Skocz do zawartości
Gość romo15

ile powinno byc pary w kole??? B3...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość romo15

witam, jestem od nie dawna włascicielem B3 wczesniej jezdziłem mniejszym autem, i terazm moje pytanie ile powinno byc pary w kołach w pasacie??? waga 1680kg. z gory dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dmucham na 2.3atm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysto zalezy od rozmiaru opony i typu

185/65 R14 H przód 2,1 atm tył 2,1

185/60 R14 T 2,0 2,0

195/60 R14V 2,3 2,3

205/50 R15V 2,5 2,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest wlepa na klapce wlewu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam rozpiske ciśnień w schowku pasazera, na klapce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

w osobowce nigdy wiecej niz 2 atmosfery w kole bo bedzie jak woz drabiniasty. jezeli nie obciazasz go zbytnio to 1,5 atmosfery i jest komfort i wszystko inne ok. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romo15

ok dzieki, zbiłem to 2,0 tyił i przod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1680 kg? Pewnie pomyłka ale jak nie, to lepiej poniżej 2,1-2,2 jak firma zaleca nie schodź. Ja jak mam 1,7-1,8 po 3-4tygodniowym nie sprawdzaniu to kapeć jak cholercia. Przy 1,5 (185/65 R14) to chyba by na feldze wózek jeździł. Ale nikt nikogo nie zmusza. Można i na 1 atmosferze, "wolność Tomku...", ale po co po roku opny wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 to trochę za mało, przy takim ciśnieniu to liże opony po zewnętrznych,

na mojej wlepie na klapce:

 

przód: 2,2-2,4

tył sedan: 2,2-2,7

tył kombi: 2,2-3,0

 

ja ładuję 2,2-2,3 na przód, 2,4-2,5 na tył, std zima 185, lato 195

nic nie tłucze, kapcia też nie ma, komfort ok, zużycie opon prawidłowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaro 35i to chyba maluchem jeździ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pompuje tyle ile jest na naklejce w schowku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

JAFO maluchem zadnym nie jezdze. i tez nie zadnym wozem drabiniastym jak wy. gdybym doje..ł ponad dwie atm to bym mial woz drabiniasty. mam zajebiscie twarde zawieszenie. i nie chce aby na kazdej dziurze napierda...o wsio wsrodku i podskakiwalo. mamprawie po dwie i zero problemow obony scieraja sie rowno dobrze trzymaja i w miare komfortowo jest a kapcie mam 195. nie patrzcie co jest w schowku (to sugerowane) zapisane bo zaloze sie ze osob na tym forum co postepuje we wszystkim zgodnie z zaleceniami producenta moge na jednej rece policzyc. nikt nigdy wszystkiego nie zrobi jak producent zalozyl. nie mam racji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaruś wyluzuj :) kolego Jafo tak satyrycznie trochę tylko pojechał z tym maluchem :)

widzisz ja przy ciśnieniu jak w poście ponizej naprawdę mam komfor w aucie na oponach 185 i 195, wierz mi a jak nie to cię przewiozę po jakiejś Lipowej czy Produkcyjnej i zobaczysz :D

 

natomiast Twoja porada (żeby dać 1,5, zwłaszcza ze sam jeździsz na 2) wg mnie jest błędna, 2 to naprawdę minimum, i akurat tych parametrów tak jak podziałki na bagnecie oleju powinno się przestrzegać, no chyba ze się jeździ na jakiś twardych wyjątkowo gumach albo nalewkach marnej jakości, wtedy być może trzeba niestety ciśnieniem regulować komfort jazdy (nie wiem bo takich gum nie używam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to ktoś ustalił + - 2,2 albo i wiecej aby tyle wbijać. A kamikadze w zimie polecam zalewać do silnika tylko 2 litry oleju bo... szybciej się kabina ogrzeje a nie lubimy jeździć w niekomfortowym, zimnym samochodzie. No ale bez urazy. Nie ma o co się gryźć. Tylko romo sprawdzaj ile tych atmosfer Ci zostało po kilkunastu dniach bo możesz się mocno zdziwić, szczególnie przy obecnej pogodzie (+10 do -5). Pozdr.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież przy 1,5 to może się opona sama zsunąć i pozatym miałem taki przypadek w to lato...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

edde niewiem tez jak to jest z nalewkami sam mam fuldy. no w swoim mam 2 atm. wiele razy w innych pojazdach dawano po 1,5 i bylo dobrze nawet bardzo ale moze passatow to nie dotyczy, dobra chlopy WYCOFUJE TE 1,5 ATM I JUZ NIE MA PROBLEMU I NIE KRECMY AFERY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo31_08

Witam kolegów.

Skoro na wlepkach w wiekszości prawidłowa jest wartość 2,2 atm to nalezy sie tego trzymać. Ja przynajmniej tak robie ale nie wpadam w panike jak mam + - 10% z tej wartosci. Zresztą dyskutowałem kiedys o tym z wulkanizatorem i wartosci ciśnienia uzaleznione są też od rozmiarów opon. Także jak ktoś w pasku ma opony innych rozmiarów niz zalecane przez producenta to teoretycznie nie powinien sie tzrymać tego co jest na wlepce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności