co to może być???

1z39fe0.jpg

11hvxqf.jpg

zderzak wypadł z prowadnicy. Trzeba zdjąć zderzak i jeszcze raz go założyć. Można spróbować zdjąć tylko z jednej strony (z lewej) i poprawnie go nasunąć. Dla niewprawnego ok 30 min roboty.

 

Ewentualnie można spróbować odkręcić tylko tę jedną śrubę przy lampie i lekko podważyć zderzak i ustawić tę końcówkę zderzaka, która wysunęła się z prowadnicy - tak chyba będzie najlepiej.

Edytowane przez jajaceek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zderzak wypadł z prowadnicy. Trzeba zdjąć zderzak i jeszcze raz go założyć. Można spróbować zdjąć tylko z jednej strony (z lewej) i poprawnie go nasunąć. Dla niewprawnego ok 30 min roboty.

 

Ewentualnie można spróbować odkręcić tylko tę jedną śrubę przy lampie i lekko podważyć zderzak i ustawić tę końcówkę zderzaka, która wysunęła się z prowadnicy - tak chyba będzie najlepiej.

 

Ale On to napisał w marcu 2010 :lol więc chyba się nieco spóźniłeś :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może, ale dopiero teraz to przeczytałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności