Skocz do zawartości
adams

Jak zdjąć przedni i tylni zderzak w B5 3B – manual

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczynamy od tylnego zderzaka

 

- Podnosimy tylną klapę i odkręcamy dwie śruby które znajdują się obok lam, jedna śruba jest po lewej stronie i jedna po prawej, używamy dużego troxa.

f02f5b9505cfacc6m.jpg

 

- Następnie odkręcamy trzy małe troxy które znajdują się w tylnim nadkolu, w drugim nadkolu robimy dokładnie to samo.

e7eba73d33216925m.jpg

- Teraz wczołgujemy się pod auto by odkręcić trzy duże troxy i cztery małe. Duże troxy są po lewej stronie, prawej i centralnie na środku. Po dwa małe troxy mamy po lewej stronie i po prawej (za kołami)

d0d1817d785eb414m.jpg 0af4b3b95d34e8d8m.jpg 216cb39dfbf04ec3m.jpg

- Już mamy wszystko poodkręcane i zderzak trzyma nam się tylko na zaczepach. Łapiemy za zderzak od strony nadkola i ciągniemy. Zaczepy są na tyle solidne że nie mają prawa się połamać. To samo robimy z drugiej strony.

77e64be3bb5e58cfm.jpg

- Tym sposobem mamy zdjęty tylni zderzak

- Zderzak montujemy w odwrotnej kolejności

- Opis tyczy się sedana, ale w kombi zapewne jest podobnie.

 

 

 

 

 

 

Teraz przechodzimy do zderzaka przedniego, tutaj jest troszkę więcej roboty.

 

-Podnosimy maskę i odkręcamy łącznie pięć troxów. Dwa skrajne mają pod sobą takie gumki które też zdejmujemy, jeden trox znajduje się centralnie przed zamkiem klapy i dwa następne po lewej i prawej stronie od zamka.

79138e5f5def62bdm.jpg

-Teraz palcami odczepiamy zaczep od kierunkowskazu, zaczep ciągniemy do siebie i w bok i wypychamy kierunkowskaz. Z drugiej strony robimy to samo.

0da028994a944bc9m.jpg

- Po wyjęciu kierunku ukazuje nam się śrubka którą należy odkręcić, po drugiej stronie robimy to samo.

635231f9b3b31cefm.jpg

-Centralnie pod rejestracją mamy jeszcze dwa troxy – wykręcamy je

d2f5f0cdd753cd56m.jpg

-Posiadacze xenonów a raczej spryskiwaczy do xenonów muszą zdjąć zaślepki. Delikatnie podważamy nożykiem zaślepkę, wyciągamy spryskiwacz palcami, przytrzymujemy sobie mechanizm kombinerkami. Po obu stronach mamy bolczyki na których trzyma się zaślepka, zdejmujemy uszka zaślepki delikatnie, jak mamy już zaślepkę w ręku to puszczamy spryskiwacz. Spryskiwacz wyciąga się do przodu.

cfeba9b9d8025288m.jpg

- W nadkolu przednim mamy cztery troxy, wykręcamy je. W drugim nadkolu mamy dokładnie tak samo.

d0e900021b6b8b84m.jpg 7d92a804029019bdm.jpg

- Wczołgujemy się pod auto i odkręcamy trzy śruby, znajdują się one z przodu auta i łączą osłonę pod silnikiem ze zderzakiem. Jedna śruba jest po lewej stronie, druga po prawej i trzecia na środku.

0cacc40caf4a2462m.jpg

- Pozostaje nam jeszcze wyjąć cięgno od otwierania maski, można to zrobić na dwa sposoby. Pierwsze zdejmujemy plastikową zaślepkę, później możemy pokombinować żeby przepchnąć łepek cięgna przez ten mały otwór. Lub możemy zdjąć osłonę która znajduje się nad zamkiem klapy, trzyma się ona na dwóch małych zatrzaskach, pierwsze trzeba wyjąć takie małe „szpileczki” by te zatrzaski nam się rozluźniły. Wyciągamy osłonę i mamy dostęp do mechanizmu zamka. Odciągamy zabezpieczenie i możemy już zdjąć uszka cięgna od otwierania maski z bolczyków. Uszka te są dość kruche, więc uwaga (koszt nowego cięgna w ASO to 18zł ) Zdjąć jest w miarę łatwo, ale przy założeniu jest trochę zabawy. Więc ja wybieram zawsze pierwsza opcję i przepycham łapek cięgna przez otwór.

dd2c270a6c0f0a6am.jpg 6a1160eddc2d65e8m.jpg

-Mamy już odkręcony zderzak i możemy go zdjąć. Przedni zderzak nie ma zaczepów w porównaniu do tylnego zderzaka i schodzi z szyn w zasadzie bez naszego wysiłku.

- Zderzak montujemy w odwrotnej kolejności

 

- Jak już mamy zdjęty zderzak to możemy przy okazji pozbyć się pewnego nieprzyjemnego dźwięku. Chodzi tu o tłuczenie plastików przy intercoolerze. Zdejmujemy plastik przed intercoolerem z zaczepów dolnych i podkładamy pod nie jakąś gumę, ja posłużyłem się odpowiedni zmodyfikowaną dętką rowerową :) Zakładamy plastik na zaczepy i gotowe.

ea1875aefa594085m.jpg

- Przy okazji zdjęcia kierunkowskazów możemy zobaczyć czy posiadają one gumki które oddzielają lampę przednią od kierunkowskazu. U mnie jednej gumki brakowało i kierunkowskaz „przytulał” się do lamy, wyglądało to jak źle spasowany element. W tym przypadku też posłużyłem się starą dętką rowerową którą odpowiednio zmodyfikowałem i nakleiłem na siebie kilka warstw. I ten gumowy jopek przykleiłem do kierunkowskazu w miejscu w którym powinna być oryginalnie gumka.

61cc54d3032b4c83m.jpg

 

Myślę że niczego nie pominąłem. Jeśli coś jest nie tak, bądź coś pominąłem to proszę pisać. Mam nadzieję że mój opis ułatwi poniektórym pracę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

bardzo się przyda a teraz pytanko pod zderzakami jest jakięś miejsce np na schowanie kartonu z fajkami???:D::D pytanko retoryczne jeśli nie chcesz nie odpowiadaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm przyznam że takiego pytania się nie spodziewałem...

 

Z przodu raczej nic nie schowasz bo masz dość ciężki dostęp, trzeba odkręcać mocowanie osłony pod silnikiem. Z przodu mamy dość mało miejsca do manewru bo jest ciasno, powrotne przewody paliwowe, chłodnica, intercooler (chyba że przed nim coś upchasz- ale będzie to widać przez przednie kratki w zderzaku). Mam tylko takie foto

2f551e2c6d804e4bm.jpg 92a7a75227a756b1m.jpg

 

Natomiast z tyłu dojście jest dość dobre, nie trzeba nic odkręcać, zderzak jest tak wyprofilowany że można by było coś tam "przeszmuglować" (niestety brak foto na chwilę obecną). Z tyłu ogranicza nas tylko tylnia belka która w zasadzie jest dociśnięta do zderzaka, belka jest mniej więcej na połowie wysokości zderzaka.

 

a co jakieś ciemne interesy chcesz robić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry artykuł (zwłaszcza o miejscach na fajki) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o tym miejscu na faje to gadajcie na PW. Forum to nie poradnik szmuglera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z góry zderzak ma jakieś zatrzaski, pomiędzy torxami przy lampach?

Pytam, ponieważ zderzak w miejscu zaznaczonym odstaje i obciera o klapę.. polerując lakier do blachy ;/

Wyskoczył z jakiegoś mocowania, czy to efekt przytarcia widocznego poniżej?

IMG_5441.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od góry nie ma żadnych zatrzasków

 

widać na twojej focie że ktoś niefortunnie cofnął, ja bym zdjął zderzak i spróbował poodginać zatrzaski i przykręcić to na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym zdjął zderzak i spróbował poodginać zatrzaski

które masz na myśli... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ne których w głównej mierze trzyma się zderzak, te boczne zatrzaski, może to przyniesie jakiś efekt

 

77e64be3bb5e58cfm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki.

Wiem na czym stoje... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje zdjąć tylni zderzak sedan w 3BG! :)

 

Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrzucałem tylnego zderzaka więc dokładnie nie pomogę. Ale to co mogę to:

Śruby które są na pierwszej fotce (pierwszy post - obok lamp w B5), u nas w 3BG są pod lampami - więc demontaż lamp nieunikniony, pozostałe czynności podejrzewam że są bardzo podobne.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedniego zderzaka omal nie połamałem. Okazało się później, że nie wykręciłem wkrętów, które są w samym narożniku zderzaka tuż nad kołem u góry. Dostęp do nich fatalny i zupełnie są schowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko:

potrzebuję ściągnąć tylny zderzak ale mam hak i czy da rade ściągnąć zderzak bez ściągania haka

hak jest na kluczyk ale nie mam do niego kluczyka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mam hak i czy da rade ściągnąć zderzak bez ściągania haka

hak jest na kluczyk ale nie mam do niego kluczyka

Da radę,ale owiń hak jakąś szmatą bo porysujesz lakier na zderzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a da rade jakos wyregulowac takie cos(patrz zdjecia) za pomoca zderzaka? chodzi o prawa strone jest malutka szczelina miedzy zderzakiem a klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BuLLii

czesc panowie chcialbym zapytac sie jak nazywa sie listwa ktora laczy zderzak tylny z blotnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie prowadnica,inaczej ślizg zderzaka .

Edytowane przez gregor23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba się trochę przy tym przednim zderzaku nagimnastykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to trzeba się trochę przy tym przednim zderzaku nagimnastykowac

nie przesadzaj :)

max 15min :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności